Metrolife baner

Global Bütçeli Hastanemizin Eksiklikleri...

Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Derneği'nin (UYGAD) Şanlıurfa Şube Başkanı Mehmet Sıtkı Aloğlu, Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde kanser tarama PET-CT cihazının temin edilmesi sırasında bazı eksikliklerin de gündeme geldiğini bildirdi.

Global Bütçeli Hastanemizin Eksiklikleri...
  • 17-02-2018 11:41

Faruk Deveci/Şanlıurfa Olay

Rektör Prof Dr Ramazan Taşaltın, Rektör Yardımcısı Prof Dr Ali Sarıışık ve Tıp Fakültesi Araştırma Başhekimi Doç Dr Emre Erkuş'un da katıldığı programda, Sivil Toplum Kuruluşları, Basın ve Medya yazarları ve doktorlara yapılan bu sunumun Tıp Fakültesinin çok daha iyi bir konuma geleceği konusunda umutlarını arttırdığını anlatan Aloğlu,  “Pozitron emisyon tomografisi (PET)  teknolojisi,  bilgisayarlı tomografi (CT) ile birleştirilerek, bir çok hastalığın teşhisine olanak sağlayan çok önemli bir tıbbi görüntüleme yöntemidir. . Bu cihazın Van, Hakkari bölgesine kadar hitap edebileceğini oradan da hastalar gelebileceğini ve insan sağlığı için ve kanser hastalığına yakalanma riski olan hastalar için önemli bir tahlil cihazıdır” ifadelerini kullandı.

Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi Başhekimlik salonunda yapılan toplantıya Harran Üniversitesi Üst Kurulu, Şanlıurfa Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, ve basın medya köşe yazarları ile doktorlar iştirak etti. Toplantıda Sivil Toplum Kuruluşları olarak hastanenin daha iyi bir seviyeye gelebilmesi için çeşitli öneriler sunduklarını aktaran Aloğlu, bu konuları şöyle sıraladı:

''Mesela çalışan personel ve yeni ise alınan personele mutlaka uygulamalı hizmet içi eğitimler verilmeli ve puanlama sistemi uygulayarak ciddi sınavlarla eğitimi tamamlanmalı.

Tıp fakültesinin çevre düzenlenmesinde yeni tadilatlar yapmak gerekiyor, otopark ve büfe ve WC gibi ihtiyaç yerlerinin hastane girişlerinin daha ileri bir mesafeye alınması gerekir. Hastane girişleri araç otoparklarıyla boğulmuş vaziyette komşumuz Suriye'deki savaş dolayısıyla sınırlarımızdaki terör yığınağına devletimizin Akçakale Telabyad bölgesine yapacağı bir çıkartmada Tıp Fakültesi hastanesi çok önemli bir rol üstlenecektir. Dolayısıyla acil girişinde ve acil bölgesinde tadilatlar yapılması, yatak sayıları arttırılması, acile intikal edecek araçların intikalinin seri şekilde sağlanması gerekir.

Hastane bölgesinde araç sahasına yeniden düzenleme yapmak gerekiyor ve otoparkların geriye alınması şart.

Harran Tıp'ın web sitesi, sosyal medya sayfaları daha sık güncellenmeli ve Hastanenin imkanları, tedavi üniteleri daha iyi tanıtılmalı. 

Madde bağımlılığı ve şizofrene bulaşmış hastaların tedavi yapabilecek ünitelerin bu hastalara göre düzenlenmesi, doktor ve ekipmanların da bu hastalara göre eğitimden geçirilmesi gerekmektedir.

Hastanenin genel denetimi aksatılmamalı, hijyen kuralları ve gıda hizmetlerinin sıkı kontrollerden geçmesi gerekmektedir.

Hastanenin sivil bir derneği var mı bilmiyoruz var ise geliştirilmeli yoksa da hastaneye hizmet verebilecek bir sivil dernek oluşturulup koruma- kollama hizmeti sağlaması gerekir.  Bu duygu ve düşüncelerle Harran Üniversitesi  yönetimine ve Araştırma Hastanesi hekimlik kadrosuna güveniyoruz gelecekte daha da iyi seviyelere geleceğini ümit ediyoruz.''HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

HABER ARŞİVİ
ÇOK OKUNAN HABERLER