Lisanss
dclisans
Sıradaki Haber: “Urfa bürokrasinin istihdam gibi bir derdi yok”

Çevik Kuvvet bir kez daha Meclis’e taşındı

Şanlıurfa'da yapım süreci uzayan kavşak projeleri bir kez daha TBMM'ye taşındı.

Çevik Kuvvet bir kez daha Meclis’e taşındı
  • 16-12-2019 10:23

(İsmet AĞCA/Şanlıurfa OLAY)

2020 yılı Bütçe görüşmeleri kapsamında, GAP ve Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Bütçeleri üzerine Grubu adına söz alan MHP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Özyavuz, Güneydoğu Anadolu projesinin önemine dikkat çekerek konuşmasına başladı. GAP'ın tamamlanması halinde 4 milyon kişiye istihdam sağlayacağını vurgulayan Özyavuz, Harran Ovası'nın büyük bir bölümünün 1995 yılından itibaren sulamaya açılmasıyla birlikte ürün çeşitliliğinin geliştiğini söyledi.

Konuşmasında kısaca Şanlıurfa'nın çözüm bekleyen sorunlarını sıralayan Özyavuz, şunları kaydetti:

''Şanlıurfa'da inşaatları uzun zaman önce başlamış olmasına rağmen bitirilemeyen Çevik Kuvvet ve Karakoyun köprülü kavşaklarının bir an önce tamamlanması gerekmektedir. Bu kavşak projelerinin uzaması şehir trafiğini çileye dönüştürmekte, bu iki ana arterde sık sık trafik kazalarına zemin hazırlamaktadır.

Şehir trafiğinin rahatlaması açısından son derece önemli olan bu projelere gerekli ödeneklerin temin edilmesini talep ediyoruz.

Bu projelerin uzaması halkın hükümete olan güvenini sarsmaktadır.

HIZLI TREN VE TRAMVAY HATLARI İSTİYORUZ

Hızlı tren projesinden Urfamızın da yararlandırılması' son derece önemlidir. hızlı tren hattının Gaziantep üzerinden Şanlıurfa'ya uzatılması gerekmektedir.

Şanlıurfa'nın hem bugünün hem de önümüzdeki 50 yıllık şehir içi ulaşım sorununu çözebilmek açısından Organize Sanayi Bölgesi, Osmanbey kampüsü, Abide-Havaalanı güzergahlarına tramvay hatlarının döşenmesi için gerekli ödeneklerin temin edilmesi tüm hemşerilerimizin ortak beklentisidir.

ELEKTRİK KESİNTİLERİ SORUNU

Halkla iç içe olan bir Milletvekili olarak aldığım şikayetler üzerine yine ve yeniden söylüyorum ki Şanlıurfa'nın kangren haline gelmiş en önemli sorunlarından biri de elektrik kesintileri ve voltaj dalgalanmalarıdır. Bu durum elektronik cihazların zarar görmesine neden olmaktadır. Kesintiler işyerlerinde üretimin durmasına ve milyonlarca liralık ekonomik kayıplara yol açmaktadır. Elektrik Dağıtım Şirketi bu kesintilere kaçak kullanımın yoğun olmasını gerekçe gösterse de bunun önlenmesine dönük bir çabası ve yatırımı bulunmamaktadır. Şanlıurfa'nın elektrik altyapısının mutlaka ama mutlaka yenilenmesi ve güçlendirilmesi gerekmektedir. bir diğer konu çok yüksek gelen faturalardır. Vatandaşların bu anlamda yaptıkları itirazlar sonuçsuz kalmakta, bu faturalar incelenip vatandaşa bilgi verilmemektedir.''HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

HABER ARŞİVİ
ÇOK OKUNAN HABERLER