lisans koleji sol
lisans koleji
  • 04.10.2019
Abdulkadir İKBAL

Abdulkadir İKBAL

Fethullah  Gülen’e  bazı suallerim var

          Geçmişte  Fethullah  Gülen’e sayın  muhterem   hoca efendi  denilirdi.   15 Temmuz darbesinden sonra FETO denilmeye başlandı.  Bence bir  insana  ismiyle hitap etmek  islami ve insani açıdan en   doğru olanıdır.

            Bir çok insan  bilir ki;    Risale-i nur    hareketi asla   gizli bir hareket   değildir.. Bediüzzaman  Said-i Nursi  eserlerim  meydanda,    tarih celpnamesiyle  celp edilsem  eski eserlerimi de aynen ibraz edeceğim der. Talebelerine  menfi hiç bir harekette bulunmamalarını  tavsiye  etmiştir.  Nur cemaati gizli bir teşkilat haline asla gelmemiştir. İhlas, uhuvvet ve iman hizmeti ön plandadır.            İslami   her  hizmet  açık  ve   şüphe götürmeyen bir  hareket  olmalıdır ki;  insanlar gönül rahatlığı içinde hizmete talip olsunlar.

Bu yazımda  7 Şubat 2012 tarihli Mit soruşturması, 17-25 Aralık Operasyonları,  Mit tırları ve  15 Temmuz kanlı darbe teşebbüsü  gibi üzerinize atılı mevzuları  bir tarafa bırakarak, bylock ve kod isim konusunda -meselenin   hukuksal   tarafı da hariç olmak üzere-, belki de şimdiye kadar bir çok  kimsenin sormadığı bazı sualleri Fethullah  Gülen’e    soracağım.

           Evet     ey  Fethullah Gülen!; siz her platfomda  kendinizi şeffaf  ve sivil bir hareket olarak tanımladığınız halde,   hareketiniz neden  gizliliklerle dolu? Bilindiği gibi şeffaf ve sivil hareketlerde gizlilik olamaz.  Gizli hareketlerin gizli  planları  olur  ve  sonucu  ne olacağı belli olmayan bir hale gelebilir.

             Size bağlı  bazı insanlar  çok eskiden beri  KOD ismini  neden  kullandı?  KOD ismi kullanmak gizlenmek içindir ve KOD isminin   illegal örgütler tarafından  kullandığı da bilinmektedir. KOD   ismini  kullanmak hakiki hüviyetin açığa çıkmaması için yapılan bir kamuflajdır. Bir insan neden hüviyetini   gizlemek ihtiyacını    hisseder;    yapacağı   karanlık  ve gayri hukuki  işler yoksa eğer.   Bu durum  tamamen bir yapının  gizli bir  ajandasının olduğunun  delilidir.

         Ey Fethullah  Gülen!  size bağlı olan binlerce  insan   gizli bir haberleşme programı  olan   bylock’u neden kullandı ve   yapılan  konuşmalar neden  gizli tutuldu.?  Böyle bir gizliliğe tevessül  etmek  elbette  gizli bir program  için olsa gerek.  Bu da açıkça gösteriyor ki;    bir çoklarının  haberi olmadan bir “teşkilat”  kurulmuş, sizin sivil ve şeffaf bir hareket olduğunuza bir şekilde inanmış bir çok masum insan buna alet edilmiş,  haberleşme bylock üzerinden yapılmıştır. İşçi ve çaycı bile bu gizli programı  kullanmış ise bunun adını ne koymak gerek.

         Teşkilatına   hakim olan birisi olarak bu gizli işlerden  haberiniz olmadan hiç kimse böyle bir şeye tevessül edebilir miydi ?   İnsanların   şahsi   gizlilikleri  bahsimizden hariçtir. 

            Sağını solunu fark etmeyen sırf   size bağlılığından   dolayı ,   hakkında  açılmış davalarla ilgili  sırf kod isim ve  bylock kullandığı  gerekçesiyle  binlerce insanın hapse girmesi,  (ki bir çok hukukçu Kod ismini kullanmak  ve blycok  olmadığı takdirde bu kadar tutuklamanın ve ihracın olamayacağını ifade etmektedirler) işini kaybetmesi  vicdanınızı   sızlatmıyor mu ?   Güya bazı vaazlarınız da  hüngür hüngür ağlıyordunuz. O  ince duygularınıza ve merhametinize ne oldu ?

       Ey Fethullah Gülen!     Türkiye’ye gelin ve -size yöneltilen hiçbir suçlamayı da kabul etmeyen birisi olarak-  mahkemede  , “ BEN BURADAYIM  SUÇLU  ARIYORSANIZ  İŞTE  KARŞINIZDAYIM ,  MASUMLARI   BIRAKIN VE İŞLERİNE İADE EDİN  ” diye haykırın.   Hatta  binlerce  bayan sizin hareketinizden dolayı  şu anda hapishanelerde,   hem de  küçücük çocukları ile beraber.   

       Sayın Cumhurbaşkanı ve bazı yetkililerin  ifade ettiği   gibi  bu hareketin    alt tabakası ibadet olan  bir çok insanın  daha fazla    mağdur  ve  perişan  olmamaları için mertçe  bir çağrıda bulunmaktan neden  imtina  ediyorsunuz?    Askerlerini  bırakıp  kaçan bir  “Kumandana”! ne ad verilir?  Bir  gün  herkes    Allah’a     mutlaka  hesap verecek,  acaba  gelecekte     tarih sizden   nasıl bahsedecek? 

 


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.