Lisanss
dclisans
  • 13.09.2019
Ahin  Güneş

Ahin Güneş

AK Parti'nin Bağırsak Parazitleri (1)

Bu yazım, Urfa’yı kendi bildikleri gibi dizayn etmeye çalışan kimselere, özellikle de AK Parti içindeki AK Partili görünen ama gerçekte AKEPE’li ya da kripto FETÖ’cü olan bazı kimselere karşı attığımız twit ve sosyal medya paylaşımı üzerinden, bizi karalamaya çalışanlar için kaleme alınmıştır.

Çünkü aşağıda da değineceğimiz bu güruh kendilerinden başka herkesi ötekileştiriyor, düşman ilan ediyor, algı operasyonlarını özellikle parayla satın aldıkları bazı medya mensuplarına, sosyal medya trollerine yaptırıyorlar…

Şimdi de bu güruh yine aynı yöntemle kendi içlerinde, üzerinde anlaştıkları bir ismi il başkanı yapabilmek, yeni kabineye girmesi muhtemel kimselerin önünü kesmek onları karalamak için sistemli bir şekilde bazı isimleri medyaya servis ediyorlar. Sonrasında ki adımda ise bu isimleri karalayarak, kendi adamlarını satranç terimi ile destekledikleri piyonlarını vezir statüsüne taşımaya çalışıyor.

Ne mi yapıyorlar: İddiaya göre; geçtiğimiz günlerde, Ankara’da bir kafede, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, İl Başkanı Bahattin Yıldız’ın da dâhil olduğu kendileri ile birlikte hareket eden ve Urfa Tanıtım Günleri’nden nemalandırmaya çalıştıkları gazeteci Cengiz Aksan’ın sosyal medya hesabı üzerinden isimleri paylaşıyorlar.

Aksan’ın sosyal medya hesabı vasıtası ile Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Av. Nihat Çiftçi, AK Parti eski İl Başkanı Yusuf Eğilmez, AK Parti SKM eski Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, AK Parti Haliliye eski ilçe Başkanı İ.Halil Kızılelma, AK Parti Karaköprü eski ilçe Başkanı Ahmet Aksoy ismini paylaşıyorlar.

 

Amaç;

İl başkanlığı seçimine daha zaman varken bu isimleri kasıtlı servis edip, sonra ki algı operasyonlarında bu isimlerle ilgili dedikoduları, servis edip, bunları yıpratıp kendi adamlarına başkanlığı almak.

Ancak; iş sadece bu adamların isimlerini hedefe koymaları sadece başkanlık yarışı için değil olası yeni kabinede yer alma ihtimallerinin de önüne geçmek.

Peki, bunlar hangi isimler üzerinde duruyor:

Aslında 4 isim üzerinde duruyorlar. Bu isimlerden ikisi hedef şaşırtıp dikkatleri bu iki isme yoğunlaştırmak. Akabinde eküri (*) olan iki isim üzerinde oynamak. Üçüncü isimi yapamazlarsa dördüncü ismi kesinkes başkan yapmak.

Fakat bu hamleleri; Akabinde Urfa medyasında ise bu iddiaların tam tersine, aşağıda linkini verdiğimiz haberimiz sonrasında gizledikleri üç isim deşifre oluyor. Ardından bu isimlerden ikisi aday olmadığını mevcut il başkanını desteklediğini açıklayan paylaşım ve açıklama yapıyor…

Bu haberin hemen ardından iddia bununla da bitmiyor, yine iddiaya göre parti içindeki önemli bir isim Faruk Bayuk kendi twitter hesabından söz konusu haberin medyada çıkmasının hemen ardından şu mesajı paylaşıyor “Eskiye rağbet olsaydı. Bitpazarına Nur yağardı”.

Yani diyor ki; servis edilen isimler bizim için emekte vermiş olsalar, halen bu parti çatısı altında da olsalar artık yol arkadaşlarımız değil…

Sizce de söz konusu haberin hemen ardından yapılan bu paylaşım ilginç değil mi? Birlikte uzun yıllar yol yürüyeceksiniz. Birlikte dava arkadaşı olarak mücadele edeceksiniz sonra da onları yok sayacak bitpazarının eşyalarından sayacaksınız…

Kim Bu isimler:

Mahmut Barut,  Bekir Kan, Cüneyt Altıparmak.  Yukarıda da dediğimiz gibi bu isimlerden Mahmut Barut ve Bekir Kan çıkan haberler sonrası deşifre olunca böyle bir çalışmalarının olmadığını açıklıyor.

Fakat;

Cüneyt Altıparmak ve o Cocacola’nın formülü gibi sır olarak gizledikleri dördüncü ismi hiçbir açıklama yapmıyor…

Dördüncü isim kim mi? Onu da ilerleyen günlerde tüm yönleri ile açıklayacağız..

Yani İsot Lobisi’nin planları şimdilik tıkır tıkır işliyor. Çünkü yine iddialara göre yakında servis ettikleri diğer isimleri karalayacak salvolara başlayacaklar genel merkez ve saray nezdinde bunları saf dışı bırakacaklar…

 

İsot Lobisi Özellikle Urfa siyaseti söz konusu olduğunda herkesin sıklıkla duyduğu benimde kullandığım bir deyimdir İsot Lobisi.

Peki, nedir bu İsot Lobisi:

Bunlar kendilerini herkesin üstünde, Urfa’nın gerçek sahibi gibi gören, gücü ele geçirdiklerinde kendilerinden başka kimseye hayat hakkı tanımayan, soy isimleri farklı olsa da hepsi ( bir birinden kız alıp vererek ) akraba olan kendi rantlarını içeren (şehre dair) tüm planlarını İsot ağırlıklı sofralarda yapan kimselerdir. Kısacası tarihteki Tapınak Şövalyeleri’nin sembolü nasıl ki yuvarlak masalar ise bunların ki de İsot ağırlıklı istişare sofralarıdır.

 

 

Öyle ki; yaptıkları planlama ve programda bu toplantı sofralarında şehirdeki kadim olan diğer etnik kökenlilerin yeri ve söz hakkı yoktur. Varsa da kendi yaptırımlarını uygulamak adına rant sağlayarak sopa gücünü arkalarına alabilecekleri, kendileri ile aynı ahlaka sahip kimsedir.

Bundan dolayı da İsotçu olarak anılırlar.

 

 

Bunların bu güne kadar siyasette özellikle, 31 Mart 2019 seçimleri öncesi ve sonrasında neler yaptıklarını içeren iddiaları diğer yazımızda irdeleyeceğiz.

 

Zira iddialar büyük.

Seçim zamanı Gaziantep’li iş adamları ile görüşüp, seçim sonrası rant için pazarlıklar.

İstanbul Bebek’te alınan villalar, milyonluk ciplere binen gençler,

ihale rant, işe gitmeden halen bankamatik çalışanı olanlara yumulan gözler,

Urfa’daki medya trollerinin yönetildiği mimarlık ofisi,

Hiçbir vasfı ve deneyimi olmayan kimselere yüksek maaşlarla verilen danışmanlık statüsü, gibi bir çok iddia var hem de gerçekten büyük iddialar… Bu maddeler yine tüm isim ve ayrıntıları ile bir sonraki yazımızın konusu olacak.

 

Gelelim AK Parti İçindeki AKEPELİ’lere:

Hayatım boyunca, tüm partileri haberlerimizle, yazılarımızla eleştirdik ama asla hakaret içeren bir şeye imza atmadık. Atanlarında yanında bulunmadık. Kısacası ne AK Parti ne de başka bir partiye hakaret edecek davranışımız olmadı.

 

Fakat!

AK Parti’nin Şanlıurfa il başkanı Bahattin Yıldız’a buradan seslenmek istiyorum. Sayın başkan biz sizin için her yerde “Akıl Yaşta Değil Baştadır” dedikçe son dönemde bizler bu sözün tam tersi bir hayli hayal kırıklığına uğruyoruz.

Şunu iyi bilmeni isterim sayın başkan ben 51 yaşındayım yani neredeyse sizin iki katınız yaşta. Mütevazı olmadan söylemek gerekirse 35 yıllık meslek hayatımda hep Gazeteci- Basın Mensubu Ahin Güneş olarak anıldım. Allah izin verirse daha da anılmaya devam edeceğim.

35 Yıllık meslek hayatımın yanı sıra, 51 yıllık ömrümde 12 Eylül 1980 darbesini, 28 Şubat dönemini, 15 Temmuz darbe girişimi, bir sürü siyasi seçimi, sayamadığım kadar il başkanı, milletvekili, bakan, başbakan, cumhurbaşkanları gördüm.

Biz yaptığımız haberlerde Adalet ve Kalkınma Partisi'nin isminin kısaltmasını, diğer siyasi partilerde olduğu, tüm legal partilere has kısaltmalardaki gibi kullandık yani;

Cumhuriyet Halk Partisi: CHP,

Halkların Demokratik Partisi: HDP,

Milliyetçi Hakeret Partisi: MHP gibi

Adalet ve Kalkınma Partisi'nin kısaltmasını

AKP olarak hep kullandık.

Ancak hiç birisi aşağıda linkini verdiğim haberimizin başlığında AK Parti’nin kısaltması olan AKP kelimesini sizin gibi AKEPE olarak okumadı. Sizin ve büyükşehir belediye başkanı gibi çevresindekilerle birlikte bizi ötekileştirici bahanesi olarak kullanmadı. Tabi bu ötekileştirme gayretinizin esas altında yatan nedeni bana göre yukarıda açıklamaya çalıştığımız lobinin dayattığı bir sonuçtur. Çünkü gerek bundan önceki haberlerimizi ve gerekse bahse konu isimlerin yer aldığı haberin spotunu ve detayını okusaydınız ne siz, ne de etrafınızdaki o meşhur kimseler bu komik duruma düşmezdiniz.

 

Size nacizane (yaşça bir büyüğünüz olarak) tavsiyem:

İki milyon nüfusa sahip Şanlıurfa’nın iktidar partisinin il başkanısınız insanları ötekileştirmek değil, her kesimden herkesi kazanmak size yakışır…

İki milyonluk şehrin, Tarım, Ekonomi, Elektrik, Ticaret, Sanayi, Sağlık, İşsizlik gibi konularında birçok hizmete susamışlığı var. Bunlara yoğunlaşın. Bu sorunları çözün. Öte taraftan, gelecek genel kongrede tekrar hazırlandığınız il başkanlığı çalışmaları önünüzdeyken, toplumda şahsınızla ilgili konuşulan dedikoduları bertaraf edecek radikal adımları atın. Milletin dilinde sakıza dönüşmüş şahsınızla ilgili çok büyük iddialar içeren dedikoduları ortadan kaldıracak radikal adımları atmadan mı başkanlık için çalışıp insanlardan destek isteyeceksiniz.

Size yine nacizane tavsiyem önce bu dedikoduları bertaraf edin, sonrasında, AK Parti çatısı altında çöreklenmiş, etrafınızı saran bağırsak parazitlerinden kurtulmanın mücadelesini verin. Size yakışan da bu olmalıdır.

Yoksa başta da dediğim gibi Sayın başkan biz bu günde gazeteciyiz. Yarın da, öbürkü günde.. Bu yüzden isminizin geçtiği her yerde “Akıl Yaşta Değil Baştadır” dedikçe, siz bu duruşunuzla bizi ve size inanmış, görev vermiş kimseleri hayal kırıklığına uğratmaya devam edeceksiniz. Buna devam etmeniz halinde ise inanın, size benzer davranışları sergilemiş diğer siyasetçiler gibi siyaset sahnesinde saman alevi gibi var olup, akabinde de esameriniz okunmayacak...

Benden söylemesi…

YAZI DEVAM EDECEK…


MAKALEYE YORUM YAZIN
Halil Kenger Halil Kenger 13.09.2019

Eline sağlık ahin bey, hepimizin hislerine tercüman oldunuz.

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.