dclisans
Sıradaki Haber: Evde sağlık personeline eğitim verilecek

Şanlıurfa’ya inovasyon merkezi kuruluyor

Şanlıurfa TEKNO Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi (TEGİM) projesi hizmet alımı işi ihaleye çıkarılıyor.

Şanlıurfa’ya inovasyon merkezi kuruluyor
  • 27-11-2019 09:57

(Faruk DEVECİ/Şanlıurfa OLAY)

5 Aralık 2019 günü ihaleye çıkarılacak projenin uygulama süresi 24 ay olarak açıklandı. Karacadağ Kalkınma Ajansı‘nın (KKA) yanı sıra Harran Üniversitesi ve Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası projenin ortakları arasında.

Proje, Şanlıurfa Teknoloji Geliştirme Bölgesi Kurucu ve İşletici A.Ş, Karacadağ Kalkınma Ajansı 2017 Yılı Güdümlü Proje Desteği Programı kapsamında sağlanan mali destekle hayata geçirilecek

TEGİM, Şanlıurfa Teknokent bünyesinde faaliyet gösterecek.

Projenin amacı ve beklenen sonuçları Şanlıurfa Teknokent‘in internet sitesi aracılığıyla duyuruldu.

PROJENİN AMAÇ VE HEDEFLERİ

Bilgi teknolojileri konusunda iş fikri olan gençlerin bu fikirleri hayata geçirmesini sağlayacak eğitim ve mentörlük hizmetlerini sunan ve bu fikirlerin ulusal ve uluslararası düzeyde ticarileştirilmesine katkı sağlayan bir merkez oluşturmak bu projenin konusudur. Projenin genel hedefi Şanlıurfa’da girişimcilik ve inovatif aktivitelerin artırılması, girişimcilik kültürünün geliştirilmesi ve başarılı iş fikirlerinin ticarileşmesi ve neticede şehrimizin kalkınmasına destek olunmasıdır. Projenin en temel amacı Şanlıurfa Teknokent bünyesinde Şanlıurfa Tekno- Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi’ni kurmaktır. Bu amaç neticesinde Şanlıurfa’da yazılım ve bilgi teknoloji girişimciliği yaygınlaştırmak, genç nüfusun işsizlik problemine çözüm olarak kendi iktisadi işletmelerini kurmasını sağlamak, Şanlıurfa Teknokent orijininde girişimcilik ekosistemini oluşturmak hedeflenmektedir.

BEKLENEN SONUÇLAR

1 adet Ortak Kullanım Amaçlı Sosyal Alan, 3 adet tanıtım web sayfası, 10 adet Girişim/Risk Sermayesi veya Melek Yatırımcı Fonları ile imzalanan Niyet Mektupları, 30 adet Girişim/Risk Sermayesi veya Melek Yatırımcı Fonları ile Gerçekleştirilen Yatırım Görüşmeleri, 5 adet ulusal düzeyde gerçekleşen Üniversite-Sanayi İşbirliği çalışması, 10 adet ticarileşen ürün, 5 adet yatırım alan girişimci, 75 adet Kuluçka hizmeti verilen girişimci, 125 girişimciye danışmanlık, eğitim, çalışma imkanı, donanım desteği sağlanması beklenmektedir.

 HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

HABER ARŞİVİ
ÇOK OKUNAN HABERLER