lisans koleji sol
lisans koleji
  • 05.01.2015
Abdulkadir İKBAL

Abdulkadir İKBAL

Hedef İslamsız Müslüman

Malum olduğu üzere Fatiha suresinde  iki bölüm vardır Biri iman diğeri İslamiyyettir. Çünkü İslamiyet hem imanı hem  hayatın her alanını kuşatan bir dindir. Kur’anın bir çok ayetlerinde de bu emirler vardır.

                   İmansız İslamiyet kurtuluş vesilesi  olmadığı gibi, İslamsız imanda sebebi necat olamaz. İman ve İslamiyet birbirinden kopmaz iki temelden oluşmaktadır. Bir kafir şeriat kanunlarını istese şayet  iman etmese kurtuluşa eremez. Bir Müslüman sadece iman etse şeriatı kabul etmese aynı duruma düşer.. İmanın şartları bellidir ve akide ile ilgilidir. İslamiyet: Kur’an ve sünneti hayata hayat yapan, fertlerden ta devlete  kadar   kesin emirleri ihtiva eden bir dindir. 

                  İslam’ın cazibesi amel ile ortaya çıkar. Kafirlerle Müslümanların yaşam tarzını ayıran İslami yettir. Kalpte ki  iman  amele dönüşmedikçe Müslümanların diğer din mensuplarından farkı ortaya olmaz ve bu fark  anlaşılmaz.

                  Osmanlının son dönemlerinde özellikle İngilizlerin akıllı gavurları  Müslümanları Kur’ansız bırakmak için bazı  projeler geliştirdiler. İngiliz müstemlekat nazırı (bakan) elinde Kur’anla İngiliz meclisine şöyle bir hitapta bulunur. Bu Kur’an Müslümanların elinde kaldıkça biz onlara hakim olamayız. Ya ellerinden almalıyız veya ondan soğutmalıyız diye açıkça melanetini ortaya koyar. Bu haberi okuyan Bediüzzaman Saidi Nurs’i de “Ben Kur’anın sönmez ve söndürülmez bir güneş olduğunu bütün dünyaya ispat edeceğim der ve yola çıkar .

                  Malum olduğu üzere Rusya’nın dağılmasından sonra Türkiye’nin haricindeki Nato ülkeleri  İslam’ı hedef alacaklarını açıkça ilan ettiler ve yeni haçlı seferlerini başlattılar. Bu program yeni değildi ve geçmişin bir  uzantısıydı.

             Hıristiyanlık dini hiç bir zaman İslam’a galebe edemediğinden,  dinle üstünlük sağlayamayacaklarını anlayan Hıristiyan’lar  başka türlü metotları deneyerek İslam’ın yayılmasını engellemek üzere, adeta  içimizi boşaltarak,  güya  İslam adına meydana atılmış  bazı örgütlerin hakkaniyetle bağdaşmayan  eylemleri   üzerinden bu algıyı bütün dünyaya servis ederek  harekete geçtiler.

            Afganistan da  Usame Bin Ladinin liderliğinde El Kaide Ruslara karşı savaştı  bunun yanı sıra Taliban hareketi başladı.  El Kaide Amerika tarafından  Rusya’ya  karşı eğitilmişken,  Rusya’nın Afganistan da ki mağlubiyetinden sonra Amerika’nın Afganistan’ı işgaliyle bu örgüt ister istemez Amerika ile savaşmaya başladı ve terörist ilan edildi.

                   Taliban’ın son zamanlarda  bir okula yaptığı baskın sonucu onlarca masum talebe öldürüldü.   Bu  İslamsız hareket dünyada yankı buldu. İşte Müslümanlara bakın  diyordu batılılar, eğer bunlar hakim olurlarsa  rahat yüzü göremezsiniz. Bu gün batı dünyasında İslam’a karşı bazı menfi hareketlerin meydana gelmesinin ciddi sebepleri vardır.

                  Taliban bu eylemi yaparken hangi ayet.hangi hadis vardı bu hususta. Böylesine vahşi bir katliamı İslam’a mal etmek elbette bu cinayetlerden daha büyük bir cinayettir  Bu durumda Afganistan’a ve Pakistana’a  bir Amerika lazımdır anlayışı daha da pekişti., Amerikansız bu işlerin çözülemeyeceği Taliban’ın İslam’la bağdaşmayan  menfi  ve zalimane hareketi  böyle bir sonucu doğururken, örgütlerin içine sızmış dünyanın bir çok yerinden gelen  ve bunların içine sızan ajanların yapacakları menfi eylemleri de dikkate almak gerekir.

                  Son zamanlarda İşit üzerinden baş kesen bir şiddet algısı meydana getirildi, bu olaylardan sonra batı dünyasında İslam’a girmiş bir çok insanlar eski dinlerine döndüler.  Böylece İslam’ın yayılması önlenmek isteniyor.

                 

         İslami emirlere göre savaş kuralsız değildir. Her istediğimi yaparım diye Allah hiç kimseye yetki vermemiştir. Hz. Peygamberin (a.s.m.) savaşlardaki tutumu son derece berraktır.

          

       

      Bütün bu gelişmeler açıkça gösteriyor ki  içi boşaltılmış bir İslam’ı bize telkin etmeye çalışıyorlar.

      Bir başka ifadeyle  Müslümanları Müslümanlıktan çıkarmak için  tuzaklar kurulmuştur. Bunun gerisinde  çok derin düşünceye sahip  ve gelişmiş teknolojiyi kullanan  organizatörleri elbette vardır. Kurulan tuzaklar az değildir ve bu tuzaklar sadece  yakınımızda değildir.

      Günümüzde  Haçlı seferleri bütün hızıyla devam ederken, batılılar icat ettikleri ılımlı İslam yerine  terörizmi  ikame ediyorlar.  Sağını solunu fark etmeyen bazı ahmak Müslümanlar da  bu tuzaklara rahatlıkla düşüyor, Ahmakların verdiği zarar düşmanları bile geride bırakabilir.

      Bu gün  bazı  örgütler hukuk tanımadan  yaptıkları  silahlı eylemlerle İslam namına  ön plana çıkmış ise de ,onların yaptığı hasarı onarmak için canla başla çalışan ve bir okyanus sessizliğine bürünen bazı cemaat mensupları emin adımlarla yollarına devam ediyorlar.

 

       İlim ve ahlakı ön plana çıkarıp insanların akıl ve gönül dünyasını feth etmek yerine  illada silaha sarılmanın bir anlamı var mı. Bilim ve teknolojiyi daha iyi kullanan elbette üstünlük sağlayacak ve bu güç, mukavemetsiz bir güçtür. 


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.