lisans koleji sol
lisans koleji
  • 08.12.2017
Abdulkadir İKBAL

Abdulkadir İKBAL

Sayın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na  

Hatırladığım kadarıyla 2015 yılında Urfa’ya teşrif etmiştiniz. Ana muhalefet liderinin Urfa’ya gelmesi bizi hayli onurlandırdı ve sevinmiştik. Çünkü : Bazı dilek  ve temennilerimizi bizzat size iletmiş olacaktık.

                 Çok kıymetli kardeşim şuanda Urfa da ayın yapan Duru Tv nin  yayın genel müdürü Mehmet Canbeyl beni de davet etmişti ,Yirmi kişi kadar vardık , bazı gazeteci arkadaşlar ve sivil toplum  temsilcileri davet edilmiş son derece samimi bir hava ardı.

                      Zatıaliniz o toplantıda çok önemli şeyler buyurdunuz. Diğer arkadaşlar gibi sorumlarım olmuştu. Sad-i Nurs’inin kitapları bin defadan ziyade mahkemeye verilmiş ve delillerle size arz etmiştim. Böyle bir hukuksuzluk dünyanın hiçbir yerinde olmamıştır.

 

                      Ancak o zülüm geçmişte kalmış yalnız  1960 yılında  nebbaşlar tarafından Said_i Nursinin mezarı açılarak naaşı götürülmüştür. Bu büyük allamenin naaşının nerede ise bulunarak eski yerine nakledilmesi hem islâm’i hem insani hem  siyasi bir görevdir. Yirmi sekiz yıl gibi bir ömür boyu hapiste, zindanda sürgünde olduğu yetmemiş gibi mezarına da el uzatılmıştır.

                      İkinci husus Kenan Evren döneminde bir kararname ile özellikle Kürt bölgesinde köy ve coğrafi isimlerin değiştirilmesi müthiş bir hafıza kaybını meydana getirmiştir. Kendi köyünün yanındaki köyün ismini bilmeyen bir çok insanımız bu durumdan muztariptir. Halk arasında bu köylerin ismi resmi olarak hüsnü kabul görmemiş ve eski isimleriyle telaffuz edilmektedir.

                    .                      Zat-ı aliniz bunları çok makul olarak kabul ettiniz. Hatta Hz. Peygamberin (a.s.m.) Dünyanın en büyük devrimini yaptığını açıkça belirttiniz  .Bu ifadeniz gönlümüze su serpmiş işte gerçek bir muhalefet ortaya çıktı diye ümitlenmiştik.

                      Çünkü İslam malı umumidir ve hiç  kimsenin tekelinde olamaz. İslami hassasiyeti ortaya koymak   Müslüman  bir  siyasetçi olarak sizden bunları talep etmek  vaz geçilmez  hakkımızdır.

 

                       Mademki inancınız budur ki elbette  bunu açıkça beyan buyurdunuz.  O zaman Hz. Peygamberin (a.s.m.)  yaptığı inkılabı  hayata geçirmek için çalışma yapmak ve eksikleri tamamlamak  gerekmez mi?

 

                         Bediüzzaman Said Nursi der ki : Siyasilerin yaptıklarına bakınız. İfade ile eylem birleşmedikçe hakikat tecelli etmez.

 

                             Cevabınızı merakla bekliyorum

                           Saygılarımla

 

                                             


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.