lisans koleji sol
lisans koleji
  • 30.11.2014
Abdulkadir İKBAL

Abdulkadir İKBAL

Amerika ve batılılar vahşetin merkezidir

Dünyanın birçok yerinde yıllarca devam eden savaşların arka planını tasarlayan Amerika ve batılı müttefikleri her zaman olduğu gibi günümüzde de yeni melanetleri devreye koyuyor.  Hangi ülkelerin karıştırılması,  silah satılması, sömürülmesi,  hangi ülkelerde kendi ülkesine ihanet edebilen yerli işbirlikçileriyle ittifak edilmesi hususundaki çalışmaları kesintisiz olarak devam ediyor.  Bu şeytani planları okumak için meydana gelen hadiseleri dikkatle takip edip ferasetle sonuçlarına bakabilenler işin mahiyetini anlayabiliyorlar.

Rusya’nın dağılmasından sonra,  Türkiye dışındaki Nato ülkeleri kendilerine yeni bir düşman gerektiğini ilan ederek İslami hareketlerle mücadele edeceklerini açıkça beyan etmişlerdir. Batılılar iç alemlerinde rehaveti önlemek ve yeni bir düşman üretmekle nazarları başka tarafa çekip iç alemdeki birliklerini muhafaza etmeyi hedeflemişlerdir.     

Müslümanlar ise; Hıristiyan ittifakı karşısında dağınık ve bazılarının birbirini amansız bir düşman gibi ilan etmeleri batılı vahşilerin işlerini daha da kolaylaştırmaktadır. 

Bakınız Amerika Suriye’de Yüz binlerce Kürt muhacir durumuna düştükten sonra ve İşid Kobani’ye girmezden evvel olan bitenleri seyretmiş ve İşid’i durdurmamıştır.  İşid Kobani’ye girdikten sonra bir kurtarıcı gibi harekete geçmiştir.

Geçmişte İranla ciddi problemler yaşayan Amerika bu gün İran’la ilişkilerini inandırıcı olmasa da düzeltmek için diplomatik çaba gösteriyor.

Suriye devlet Başkanı Başer Esad on binlerce Müslüman’ı öldürürken bazı Amerikalı yetkililer Esad’ın iyi bir adam olduğunu açıkça ifade etmiş, son zamanlarda Esad’la görüşmek üzere bir yetkili göndermiştir. 

Amerika’nın otuzun üzerinde Türkiye de üs ve tesisi vardır. Türkiye’nin Amerika’ya karşı yeri geldiğinde bunu bir koz olarak kullanabileceği ihtimali göz ardı edilemez. Bazı enerji kaynaklarının Türkiye üzerinden batıya ulaşması ve ayrıca Türkiye’nin güçlü bir ekonomisinin olması karşısında,  karadan kendisine destek vermeyen Türkiye’ye zarar vermek için Amerika elinden gelen her şeyi yapmaktan bir an bile tereddüt etmezdi. 

Son yirmi yıldır İslam aleminde çıkan savaşlardan nemalanan Amerika ve batılı müttefikleri bu savaşlarda yeni füzelerini, uçaklarını ve bombalarıyla birlikte daha bir çok silahlarını deneyip, on binlerce Müslüman’ı adeta bir kobay gibi kullanıyor. Kobani’de İşid’e atılan bombalar büyük bir alev topu gibidir amma sessizdir.

Başta Amerika ve batılı müttefiklerinin bir başka yöntemi ise eski ve kullanılmış silahlarını cilalayıp savaşan taraflara vererek paraya çeviriyor. Bu savaşlar sayesinde silah fabrikaları üretim yapmakta, batılı silah tüccarları da yeni pazarlar bulmaktadırlar.

İşin bir başka garip tarafı da birbirleriyle savaşan Müslümanlarla geçmişte Amerika’nın Irak’ta bir buçuk milyon Müslüman’ı öldürmesi ve binlerce kadına askerler tarafından tecavüz edilmesi sanki olmamış gibi aynı coğrafyada cereyan eden hadiseleri düzeltmek için bazı Araplar, Türkmenler, Kürtler. Devlet veya örgütler birbirleriyle yarışırcasına Amerika’yı davet ediyorlar.

Fitnenin kaynağından fitnenin durdurulması isteniyor. 

Ortadoğu’da hangi batılı ülkelerin petrol şirketleri varsa, hepsinin uçakları Ortadoğunun üzerinde dolaşıyor. Aşağıda Müslümanlar birbirlerini kırarken, onların burnu bile kanamıyor.  Kanada niye uçaklarını gönderiyor diye merak edenler, petrol şirketlerinin listesine baksınlar. Bu kargaşada bunu fırsat bilen İsrail Kudüsü Başkent yapmak ve Mescidi Aksayı yıkmak için çoktan harekete geçmiş bile.

Peygamberin Sünneti seniyyesini bir kenara bırakan Müslümanlar,  başkalarının sünneti seyyiesiyle amel ederlerse, dünya ve ahirette de perişan olurlar.


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.