lisans koleji sol
lisans koleji
  • 28.08.2017
Abdulkadir İKBAL

Abdulkadir İKBAL

  Sayın Valimize açık bir mektup

Geçen cumartesi günü saat 11.00 de Urfa Şair Nabi  kültür merkezinde halkımızın temenni ve dileklerini dinlemek için , diğer bir tabirle halk günü olarak bir toplantı tertip edilecekti.

                Ancak saat 1130 sıralarında gelen bir haber üzerine  bu toplantının  yapılamayacağı hususunda anons yapıldı ve ayrıca görüş ve düşünceleri almak ve sayın Valimize iletmek üzere  bir çalışma yapıldı.

               Şüphesiz ki o toplantı ya gelen bir kısım insanların elbette dertleri vardı ve bunu şehrimizin en üst makamına   yüz yüze anlatmak istiyorlardı. Bir kısmı  şehrin  sorunlarını dile getirmek,  kısmı da bu toplantıda olup bitenlerden  haberdar  olmak için gelmişlerdi..

                 Özellikle basın mensupları sayın valimizle halkın  diyaloğunu Urfa ve ülkemiz halkına örnek bir çalışma olarak duyurmak istiyordu.

                  Bu tür yapılması gereken toplantılar elbette çok faydalı ve devletle milletin kaynaşmasına zemin hazırlar. Her insan dilekçesini ele alıp bazı sorunları Sayın Valiye iletemez. Canlı olarak dilek ve temellerini aktarmak daha kolay ve daha etkilidir. Çünkü vatandaş devletin ayağına değil, devlet vatandaşın ayağına gelmiş olmakla toplantının amacı ve anlamı son derece etkilidir. 

                   Bu tür toplantıların en az bir veya iki ayda  bir yapılması çok büyük faydaya vesile olacağı inancındayım.

                   Ancak sadece Valilerin değil, aynı zamanda kaymakamların da  bu tür etkinlikleri yapması son derece önemlidir.

                   Sayın Valimizden benimde acizane maruzatım  şimdiye kadar birinci sınıf arazilerin imara açılması, bir ömür boyu emek verdiğimiz  fıstık ağaçlarının kesilerek aynı hatalara kurban edilmesi sebebiyle yaşadığımız felaket anlatılamaz. Gelecek nesillere siz misiniz bizim ecdadımız demelerine mahal vermemeliyiz. 

               Urfa’mızın birinci derecede olan en büyük problemini teşkil eden bu tür uygulamalara cansiperane mevki ve makam gözetmeden  sizin de dur demenizi bütün ruhu canımla bekliyorum. Bu hususta yapacağınız çalışmalar halkımızın yanınızda olacağından hiç şüphe etmeyiniz. Belediyelerin çalışmalarını sizlerde dikkatle lütfen takip ediniz. Gerekirse bazı hususlarda halk ve basın mensuplarını yanınıza alarak toplantıların yapılması çok büyük hizmetlere vesile olacaktır.

               Harran ve Suruç ovalarını her geçen gün  plansız yapılaşma nedeniyle kaybediyoruz .

                Başka konuları başka bir zeminde dile getirmek dileğiyle saygılarımla....

                                                                      


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.