Metrolife baner

Özyavuz, yanlı işe alımları eleştirdi

İbrahim Özyavuz, yanlı işe alımlardan dolayı iktidarı eleştirerek, “Gönül isterdi ki iktidar partisine sürekli en fazla oyu veren Şanlıurfa halkının adil bir şekilde özellikle de bu kurumlarda değerlendirip, burada işsiz gezen gençlerimizin bir an önce işe kavuşturulmasıdır" dedi.

Özyavuz, yanlı işe alımları eleştirdi
  • 08-08-2018 15:31

Haber: Hasan RAY

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Özyavuz, düzenlediği toplantıda basın mensupları ile bir araya geldi. Şanlıurfa’nın ve Türkiye’nin gündemini değerlendiren Özyavuz, yanlı işe alımlar ve DEDAŞ’tan kaynaklı sorunlarla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Özyavuz, “İşsizlikle ilgili sıkıntılara bir de özellikle kurumların memur ve işçi alımındaki yanlı ve adaletsiz davranışları da büyük bir sıkıntı yaşatmaktadır” dedi.

Yanlı alımlara dikkat çekti

Kentin en büyük sorunlarının başında işsizliğin geldiğini söyleyen Özyavuz, "İşsizlikle ilgili sıkıntılara bir de özellikle kurumların memur ve işçi alımındaki yanlı ve adaletsiz davranışları da büyük bir sıkıntı yaşatmakta. Gönül isterdi ki iktidar partisine sürekli en fazla oyu veren Şanlıurfa halkının adil bir şekilde özellikle de bu kurumlarda değerlendirip, burada işsiz gezen gençlerimizin bir an önce işe kavuşturulmasıdır" dedi.

Elimizden geleni yapacağız

Eleştirilerini özellikle yanlı alımlara yoğunlaştıran Özyavuz, “Tabi işsizlikle ilgili sıkıntılara bir de özellikle kurumların memur ve işçi alımındaki yanlı davranışları da, adaletsiz davranışları da büyük bir sıkıntı yaşatmaktadır. Gönül isterdi ki iktidar partisine sürekli en fazla oyu veren Şanlıurfa halkını adil bir şekilde özellikle bu kurumlarda değerlendirip, burada işsiz gezen gençlerimizin bir an önce işe kavuşturulmasıdır. İnşallah bu adaleti teslim edilmesi konusunda da biz elimizden geleni yapacağız, her türlü gayreti göstereceğiz” diye konuştu.

Alanında uzman olmalılar

“Bizim istediğimiz hiçbir yandaşın öncelikli olarak değerlendirilmemesidir” diyen Özyavuz, “Özellikle eğer işe burada bir fakir kardeşimize öncelik verilmesi, yine yönetici ve idareci konumunda ki insanlarında, kendini kendi alanında yetiştirmiş uzman olmuş insanlardan seçilmesidir. Eğer biz şu an da bizi yönetenlerle ilgili bu adalet sistemini kuramazsak, toplum olarak da yok olmaya mahkumuz. Şanlıurfa halkını yönetenlerin kaliteli insanlar olması gerekiyor" ifadelerine yer verdi.

Yanlış atamalar sebep oldu

Ankara'da Şanlıurfa’yı temsil edecek bürokratın kalmadığını ve bunun sebebinin yanlış atamalar olduğunu söyleyen İbrahim Özyavuz, "Yine Ankara’da özellikle bizi temsil edecek bürokratlarımız hemen hemen kalmadı diyebilirim. Son dönemdeki yanlış atamalardan dolayı işin ehli insanların oralara atanmaması, bizi orada da tutunamaz duruma getirdi. Orada Şanlıurfalıların temsilciliğini yapamadılar, hem de hakkaniyetle görevlerini yerine getirmediler” ifadelerini kullandı.

Urfa her alanda sıkıntı yaşıyor

Şanlıurfa’nın her alanda sıkıntılar yaşadığını vurgulayan Özyavuz, “Özellikle Şanlıurfa hem siyaset anlamında hem bürokratik alanda çok büyük sıkıntı çekiyor. Ve Urfalıların, Urfa’nın özlediği meselelere hızlı dokunuş ve çözüm noktasında da bir çaresizlik ortaya çıkıyor. Bunların hepsinin yeniden aşılması, yeniden Şanlıurfa’nın bu sorunlarının tekrar gözden geçirilerek, çözümleriyle birlikte taşınması için mutlaka Şanlıurfa’da siyaset yapanların, yerelde ve ulusalda, özellikle mülki amirlerin bir araya gelerek bu meseleleri tartışması, konuşması gerekiyor" diye konuştu.

Elektrik konusunu çözüme kavuşturacağız

Şanlıurfa’nın en büyük sorunu olan ve sürekli kaçak kullanımla anılmasına neden olan DEDAŞ ve kayıp kaçaklar hakkında da konuşan İbrahim Özyavuz, “Önümüzdeki genel kurul çalışmalarında, Şanlıurfa’nın özellikle ekonomisine çok büyük sekte olan şu an ki hem Organize Sanayi Bölgesinde sanayicimizin sıkıntıya düştüğü, hem çiftçimizin sürekli sıkıntıya düştüğü bu elektrikle ilgili meseleleri tekrar gözden geçirip yetkililerle görüşüp en kısa vadede görüşeceğiz" şeklinde konuştu.HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

HABER ARŞİVİ
ÇOK OKUNAN HABERLER