Metrolife baner

Erdoğan Şanlıurfa mitinginde konuştu (video)

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Haziran'da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili seçimleri kapsamında Şanlıurfa'ya geldi

Erdoğan Şanlıurfa mitinginde konuştu (video)
  • 20-06-2018 15:37

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Haziran'da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili seçimleri kapsamında Şanlıurfa'ya geldi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa mitinginde halka sesleniyor.

Konuşmasından öne çıkanlar:

"Kandil'de 10 önemli noktayı vurduk. İkincisinde yine bir operasyon ve toplantı halinde Kandil'deki lider takımını hallettik. Sıra Urfa'nın yanı başındaki yerlere geliyor.

Allah'ın yardımı ve milletimizin desteğiyle yakında buraları da teröristlerden arındırıp asli sahibi olan Arap, Kürt, Türkmen kardeşlerimize teslim edeceğiz.

Urfa sınırının hemen ötesi bir terör örgütü bir başka terör örgütüne devredildi. Orada kendilerini güvende hissetmeyenler bugün de hissetmedikleri için evlerine dönmüyorlar. Afrin'i güvenli hale getirdi. Bu bölgelere 200 bin Suriyeli aile geri döndü. Cerablus'a şimdi Afrin'e dönme ye başladı. Mümbiç'i güvenli hale getiriyoruz. Mümbiçli kardeş topraklarına geri dönüyorlar, dönecekler.

Kuzey Irak'ta örgütün belini kıracak operasyonlar. sürecek. Kandil'e iniyoruz. 20 uçakla yaptık 10 önemli nokta durduk. 2. operasyonda toplantı halinde bunların lider takımını hallet.

Sıra Urfa2nın yanıbaşiındakiyer lere geliyor. Yakınbda bualdaraı da terörüstlerden kuratarıp asli sahiplerine teslime deceği.çz böyle Urfada yaşayan Suriyelilern evlerine dönüşünü sağklayacak. Geriye Tarih kitaplar Şanlıurfalıların kardeşlerini nasıl sahip çıktıklaırnı yazacak.

Medine nedir? Sevgili Peygambere ensar olan şehirdir. Peygamberimiz muhacirdi. Bizim ensar olmanın ne kadar önemlki oldu. bilmemiz lazım. Suriyeli kardeşlerimize ensar oldunuz. Alkışlıyorum, tebrik ediyorum sizi.

Urfalı kardeşlerim ekmeğini nasıl bölüştüğünü tarih yazacak. Yıllar süren bu durumun sizi zorladığını biliyorum. Sizlerden biraz daha sabır istiyorum. Kim ki sabreder zafere ulaşır. Adım adım bu meseleyi çözüyoruz. 24 Haziran seçimleri çok önemli. Birileri kendilerine asla uzanmayacak ellere bağlamış olabilir. Onların gittiği yollardan biz döneli çok oldu. Ona buna el uzatmayı değil sınırın öte yanını kendi gücümüzle güvenli hale getirmeyi taahhüt ediyoruz. Siz bize yetki ve destek verin başladığımız işi bitirelim.

Şuna hale bak, muhteşemsin muhteşem. Ucu bucağı görünmüyor. Resmi rakamı istedim 100 bin dediler.

Şanlıurfa güçlü meclis, güçlü hükümet, güçlü türkiye için hazır mıyız?

Evet.

Vakit birlik, Şanlıurfa, Türkiye vakti diyor muyuz? İrade, erdem ve cesaretle Türkiye'yi şahlandırıyor muyuz?

Şanlıurfa en genç nüfusa sahip illerimizin başında geliyor. Şanlıurfa'ya Son 16 yılda 43 katrilyon yatırım yaptık. Bunu ne CHP'sİ ne HDP'si ne de diğerleri anlar. Biz yapım onlar ise yıkım ekibi. Eğitim 11 bin 758 adet yeni derslik, ihtiyaç sahibi 440 trilyon eğitim bursu, yüksek 3 bin 32 kapasiteli yurt binaları açtı. Viranşehir ve Siverek 1 500 kişil yurt binaları açacağız. 

El bab ta uyugulamaları bilimler Fakültesi açıyoruz. Eğitim 2018'in eylül ayında başlıyor. 

30 bin seyirci kapasiteli stadyumu biz yaptık. Laf değil, icraat. Tüm ilçelere spor salonları, gençlik hizmetleri, olimpik yüzme havuzu, ilçelerde gençlik merkezleri yapıyor.

14'ü hastane olmak üzere 82 tesis yaptık. Şehir hastaneleri kurarız. Şanlıurfa'yı mahrum bırakır mıyız. 1700 yataklı hastane ile 5 adet sağlık tesisinin inşası devam ediyor. 

2021 yılında hizmete sunmaya hazırlanıyoruz. Bu şehirde tek bir vatandaşımız dahi gece yatağa aç girerse bunun vebali hepimizin üzerinedir. 

İhtiyaç sahipleri, şehit yakın 6 ,2 katrilyon kaynak aktardık. Şanlıurfa'da TOKİ aracılığı ile 13 bin 500 konut projesini hayata geçirdik. 540 km. bölünmüş yol ilave ettik. 980 trilyon olan 9 adet yol projesi de devam ediyor. 

GAP projesine hız kesmeden devam ediyoruz. Bu bölgenin en büyük sıkıntısı ne işsizlik. İşsizliğin çözümü de GAP'ı harekete geçirmektir. Sulama projesi ile 433 bin kişiye istihdam yıllık 500 milyon gelir sağlanacak. 

Suruç'ta yaşanan elim hadisede hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyor, başta AK Parti Milletvekili İbrahim Halil Yıldız olmak üzere tüm ölenlerin yakınlarına sabır diliyorum. T.C. bir hukuk devletidir. Hadisi güvenlik güçleri ve savcılık tarafından soruşturuluyor. Her şey ortaya çıkacak ve suçlular adalet önünde hesap verecek. 

 

 

 

Haber Videosu
HABER ARŞİVİ
ÇOK OKUNAN HABERLER