lisans koleji sol
lisans koleji
  • 15.11.2020
Abdulkadir İKBAL

Abdulkadir İKBAL

GENEL KURULDA İÇKİ İSTEYEN GENERAL

     Ordu dizginleri her devirde ele almış gerektiğinde ihtilal yapan, gerektiğinde hükumetlere baskı kuran bir yapıya sahipti. Çünkü bu ülkeyi biz kurduk biz yöneteceğiz diyorlardı.
       Balolar tertip ediliyordu, hanımlarını baloya getirmeyen ve içki içmeyen subay ve astsubaylar ordudan ihraç ediliyordu.Hiç bir mesleği olmayan insanlar iş bulamaz hale geliyor ve bu yüzden  intihar edenler bile vardı. Ordudan atılanların başka yerlerde  çalışmaması için de  uygulama yapılıyordu.
         Baş örtüsü yasağı olduğu için baş örtülü kızlarımız ya Üniversiteyi  terK  ediyor veya imkanı olanlar yabancı ülkelere gidiyorlardı.Say saya bildiğin kadar ciltlere sığmaz yapılan zulümler.
          Cumhuriyetin kuruluşu bir başka felaket. Onun için Bediüzzaman "Ey felaket ve hela ket asrının adamı" diye bir heyetin hitabına mazhar olmuştu.

            1997 yılı yine kapkara bulutlarla kaplıdır adeta. 28 şubat kararları uygulanmaktadır. İslama ve Müslümanlara karşı çok şiddetli kararlar alınmıştır.
             Rahmetli Erbakan bütün bu gelişmelere rağmen halkın iradesiyle  Başbakanlık koltuğuna oturmuştur.
             
 Güvenlik kurulu kanun gereği Başbakanın başkanlığında toplanır. İlgili bakanlar ve Kuvvet komutanları da toplantının daimi üyeleridir.
           Güvenlik kurulu toplantısı devam ederken. Deniz Kuvvetleri Komutanı Güven Erkaya İÇKİ İÇMEK  istediğini söyler. Israr eder ve kendisine içki getirilir. Gayesi Rahmetli Erbakanı küçük düşürmek içindir.
           l. nci ordu Komutanı Çevik Bir hükumetten habersiz olarak İsraile gitti Bir antlaşma yaptı. Merhum Erbakan günlerce bu antlaşmayı imzalamadı ve baskı üzerine baskı geldi Erbakan antlaşmayı imzalamak zorunda kaldı.
          Baş örtüsü yasağı ancak 2013 tarihinde kaldırılmış ve başını örtmek isteyen kızlarımız Üniversitelere    gitse bile,  bazıları tarafından başörtüsüne  yapılan  hakareti hala  görmekteyiz.
           Yine 2013 yılına kadar  her sabah putperestliği andıran bütün okullarda tören yapılır TÜRKÜM , DOĞRUYUM ÇALIŞKANIM, BENİM VARLIĞIM TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN! hep bir ağızdan söylendikten sonra derslere girilirdi. Bütün okul Müdürleri ve öğretmeneler de bu törende hazır bulunurdu.
           2013 yılında kabul edilen  başörtüsünün  serbest olmasını  tekrar ortadan  kaldırmak  ve bu kanunun  iptali için sol   bir parti Anayasa mahkemesine müracaat etti. Ülkücü bir partide neden bu andı kaldırıyorsunuz diye hükumeti eleştirdi. ANLAYAN ANLAR , ANLAMAYANA  SÖYLENECEK NE VAR..


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

HABER ARŞİVİ
ÇOK OKUNAN HABERLER