lisans koleji sol
lisans koleji
  • 02.11.2018
Abdulkadir İKBAL

Abdulkadir İKBAL

Yerel seçimlerden evvel yetkililere sorulması  gereken bazı sorular

          Urfa’nın yakın döneminde belediye veya başka kurumlar tarafından yapılan  yanlışlıkların kimler tarafından yapıldığını bilmek her Urfalının hakkıdır. Onun için diyoruz ki hizmet diye  anlatılanların  kimler tarafından yapıldığını  halkımızın bilmesi en tabii hakkıdır. Başta Belediye olmak üzere diğer kurumların da açıklama yapması mutlaka gereklidir.

  1. 500 yataklı hastanemizi kimler yaptı çünkü bir dağın altına dört katı gömdüler. bunun kırma, çekme dökme parasıyla belki bir hastane daha yapılabilirdi.
  2. Urfa  Stadyumu gecekondu semtinde  ve birinci sınıf arazi üzerinde  yapıldı,.Urfa’ya  gelen yabancılar bu mahalleye  bakınca acaba Urfa hakkında ne düşünür. Bu stadyumu   kimler yaptı?
  3. Bundan belki on yıl evvel on trilyon harcanarak Mevlevihane caminin meydana çıkması için harcama yapıldı. Bu günün parasıyla belki yüz trilyon. Şimdi ise nargile içme yeri kahvehane, lokanta haline dönüştürüldü. Bu hususun detaylı olarak açıklanması gerek
  4. Eski Otogar da bulunan caminin yerini PiazzaAvmye kim sattı ?
  5. -Urfa Rabia meydanı kim tarafından yapıldı onara onara bitirilemedi, adeta kara bir delik halini aldı buranın ıslahı  tekrar ne kadar para harcandı
  6. Yeni Otogarı kim yaptı ve neden tıptı 500 yataklı devlet hastanesi gibi yerin dibine gömüldü.
  7. Yıllarca evvel iskana açılan dağ eteğine neden bir tek çivi bile çakılmadı hizmet götürülmedi . o zaman neden iskana açıldı  oraya hizmet götürmek kimin görevidir ?
  8.  Urfa da sözde iki sanayi bölgesi var Ancak Akçakkale yolu üzerinde sağlı sollu fabrikaların yapılmasına kim tarafından göz yumuldu? Birinci sınıf araziler  üzerinde neden  bazı fabrikalar kuruldu,.
  9. Urfa’nın güneyi birinci sınıf arazi iken Konuklu mahallesi   kimler  tarafından yapıldı .İskana kimler açtı ve ruhsatı kimler verdi.  

İlçeleri ise   bir başka  yazı da Allah nasip ederse okuyucularıma arz edeceğim. Her kes şunu bilsin ki Urfalı  efendidir,. Medine halkı gibi yumuşak huyludur kolay kolay kimseyi incitmek istemez. Amma yeri gelince bir şahinşah gibi ayağa kalkar, öyle bir tavır koyar ki yanlış yapanların feleği şaşar

       Bunun en açık örneği Rahmetli Turgut Özalın önünde yedi milletvekilinin topunu yuhaladı. Bir Secimde de Sayın Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın önünde bazılarını yuhaladı buda böyle biline,

A.Kadir İkbal

 

 


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.