Mg Reklam 2
lisans koleji
Sıradaki Haber: Eyyübiye Belediyesi Kurban Bayramına Hazır
Beysade

Yılmaz, ‘Partimizi sırtlamaya geliyoruz’

Ceylanpınar ilçesinin duayen siyasetçilerinden olan Mehmet Yılmaz, hizmet bayrağını alıp doruğa çıkarmak için ilçe başkanlığına aday olduğunu söyledi.

Yılmaz, ‘Partimizi sırtlamaya geliyoruz’
  • 30-08-2017 09:12

Röportaj: Mehmet Halhalli

Doğru Yol Partisi, Fazilet Partisi, Refah Partisi ve Ak Parti’de çeşitli görevlerde bulunan Ceylanpınar ilçesinin duayen siyasetçilerinden Mehmet Yılmaz hedefine Ceylanpınar Ak Parti İlçe başkanlığını koydu. Kendisine başkanlık görevinin verilmesi durumunda halkın benimsediği bir yönetim kadrosuyla görevi sırtlayıp doruğa çıkaracağını söyledi. Oldukça iddialı olan Yılmaz,” “Partimizin sırtına binecek değil, partiyi, sırtlayıp bir yerlere götürecek, daha ileriye doruk noktaya taşıyabilecek adaylara ihtiyaç var.”. Ben de Ak kadrolarla beraber halkımın hizmetinde, halkımın emrinde olabilecek bir şekilde partimizi sırtlayıp bayrağı en doruk noktaya taşımayı hedef edindim.” dedi.

 

Öncelikli Sizi tanıyabilir miyiz?

Ben Mehmet Yılmaz 1963 Ceylanpınar doğumluyum. Ticaretle uğraşıyorum. 1988 yılından beri siyasetin içinde aktif olarak çalışıyorum. Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında yöneticilik yaptım. 2007 yılından 2017 yılına kadar Ceylanpınar Sanayici ve iş adamları Derneğinde hala başkanlık yapıyorum.

Mehmet Bey 1988 yılından beri siyasetin içindesiniz? Herhangi bir parti de görev aldınız mı?

Doğru yol, Fazilet, Refah Partisi ve Ak Parti’de yer aldım. 2009 yılında Ak Parti’ye Belediye meclis üyeliğine adaylık başvurusu yaptım.  2011 Yılında Ceylanpınar Ak Parti ilçe başkanlığına aday oldum. Bugün tekrar Ceylanpınar ilçe başkanlığına aday adayı oldum.

 

Ak Parti şu anda teşkilatlarda yenilenmeye gidiyor. Siz de aday oldunuz? Nedenini açıklayabilir misiniz?

Herhangi bir neden yok. Her zaman siyasetin içinde olduğumuz için hizmet aşkıyla ben de aday oldum.  Tabi benimde bu hizmet için projelerim var. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımızın ifade ettiği gibi, “Partimizin sırtına binecek değil, partiyi, sırtlayıp bir yerlere götürecek, daha ileriye doruk noktaya taşıyabilecek adaylara ihtiyaç var.”. Ben de Ak kadrolarla beraber halkımın hizmetinde, halkımın emrinde olabilecek bir şekilde partimizi sırtlayıp bayrağı en doruk noktaya taşımayı hedef edindim. Ben derken bizi kast ediyorum, görev tevdi edilirse kuracağımız yönetimle birlikte halkta karşılığı olan, halk tarafından sevilen ve halkı kucaklayacak bir yönetim kadrosu ile bunları yapmayı düşünüyoruz.

Bize projelerinizden bahseder misiniz?

İlçemizin birçok sorunu var, bunlardan bazılarını söylersek, Ceylanpınar ve Kızıltepe ilçelerini birbirine bağlayan yolun standartlara getirilmesi için elimden geldiğince çalışacağım. Ceylanpınar Sanayici ve iş adamları Derneği olarak defalarca Ceylanpınar raporunu hazırlayarak temel sorunları Bakanlıklara, Vekillere ve Teşkilatlara bildirdim. Kızıltepe yolunun standartlara getirilmesi için var gücümle çalışacağım.

Ceylanpınar’da istihdam ve işsizlik sorunun sadece TİGEM ile çözüleceğine inanmıyorum. TİGEM’in alacağı eleman sayısı bellidir. Biz bir Organize Sanayi Bölgesinin Ceylanpınar’da kurulması için var gücümüzle çalışacağız. İnşallah orada hayata geçireceğiz. Böylelikle bir nebze de olsa istihdamı artıracağız. Organize Sanayi bölgesini hayata geçireceğiz derken hep birlikte devletimiz, Hükümetimiz ve vekillerimizin destekleri olacak. Devletimizin teşviklerinden iş adamlarımızın faydalanmasını sağlayacağız. İşletmeler kurulduğunda istihdam sağlanmış olacak.

 

Sizce Cumhurbaşkanının Metal yorgunluktan kastı neydi? Nasıl değerlendiriyorsunuz?

Yani birçok yerde değişikliğe gitme anlamı taşıyor. Bazı teşkilatların istifa etmesi bekleniyordu. Birkaç yerde istifalar oldu ama diğer taraflarda olmadı. İstifalar olmayınca genel merkezimizin teşkilat başkanlığı tarafından bu çalışmalar yapıldı. Kendilerinin gerek gördüğü yerlerde değişikliğe gidildi. Aslında bu bir nöbet değişimidir. Eskiden başkanlık yapan arkadaşlarımız darılmasın ve gücenmesinler bu bir nöbet değişimidir.

Ondan sonra gelecekler de aynı şekilde nöbet değişimi yapacak. Genel Merkezimizin görev vereceği arkadaşa eski arkadaşlarında ona destek olmalı böylelikle hizmetlerde daha hızlı yol alırız. Görev değişikliğinden sonra ayrılan arkadaşlar ben artık ayrıldım bundan sonrası beni ilgilendirmez dememeli. Aynı eskisi gibi parti içinde aşkla ve şevkle hizmete devam etmeli diye düşünüyorum.

 

“Partimiz ilerledikçe ülkenin refah seviyesi yükseliyor”

Teşkilatlarda yenilenme süreci başladı, biz de bu hizmete Cumhurbaşkanımızın dediği gibi, “elimizi değil gövdemizi taşın altına koyarız.” Bu partinin muhakkak ilerlemesi gerekiyor.  Partimiz ilerledikçe ülkenin refah seviyesi yükseliyor. Ülkenin selameti açısından AK Partinin mutlaka iktidarda olması gerekiyor. İktidar da olması için bizler çalışacağız ki bu partimiz daha da yükselsin. Yükseldikçe yükselsin ve doruk noktaya gitsin.

 

Fakir ve fukaranın hakkını Ak parti savunuyor.

Geçmişte aileler neredeyse engellileri sokağa atacak duruma gelmişti ama şimdi AK Parti dönemlerinde aileler bizde kalsın diye birbirileriyle yarışıyorlar. Devletin şeffaf ve şefkatli eli engelli kardeşlerimize maaş ve bakıcı parası veriliyor. Aynı zamanda evde sağlık hizmetleri yapılıyor. Daha önceki hükümetler döneminde bu tür hizmetler yoktu. Bu Yüzden  ben de diyorum ki bu hükümet mutlaka iktidarda kalmalı Cumhurbaşkanı Erdoğan gibi bir insanın mutlaka ama mutlaka başta olması gerekiyor diye düşünüyorum.

 

Ceylanpınar’da engellilere yönelik hizmetler ne durumda?

Şu anda kaldırımlarda engelli rampaları var. Resmi kurumlarda engelli rampaları mevcut. Geçmişte Ceylanpınar Sanayici ve iş adamları Derneği olarak eski kaymakam Musa Sarı’nın yanına gelerek, burada engelli asansörü ve rampasının olmadığını söyledik. Sağ olsun Kaymakamımız olaya hemen müdahale ederek önce engelli rampasını yaptı ve ardından asansörü yaparak hizmete açtı. Genel anlamda büyük sıkıntı yok diyebilirim.

 

“Yeni hastane için var gücümle çalışacağım”

Ceylanpınar’da yeni yapılacak hastanenin yer sorunu olduğu için bir türlü hizmete giremedi. Şu anda ilçemizde çok iyi bir doktor kadrosu var. Başhekimden tutun acildeki personele kadar çok memnunuz. Sağlık hizmetleri çok iyi ancak hastanenin fiziki yapısı yeterli değil, bugün bir MR cihazı kurulmak isteniyorsa hastane de yer yok. Yeni hastanenin bir an önce hayata geçmesi için Mehmet Yılmaz olarak elimden gelen mücadeleyi vereceğim. Eğer 2 yıl sonra tamamlanacaksa biz bunu 1 yıla indirmeye çalışacağız. Hastanemizin yeri belirlendi. Yapımını TOKİ üstlendi. Bürokratik engeller var bunları aşmak için gece gündüz var gücümüzle çalışacağız.

 

AK Parti’nin ilçedeki durumu ne yönde?

En son yapılan Referandum ’da halkın Ak partiye olan yönelimi ciddi oranda yükseldi. Eğer güzel bir yönetim, güzel bir teşkilat kurulursa ve halkın benimseyeceği kucaklayacağı bir yönetim olursa ben inanıyorum ki Ak Parti İlçemizde daha da yükselişe geçecektir. Eğer halkın benimsemeyeceği bir yönetim gelirse AK parti ilçemizde kan kaybeder. Ceylanpınar kozmopolit bir ilçe olduğundan kırılgan bir yapısı var. Burada Araplar, Kürtler ve Özbekler yaşıyor. Bugün Araplar ve Kürtler etle kemik gibi olmuşlar. Eğer bize görev tevdi edilirse güzel bir yönetim ve herkesi kucaklayacak ve eşit bir anlayışla hizmet etmeyi düşünüyoruz. Görev verilmese bile genel merkezimize saygı göstereceğiz. Eskiden olduğu gibi tekrardan partimizin yanında halkımızın emrinde bu kutlu yolda elimizden geldiğince hizmete devam edeceğiz.

 

Son olarak neler söylemek istersiniz?

İlçemiz Şanlıurfa’nın güzel bir ilçesi ve eğitim seviyesi de yüksek olan bir yer. Kültür seviyesi de çok zengin bir ilçe çünkü; Mardinlisi, Urfalısı, Arap’ı ve Kürt’ü bir araya getirdiğinden çok zengin bir kültürel yapıya sahip.

 

“İlçemizde birçok eksiklik var”

İlçemizin eksiklikleri var mesela SGK ilçe müdürlüğümüzde birçok işlemi yapamıyoruz. Vatandaşlar ‘borcu yoktur’ yazısı veya bir işlemi yapmak için Viranşehir’e gitmek zorunda kalıyor. Viranşehir’de bizim gibi ilçe neden biz oraya bağımlı bir ilçeyiz. Bizim SGK’da bu işlemleri yapabilmeli. Ayrıca askerlik şubemiz yok onun içinde Viranşehir’e gidiyoruz.

Ülkemizde üç bin beş bin nüfuslu olan birçok yer de askerlik şubesi var bizde neden yok? Bizde sadece 2 tane banka şubesi var. Normal şartlarda 5-10 tane olması lazım. Nüfusumuz kırsal ile beraber 95 bin civarında buna 60 bin Suriyeli vatandaşımızı da eklersek 150 bin civarında nüfus ilçede var. Her ne kadar Suriyeli nüfusu sayılmasa da onlar da yiyip içiyor ve havasını teneffüs ediyor. 

 

“Sorunların çözümü noktasında çalışacağız”

Hali hazırdaki kurumlar bu nüfusa cevap veremiyor.  Bunlar ilçemizde eksik kalanlar örneğin, ilçemizde bir araç muayene istasyonu yok. Araç sayısı normalde yeterli, TİGEM’in araçları da var biz araçları muayene etmek için Ya Viranşehir’e ya da Mardin’e gidiyoruz. Sürekli ilçe dışına çıkıp gelmek hem ekonomik kayba hem de zaman kaybına neden oluyor. Eğer araç muayene istasyonu ilçemizde olsaydı eğer gıdasından, lokantasına ve bakkalına kadar esnaflarımız ve vatandaşlarımız yararlanacaktı. Bu tür eksiklerin giderilmesi için çalışacağız.

Akçakale yolunun bitirilmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Ceylanpınar’da Şanlıurfa’ya direk bir yol yapılırsa hem trafik rahatlar hem de zaman ve yakıt tasarrufu yapmış oluruz. İlçemiz birçok sorunu var. Eğer partimiz görevi tevdi ederse sorunların takipçisi olacağız ve çözümü noktasında var gücümüzle hizmet aşkıyla çalışacağız.HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

HABER ARŞİVİ
ÇOK OKUNAN HABERLER