Metrolife baner

HÜDA PAR’ın yeni Başkanlık Divanı belli oldu

HÜDA PAR Genel Başkanı İshak Sağlam başkanlığında toplanan Genel İdare Kurulu (GİK) Üyeleri, 14 Başkanlıktan oluşan yeni yönetim kadrosunu belirleyerek kamuoyuyla paylaştı.

HÜDA PAR’ın yeni Başkanlık Divanı belli oldu
  • 27-10-2018 15:07

Yeni Başkanlık Divanında kadınların daha aktif olmaları için “Kadın ve Aile Başkanlığı” birimi ve “Genel Başkan Vekilliği” birimi oluşturuldu.

GİK toplantısında sırasıyla, Genel Başkan Vekili ve İktisattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı, Kadın ve Aile Başkanlığı, Siyasi İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı, Gençlik Kolları Koordinatörlüğü, Parti Sözcüsü Yardımcılığı, İnsan Hakları ve Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı, Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı, Eğitim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı, Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı, Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı, Halkla İlişkiler ve Tanıtımdan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı, Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı, Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı, Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı, Genel Sekreter Başkanlığı ve AR-GE’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı yapacak isimler belirlendi.

Tüzüğün 57. Maddesi uyarınca Genel İdare Kurulu Üyeleri tarafından alınan görev dağılımı şöyle:

Genel Başkan Vekili ve İktisattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına; Zekeriya Yapıcıoğlu

Siyasi İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına; Mehmet Yavuz

İnsan Hakları ve Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına; Mehmet Hüseyin Yılmaz

Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına; Vedat Turgut

Eğitim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına; Hasan Şahin

Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına; Sait Şahin

Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına; Hüseyin İmir

Halkla İlişkiler ve Tanıtımdan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına; Abdurrahman Cens

Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına; Mahmut Şahin

Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına; Abdullah Aslan

Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına: Hamdullah Tasalı

Kadın ve Aileden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına; Sema Yarar

Araştırma ve Geliştirmeden (AR-GE) Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına; Mehmet Eşin

Genel Sekreterliğe; Şahzade Demir

HÜDA PAR eski Genel Başkanlığı görevini yürüten Zekeriya Yapıcıoğlu yeni yönetimde, Genel Başkan Vekili ve İktisattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına getirilirken, eski Genel Başkan Vekilliği görevini yürüten Mehmet Yavuz’un da Siyasi İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı ve Parti Sözcüsü görevlerine getirildiği görülüyor.

Yeni yönetimde Sait Şahin’in tekrar Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına, Şehzade Demir’in tekrar Genel Sekreterlik görevine, Mehmet Hüseyin Yılmaz’ın ise tekrardan İnsan Hakları ve Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına getirildiği görülüyor.

Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına Gazeteci-Yazar Abdullah Aslan getirilirken, Kadın ve Aileden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına Sema Yarar getirildi.HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

HABER ARŞİVİ
ÇOK OKUNAN HABERLER