ATAK OTO
Atak oto
Sıradaki Haber: İsmail Kahraman Şanlıurfa’da

STK'lardan ortak basın açıklaması: Dedeleri gibi kahpece vurdular

Şanlıurfa’da Sivil Tolum kuruluşları Yeni Zelenda’da ki Müslümanlara yönelik menfur saldırıyı kınadı.

STK'lardan ortak basın açıklaması: Dedeleri gibi kahpece vurdular
  • 16-03-2019 13:54

Memur-Sen İl  binasında bir araya gelen STK’ lar Yeni Zelanda'nın Christchurch kentinde Haçli zihniyetine sahip terörislerce işlenen menfur  katliamı lanetlemek için basın açıklaması yaptı.

 Sivil Toplum Kuruluşları (STK) adına konuşma yapan Rüha-Der Başkanı İbrahim Tanrıverdi kardeşlerimizi tıpkı dedeleri gibi kahpece vurdular diyerek sert tepki gösterdi. Tanrıverdi, “Sayın basın mensupları STK larımızın değerli başkanları ve kıymetli  hazirun,  Yeni Zelanda ‘da  Cuma namazı sırasında Haçli zihniyetine sahip terörislerce işlenen menfur  katliamı lanetlemek  için burada bulunmaktayız.

Kardeşlerimizi  cami de vurdular;  Hz. Ömer gibi rükuda, Hz. Osman gibi rahlede ,Hz Ali gibi secdede. Kardeşlerimizi  secdede vurdular , tıpkı dedeleri gibi kahpece vurdular.

Onlar bu saldırılarla Müslümanları öldürerek islamı bitirmek islamın nurunu söndürmek  isterler ama bilmezlerki  dağ taş İslamdır, yer gök İslamdır, dönen kainat İslamdır” dedi.

 “Deki; ey kafirler yenileceksiniz ve cehenneme sürüleceksiniz.(Ali imran 12)”

Batı’da ki İslam düşmanlığının ibadethanelerde masumları katledecek seviyeye kadar yükseldiğini kaydeden Tanrıverdi, “Uzun süredir batıdan dünyaya yayılan islam dinine ve müntesiplerine yönelik nefret söyleminin ve tahammülsüzlüğün geldiği nokta bu gün maalesef islamofobik bir faşizm olarak karşımızdadır. Batıdaki islam düşmanlığı ,hiç kimseye zarar vermeyen masum sivil Müslümanları katledecek noktaya varmıştır.Öyle ki bu gözü dönmüş islam düşmanları ibadethanelerde kattliam yapacak ve bunu bütün dünyaya canlı yayın  olarak seyrettirecek kadar alçalmıştır. Yeni Zelanda ‘daki  cami katliamılarI  bu açıdan son derece üzücü  ve ibretlik olaylar karşımızdadır. Bu katliamlar bize şunu göstermektedir ki;islam düşmanlarının bütün çabalarına rağmen islam insanlığın umudu olma yolunda hedeflerine varmaktadır  bu  yayılmanın önüne geçememenin oluşturduğu korku ve panik hali kafirlerin nefretini  dışa  vurmalarına neden olmaktadır. Bütün hakaretlere  aşağılamalara  ve engellemelere rağmen  islam  yeryüzünde kare  kare  yayılmaya devam etmekte ve kafirler istemese de gelecek Allah’ın  izni  ile İslam’ın olacaktır.

 Yine Allah (c.c.) yüce Kur’an da  (Enfal 46) şöyle buyurmaktadır.  “Allah ve Resulüne itaat edin ,birbirinizle çekişmeyin ;sonra korkuya kapılırsınız da kuvvetiniz gider.sabredin;çünkü Allah sabredenlerle beraberdir.”

 Günümüzde  Müslümanların kendi  içinde çekişip  ümmet  olma bilincini kaybetmesi,  İslam düşmanlarını , dünyadaki  şer güçleri  ittifak halinde bu tür saldırılar için cesaretlendirmektedir.          Bu saldırılar  Müslümanların,  İslam düşmanlarının  oyunlarına  gelmeden  ümmet  olma  bilinci ile hareket etmeleri  ve  bir bedenin azaları gibi yek vücut olmaları gerektiğini bir kez daha bize göstermiştir” ifadelerini kullandı.

En yüksek seda İslamın olacaktır

Bediuzaman Sait Nursi’nin sözünü hatırltan Tanrıverdi, “Biz Şanlıurfa sivil tolum kuruluşları olarak;

 Yeni  Zelanda ‘da Cuma namazı sırasında camide namaz kılan Müslüman kardeşlerimize  yapılan bu vahşice saldırıyı en üst perdeden lanetliyor şehitlerimize Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyoruz”

   Bu tür vahşi saldırılar karşısında ferdiyle camiasıyla tüm Müslümanları en güçlü şekilde tepki vermeye  ve Allahın ipine hep beraber  sımsıkı sarılmaya davet ediyoruz . Ülkemizin yöneticilerini,  Türkiye’deki Müslümanlar adına Yeni Zelanda’daki kardeşlerimizin yanında olduğunu göstermek üzere şehit edilen kardeşlerimizin cenaze törenlerine  katılmaya davet ediyoruz.

   Son olarak Bediuzzana Sait  Nursi hazretlerinin şu sözünü hatırlatıyoruz. “Evet ,ümitvar olunuz. Şu istikbali inkılab içinde en yüksek seda İslamın olacaktır” diyerek sözlerini sonlandırdı.

 HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

SON DAKİKA HABERLER
HABER ARŞİVİ
ÇOK OKUNAN HABERLER