Metrolife baner

“Korkaklar zafer anıtı dikemez”

​* Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa’da yaklaşık 3 Km’lik bir alanı kaplayan miting alanında, resmi kayıtlara göre 100 bin kişinin üzerinde vatandaşa hitab etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, “Dünya 5’ten büyüktür” ve Davos’ta “One Minuts” dediğinde arkasında hep milleti gördüğünü belirterek, korkakların zafer anıtı dikemeyeceğini söyledi.

“Korkaklar zafer anıtı dikemez”
  • 20-06-2018 20:28

Dilek ÇİFTÇİ / Celal ÇİFTÇİ / Hasan RAY

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin seçim mitingi için geldiği Şanlıurfa'da gösterilen ilgiden dolayı Urfalılara teşekkür etti. Nevali Otel arkasında düzenlenen mitinge Şanlıurfalılar yoğun ilgi gösterdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa’da yaklaşık 3 Km’lik bir alanı kaplayan miting alanında, resmi kayıtlara göre 100 bin kişinin üzerinde vatandaşa hitab etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, “Dünya 5’ten büyüktür” ve Davos’ta “One Minuts” dediğinde arkasında hep milleti gördüğünü belirterek, korkakların zafer anıtı dikemeyeceğini söyledi.

 

Şanlıurfa AK Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Şanlıurfa Milletvekili Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba’nın alanı dolduran Şanlıurfalılara teşekkür konuşmalarının ardından alkışlar ve zılgıtlar arasında alana giren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önce vatandaşları selamlayarak, “Maşallah, geldiğimde resmi olarak alanda kaç kişinin olduğunu sordum. 100 bin kişi dediler” diyerek Şanlıurfalılara teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Şanlıurfa'ya son 15 yılda 42 katrilyon yatırım yaptık. Bunu ne CHP'si, ne HDP'si anlar” diyerek yatırımları kısa başlıklarla açıkladı.

 

Şanlıurfa’ya son 15 yılda toplam 41,93 Milyar TL (42 katrilyon lira) yatırım

“AK Parti yapar, Muhalefet yıkar” diyerek başladığı konuşmasında AK Parti iktidarının son 15 yılda yaptığı yatırımlardan bahseden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ulaştırma ve Haberleşme 4,3 Milyar TL, Eğitim 2,6 Milyar TL, Sağlık 1,1 Milyar TL, Adalet 300 Milyon TL, Orman ve Su İşleri 6,7 Milyar TL, Enerji ve Tabii Kaynaklar 1,46 Milyar TL, Çevre ve Şehircilik 448,30 Milyon TL, TOKİ 2,2 Milyar TL, İlbank 6 Milyar TL, Gıda, Tarım ve Hayvancılık 8,4 Milyar TL, Aile ve Sosyal Politikalar 6,2 Milyar TL, Gençlik ve Spor 654 Milyon TL, Kültür ve Turizm 121,30 Milyon TL, Vakıflar 20,72 Milyon TL, Bilim, Sanayi ve Teknoloji 88,70 Milyon TL, İçişleri 420,95 Milyon TL, Maliye Bakanlığı 538,81 Bin TL, Gümrük 4 Milyon TL, Çalışma 819,72 Milyon TL, Kalkınma Ajansı 95,07 Milyon TL olmak üzere Şanlıurfa’ya son 15 yılda toplam 41,93 Milyar TL, yani yaklaşık 42 katrilyon lira yatırım yaptıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Şanlıurfa mitinginden diğer başlıklar şöyle;

Erdoğan'dan flaş operasyon mesajı

Şanlıurfa’nın en fazla Suriyeliyi konuk ettiğini, ensar görevini yerine getirdiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Suriye’de yavaş yavaş terör örgütlerini yok ediyoruz. Afrin’den sonra da Amerika ile anlaştık şimdi de Münbiç’i temizliyoruz. Dün DEAŞ varken Suriye'de kendilerini güvende hissetmeyenler bugün de güvende hissetmedikleri için evlerine dönmüyor. Kandil'de 10 önemli noktayı vurduk. İkincisinde yine bir operasyon ve toplantı halinde Kandil'deki lider takımını hallettik. Sıra Urfa'nın yanı başındaki yerlere geliyor. Allah'ın yardımı ve milletimizin desteğiyle yakında buraları da teröristlerden arındırıp asli sahibi olan Arap, Kürt, Türkmen kardeşlerimize teslim edeceğiz. Şanlıurfa'nın yanı başındaki fitne kazanlarını devireceğimiz günler de yakındır. Birileri umudunu kendilerine asla uzanmayacak ellere sarılmaya bağlamış olabilir. Onların gittiği yoldan biz geleli çok oldu. Biz bu meselenin çözümünün sahada var olmaktan geçtiğini biliyoruz. Onun için de size ona buna el uzatmayı değil, sınırın öte yanını kendi gücümüzle güvenli hale getirmeyi taahhüt ediyoruz” dedi.

200 bin Suriyeli aile geri döndü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü;

“Buradan Şanlıurfa'nın tüm ilçelerindeki kardeşlerime selamlarımı yolluyorum. Sınırımızın hemen yanından da gelen Suriyeliler selamlıyorum. Gösterdiğiniz kardeşlik, ensar duruş için her birinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Sizlerin zor şartlarda bu fedakarlığı yaptığını biliyorum. Çoğu gitti azı kaldı. Urfa sınırının hemen ötesi, bir terör örgütünden bir başka terör örgütüne devredildi. Orada kendilerini güvende hissetmeyenler bugün de hissetmedikleri için evlerine dönmüyorlar. Afrin'i güvenli hale getirdik. Bu bölgelere 200 bin Suriyeli aile geri döndü. Cerablus'a şimdi Afrin'e dönmeye başladılar. Mümbiç'i de güvenli hale getiriyoruz. Mümbiçli kardeşlerimiz topraklarına geri dönüyorlar, dönecekler. Kuzey Irak'ta örgütün belini kıracak operasyonlar sürecek. Kandil'e iniyoruz. 20 uçakla 10 önemli noktayı vurduk. 2. operasyonda toplantı halinde bunların lider takımını hallettik. Sıra Urfa’nın yanı başındaki yerlere geliyor. Yakında buraları da teröristlerden kurtarıp asli sahiplerine teslim edeceğiz. Medine nedir? Sevgili Peygambere ensar olan şehirdir. Peygamberimiz muhacirdi. Bizim ensar olmanın ne kadar önemli olduğunu bilmemiz lazım. Suriyeli kardeşlerimize ensar oldunuz. Alkışlıyorum, tebrik ediyorum sizi. Yarın Urfalı kardeşlerimin ekmeğini nasıl bölüştüğünü tarih yazacak. Yıllar süren bu durumun sizi zorladığını biliyorum. Sizlerden biraz daha sabır istiyorum. Kim ki sabreder zafere ulaşır. Adım adım bu meseleyi çözüyoruz. 24 Haziran seçimleri çok önemli. Birileri kendilerine asla uzanmayacak ellere bağlamış olabilir. Onların gittiği yollardan biz döneli çok oldu. Ona buna el uzatmayı değil, sınırın öte yanını kendi gücümüzle güvenli hale getirmeyi taahhüt ediyoruz. Siz bize yetki ve destek verin başladığımız işi bitirelim.”

Şanlıurfa'yı özellikle takip edeceğim

Şanlıurfa'yı özellikle takip edeceğini belirten Erdoğan, “Ekmeği ekmekçiye ver bir ekmek de ziyade ver. Olay bu. Biz de Şanlıurfa'dan destek vermesini hem de fazlasını vermesini istiyoruz. Ötekiler nediyor, apır sapır konuşuyor. Bir ana muhalefet partimiz var evlere şenlik. İkisinin tek derdi seçimden sonra partinin başına kimin geçeceği. Diğeri eskiden emirleri kandilden alıyordu şimdi orayı başlarına yıkıyoruz. Bakalım talimat hangi dağdan gelecek. Allah'tan kayyum belediye başkanları geldi de şehirlerimiz hizmet gördü.N'olur kardeşliğimize gölge düşürmeyelim. Pazar günü akşam Şanlıurfa'yı özellikle takip edeceğim” diye konuştu.

 

Urfalılara Şehir Hastahanesi müjdesi

Şanlıurfa’da 500 yataklı Eğitim Araştırma Hastahanesi ile 400 yataklı Eyyübiye Hastahanesinden bahseden ve sinevizyon gösterisiyle Şehir Hastahanesinden bahseden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şanlıurfa'da Bin700 yataklı Şehir Hastahanemizin yapımı devam ediyor. Biz şehir hastahanelerini başka illere yaparız da Urfa’yı unutur muyuz hiç. Şanlıurfa Şehir Hastanesini de Allah’ın izniyle 2021 yılında hizmete açacağız” diyerek sağlık alanında 1,1 Milyar TL ile nasibini aldığını söyledi.

 

Şanlıurfa'yı hızlı trenle tüm Türkiye'ye bağlıyoruz

Şanlıurfa'ya 2002 yılına kadar sadece 29 km bölünmüş yol yapılmış olduğunu hatırlatan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Biz buna 540 Km bölünmüş yol ilave ettik. Toplam maliyeti 980 trilyon olan yol projeleri hızla devam ediyor. Nissibi köprüsünü kim yaptı? Nusaybin Mardin demiryolu hattını tamamen yeniledik. Şanlıurfa'yı hızlı trenle tüm Türkiye'ye bağladık. Adayların bir tanesi Sivas'a hızlı tren istemiyormuş. Neymiş göç hızlanırmış. Bunlara kağnı verelim onunla yürüsünler. Bizler çalışıyoruz bunların böyle bir derdi yok. Şehrimize 3 ayrı hızlı tren kazandırıyoruz. Harran Üniversitesi, Türkiye Maarif Vakfı ve YÖK beraber çalışarak şimdi El-Bab'da Uygulamalı Bilimler Fakültesi açıyoruz. Suruç tünelini hizmete açtık” diyerek sözü geçtiğimiz gün Suruç’ta yaşanan olaya getirerek olayın araştırıldığını belirtti.

 

Suruç'taki saldırı araştırılıyor

     Cumhurbaşkanı Erdoğan her iki tarafa da baş sağlığı dileklerini ileterek, “Geçtiğimiz günlerde Suruç'ta yaşanan elim hadisede hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyorum. Hadise güvenlik güçlerimiz ve savcılığımız tarafından soruşturuluyor. Her şey ortaya çıkacak ve suçlular adalet önünde hesap verecektir. Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’a da baş sağlığı diliyorum”  diyerek Şanlıurfa’ya yapılan yatırımlardan ve desteklerden bahsetmeye devam etti;

 

Bu ülkeyi CHP'nin tek parti dönemine göndermek ister miyiz?

“Urfalı çiftçilerimize bugüne kadar 10 katrilyon lira destek verdik. Sulama demek enerji demek elektrik demektir. Bu konuda sıkıntılarınız var biliyorum, bir takım çözümler geliştirildi. En yakın zamanda hayata geçireceğiz. Toplam 271 bin Şanlıurfalı teşviklerden yararlandı. Bugün OSB'de 20 bin 200 kişi istihdam ediliyor. Şehrimize bir Teknokent kurduk. Önümüzdeki dönemde Şanlıurfa'yı birçok alanda lokomotif şehirlerden biri haline getiriyoruz. Türkiye Pazar günü sadece Cumhurbaşkanı vve 600 milletvekili seçmeyecek. Ya vizyonlarımıza koşacağız, ya da içimize kapanacağız. Soruyorum bu ülkeyi CHP'nin tek parti dönemine göndermek ister miyiz? 16 yıldır sizlere hizmetkâr olan bizlere en hayırlısı neyse onu hayata geçirmenin mücadelesini birlikte verecek miyiz?”

 

24 Haziran’da destek bekliyorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, “Dünya 5’ten büyüktür” ve Davos’ta “One Minuts” dediğinde arkasında hep milleti gördüğünü belirterek, korkakların zafer anıtı dikemeyeceğini söyledi.

24 Haziran seçimlerinde kendisine ve AK Partiye destek isteyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Şimdi diyorum ki 24 Haziran'da bu kardeşinize bu desteği verin, biz destan yazmaya devam edelim. Korkaklar zafer anıtı dikemez. Ya 2053 ve 2071 vizyonlarımıza doludizgin koşacağız ya da yeniden 1970'lerin 90'ların tedirginliğiyle kendi içimize kapanacağız. Ben inanıyorum ki, sizlerin desteğiyle yolumuza devam edeceğiz. Vakit Şanlıurfa vakti, Vakit Türkiye vakti” diye konuştu.

 

HDP emri Kandil'den alıyordu, şimdi hangi dağdan gelecek

Muhalefet lideri ve Cumhurbaşkanı adayının, Şanlıurfalıların diliyle apır sapır konuştuklarını anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, HDP’ye de gönderme yaparak, “Bölücü örgütün oyuncağı parti, eskiden emirleri Kandil'den alıyordu, şimdi orayı da başlarına yıkıyoruz. Oraya inmeye başladık. Bakalım şimdi onlara talimat hangi dağ başından gelecek?

 

Türkçe-Kürtçe seçim şarkısına tempo tuttu

 Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 100 bini aşkın kişinin alanı doldurduğu Şanlıurfa mitinginde Türkçe ve Kürtçe seslendirilen, “Vakit Türkiye Vakti” yeni seçim şarkısı vatandaşlara dinletildi. Hem Türkçe hem de Kürtçe sözleri içeren şarkıyı alandaki vatandaşlar da coşkuyla söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da şarkıya “Rabia” işareti yaparak tempo tuttu.

Miting konuşmalarının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanlıurfa Milletvekili adayları ile birlikte topluca vatandaşları selamladılar.HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

HABER ARŞİVİ
ÇOK OKUNAN HABERLER