Sıradaki Haber: Okul kantinlerinde yeni dönem

Sağlık Bakanlığı, Urfa'da 75 personel alacak

Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı hizmet birimlerinde 4857 sayılı İş Kanunu ve ilgili yönetmelik hükümleri kapsamında İŞKUR üzerinden 6.409 personel alınacağı bildirildi. Şanlıurfa'da ise 75 kişi alınacak.

Sağlık Bakanlığı, Urfa'da 75 personel alacak
  • 02-01-2019 12:29

Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı hizmet birimlerinde 4857 sayılı İş Kanunu ve ilgili yönetmelik hükümleri kapsamında İŞKUR üzerinden 6.409 personel alınacağı bildirildi. 

Bu kapsamda Şanlıurfa’ya 30 güvenlik görevlisi (silahsız), 11 ambulans şoförü, 11 veri girişi kontrol işletmeni, 11 hasta karşılama ve yönlendirme görevlisi, 6 yardımcı klinik elemanı (diş), 5 elektrikçi ve  1  biyomedikal cihaz teknolojileri servis destek elemanı olmak üzere toplam 75 kişilik kadro ayrıldı.  

Başvuruların 31 Aralık 2018 –  04 Ocak 2019 tarihleri arasında Şanlıurfa İŞKUR  İl Müdürlüğüne – Hizmet Merkezine şahsen veya www.iskur.gov.tr adresinden yapılması gerekiyor.

ARANAN ŞARTLAR: 

1. 2527 sayılı Kanun hükümleri saklı kalmak kaydı ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (7) ve (8) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak.

 

2. 18 yaşını tamamlamış olmak.

 

3. 36 yaşından gün almamış olmak.

 

4. Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).

 

5. Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan (bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak ve istenilen diğer sertifika/belgelere sahip olmak.

 

6. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak.

 

7. İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.

 

8. Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) kapsamındaki taleplerde;

 

a) Önlisans mezunları için; Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2018 yılında yapılan KPSS’ye girmiş olmak ve P93 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

 

b) Lisans mezunları için; ÖSYM tarafından 2018 yılında yapılan KPSS’ye girmiş olmak ve P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ!HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

HABER ARŞİVİ
ÇOK OKUNAN HABERLER