• 16.03.2019
Abdulrakip  Hatipoğlu

Abdulrakip Hatipoğlu

GELİN BU SEÇİMDE AYNI HATALARA DÜŞMEYELİM

Malum ay sonunda bir seçim var. Aramızdan bize en iyi şekilde hizmet edeceğini düşündüğümüz birini başa getirecek ve sokağımıza, caddemize, mahallemize, çarşımıza, ve esnafımıza kısacası bizi ilgilendiren her adıma karar vermesi ve işlem yapması için yetki vereceğiz.


Normal şartlarda  bırakın şehirleri, varlığı dahi belli olmayan en ücra köylerde bile bu süreçte bir hareketlilik ve heyecan başlıyor. Projeler sunuluyor, en güzel argümanlar kullanılıyor. Dost, akraba ve esnaf ziyafetleri sıla-rahimin farzını yerine getirir gibi yani. Bir yandan da büro açılışlarından gelen davul zurna sesleri ve kardeşiliği önceleyen hoş seçim türküleri.
Kaba tabirle görgüsüzlüğü sokaklarına işlemiş kentler bile 2 ay süre zarfında bir sanat, medeniyet ve kültür şehrine dönüşebiliyor. 
Lakin seçim finalinde ve sonrasında da sokakların rengini değiştiren kardeşlik kokusu devam etse keşke. Üzücüdür ki bir önce ki seçime kadar bir kısım yerlerde olmadı ve herkesi üzen, kenti hüzne boğan olaylar cereyan etti maalesef.

Oysa farklı milletlerin bir arada yaşadığı, akraba olduğu, aynı düğünde oynadığı ve aynı taziyede hep beraber ağladığı kentin insanlarıyız. Farklılığı bütünleştiren bir mozaikiz. Hiçbir ulvi amaç, bu kardeşliği ve bu mozaiki bozmaya değmez.


Öyleyse bu seçim arefesinde özelikle muhtar adaylarından belediye başkan adaylarına kadar birbiriyle yarışan tüm adaylar, kardeşlik şehrinin ruhuna en uygun şekilde davranmaları elzemdir.
Ayrıştırmayan, kutuplaştırmayan, kini değil kardeşliği pekiştiren ve saygıyı ön plana alan argümanlar ile kulaklar cilalanmalıdır.

Feraset ve basiretin en elzem olduğu  zamanlardan bir zaman dilimi içerisinde olduğumuzu unutmayıp, 
ülkenin geçtiği zor süreçten kaynaklanan sosyal ve ekonomik krizin seçmen piskolojisini ne denli yıprattığı göz önünde bulundurularak hareket edilmelidir.

Zira adayların kazanabilme adına; nahoş bir söz nahoş bir kelam dahi etmeleri seçmen üzerinde büyük bir etki yaratıp Allah muhafaza büyük olaylara ve ardı sıra kesilmeyen nesilden nesile aktarılan kan davalarına sebebiyet verebilir. 


Bu sebeple gelin bu seçimde aynı hatalara düşmeyelim.

Önceki seçimlerde düştük bu seçimde düşmemek dileğiyle.


MAKALEYE YORUM YAZIN
Ebu Atilla Ebu Atilla 16.03.2019

Kalemine yüreğine Sağlık..

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

    Yazara Ait Başka Makale Bulunamadı.