Sıradaki Haber: Tabelacılıktan Dünya Ebru Sanatçılığına

Gülpınar’dan ‘Dava Şuuru ve Gençler’ konferansı

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar, AK gençliğe ve meraklı gençlere ‘Dava Şuuru ve Gençlik’ konulu konferans verdi. 'Dava Şuuru ve Gençlik' konulu konferansta konuşan AK Parti Şanlıurfa Millet Vekili Mehmet Kasım Gülpınar, iyi bir gelecek için gençliğin İslami bir bilinçlenme ile yetiştirilmesi gerektiğini söyledi.

Gülpınar’dan ‘Dava Şuuru ve Gençler’ konferansı
  • 15-12-2014 06:21

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığı tarafından düzenlenen, “Dava Şuuru ve Gençlik” konu konferansa konuşmacı olarak katılan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar, oldukça kalabalık gençler gurubuna hitab etti. Gülpınar’ın sözleri zaman zaman alkışlarla kesildi. Konferansın soru-cevap kısmında ise bay ve bayan genç katılımcıların sorularını açıklıkla cevaplayan Kasım Gülpınar, konferans çıkışında gençlerin sevgisiyle karşılaştı, hatıra fotoğrafı çektirmek isteyenleri de kırmayarak birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Salon dolup taştı

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen konferansa AK Parti İl Başkanı Yusuf Eğilmez, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Eyyubiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Nihat Kılıç, AK Partili Belediye Meclis üyeleri, Şanlıurfa il merkezi ve ilçelerden AK Parti Gençlik ve Kadın Kolları Kolları üyeleri, bazı Öğretim Görevlileri, partililerv e sade vatandaşlar ile STK Temsilcileri katıldı.

Dava şuuruna sahip genç, siyasetçi olmaktan ziyade, devlet adamı olmayı tercih eder

AK Parti İl Başkan Yardımcısı Erkan Sözen’in Konferansın açılış konuşmasının ardından alkışlar arasında kürsüye gelen AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar, dünyanın geleceği için bilinçli bir gençliğin öneminden bahsetti.

Topluma hizmet edecek bir bireyin görevini belirleyip bilinçli bir şekilde çalışması gerektiğini belirten Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar, “Ben dava şuuruna sahip olan bir gençliğin siyasetçi olmaktan ziyade, devlet adamı olmasını tercih edeceğinden hiç şüphem yok. Sizler inşallah bir devlet adamı olacaksınız. Bu memlekete hizmet edeceksiniz, toplumun size hizmet etmesini beklemeyeceksiniz. Türkiye'de genç nüfusu fazla olan 2. iliz. Eğer şuur sahibi olacaksak, kendi istikbalimizi değil, memleketimizin istikbalini önce düşüneceğiz” dedi.

Kur'an-ı Kerim'i kendimize rehber edinmemiz lazım

İyi bir gelecek için uzun yıllar sonraya göre hesabın yapılıp, ona göre çalışılması gerektiğini belirten Gülpınar, “Eğer biz günü birlik hareket edersek, kesinlikle yarı yolda kalırız. Mademki; geleceğimizi düşünmemiz lazım, o zaman gençlerimizi düşünmemiz lazım. Çok ta olağan üstü bir teşhis değil, herkesin bildiği bir şey bu. Ama bazen ihmal ettiği, bazen de kendini düşünmekten mütevellit geleceğe dönük siyaset üretememenin getirdiği bir dezavantaj olarak değerlendirmek lazım. Şanlıurfa'da genç sayısı daha fazladır. Bizim genç nüfusumuz çok fazla. Oy veren genç nüfusumuz her geçen seçimde fazlalaşıyor. Burada birçok arkadaşımız Kur'an-ı Kerimi biliyor. Bir kere Kur'an-ı Kerim'i kendimize rehber edinmemiz lazım. Kuran'ın her bir ayeti bir düsturdur. Hepiniz kendinize Kur'an'ın bir ayetini yol edinebilirsiniz. Herkes kendi fıtratına göre Kur'an'ın bir ayetini ön plana çıkartabilir” diye konuştu.

Size ahireti hatırlatan arkadaşınız varsa, dünyanın en zengin insanısınız

Gençlere ilk mesajını, “Gençlere birinci mesajımız uyanık olmalıdırlar” diyerek belirten Milletvekili M.Kasım Gülpınar, sözünü tutmayan, yapmadığını söyleyene ise, Kur’an-ı Kerim’den, “Ey iman edenler, yapmayacağınız ve yapmadığınız şeyi niçin söylüyorsunuz?” ayetini örnek vererek konuşmasına devam etti.

Gençlerin önündeki en büyük sıkıntının kötü arkadaş olduğuna dikkat çeken Gülpınar, “Gençler; size ahireti hatırlatan arkadaşınız varsa, dünyanın en zengin insanısınız” dedi.

Koltuk insana şeref vermez

Kasım Gülpınar, esnaf, siyasetçi, bürokrat, sade vatandaş, yaşlı ve gençlerin hazır bulunduğu, ‘Dava Şuuru ve Gençlik’ Konferansı sonunda, “Koltuk mu bize şeref veriyor, biz mi koltuğa şeref veriyoruz, önemli olan budur. Gençlerden ricam; koltuğa şeref verecek idarecileri seçelim.

Herkes kendine bir pay çıkarsın

“Herkes kendine bir pay çıkarsın” diyerek yaklaşık 3 saat kadar süren konferansı soru cevap şeklinde sonlandıran AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar, “Herkes kendine bir pay çıkarsın. ‘Neden mütedeyyin bir il olan Şanlıurfa’da gençler, mükemmeliyeti, hakkı savunan partinin arkasından gelmediler de, batılı savunanların arkasından gittiler. Bu gençler için neler yapabiliriz’ diye düşünmeli” dedi.

Başkanlardan gençlere bilgi

Konferansın soru-cevap bölümünde gençlerin bazı soruları üzerine Eyyubiye Belediye başkanı Mehmet Ekinci, madde bağımlıları ile ilgili yaptıkları çalışmalar, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol ise, özellikle Suruç ilçesine gelen Suriyeli sığınmacılardan Kobanili (Aynel Araplı bölgesi) insanlar için ve Viranşehir ilçemiz için ne gibi yardımlarda bulunduklarını ve halen Kobanilerle ilgili çıkarılan yaygaraların doğru olmadığını, zira çamaşır legeninden çocuk mamasına ve bezine kadar ihtiyaç hissettikleri her şeyi onlara ulaştırdıklarını, çocuk oyun alanları, seyyar tuvaletler ve banyolar bile yaptıklarını anlattı.

 

AK Parti İl Başkanı Yusuf Eğilmez de, partisinin çalışmaları ile ilgili kısa bilgiler verdi.


Editör:

HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

HABER ARŞİVİ
ÇOK OKUNAN HABERLER