Sıradaki Haber: Şanlıurfa'da öğretmenlerin bulunduğu otomobil devrildi

“Hastanenin başarı çıtasını yukarı taşıyacağız”

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Ahmet Güzelçiçek, “bundan sonra da bir basamak daha yukarıya daha ileriye taşımak için elimizden geleni yapacağız. Bizim burada ana ilkemiz hiç kimseyle kavga etmeden, hiç kimseyle tartışmadan bütün hocalarımızla iyi bir diyalog içerisinde olup onların da tecrübelerinden de istifade ederek bu hastanenin hizmet çıtasını bir basamak ileriye taşımak en büyük ilkemiz olacak” dedi.

“Hastanenin başarı çıtasını yukarı taşıyacağız”
  • 28-11-2019 08:58

(Ahmet CAN-Celal ÇİFTÇİ-Özel Haber/Şanlıurfa OLAY)

Geçtiğimiz günlerde Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi görev değişikliği yaşanmış ve başhekimlik görevini yürüten Mehmet Akif Altay görevi bırakmıştı. Yerine çok geçmeden Şanlıurfa kamuoyunun yakından tanıdığı bir isim atanmıştı. Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimlik görevine Ahmet Güzelçiçek atanmıştı. Güzelçiçek daha önceki dönemlerinde başhekimlik yaptığı dönemlerde de yaptığı başarılı işler ve vatandaşlar ile olan ikili diyaloguyla da ismini kent kamuoyu hafızalarına kazmıştı.

GÜZELÇİÇEK, VATANDAŞA DOKUNMAYI PLANLIYOR
Geçtiğimiz günlerde Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi görev değişikliği yaşanmış ve başhekimlik görevini yürüten Mehmet Akif Altay görevi bırakmıştı. Yerine çok geçmeden Şanlıurfa kamuoyunun yakından tanıdığı bir isim atanmıştı. Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimlik görevine Ahmet Güzelçiçek atanmıştı. Başhekim Güzelçiçek göreve başlar başlamaz yapacağı ilk işleri Şanlıurfa Olay Gazatesi’ne anlattı. Güzelçiçek öncelikle hastane çalışanlarının memnun olmalarını sağlayacak ve ardından ise hastaneden hizmet alanlar memnun kalacak.

RÖPORTAJ SIRASINDA DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI
Olay Medya Yönetim Kurulu Başkanı Celal Çiftçi ve Ahmet Can’ın röportajı sırasında Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Ahmet Güzelçiçek’e de sürpriz bir ziyaret gerçekleşti. Başhekim Ahmet Güzelçiçek’e annesi ve babası tarafından ziyaret gerçekleşti. Yaşanan ziyaret sırasında ise Başhekim Güzelçiçek’in babası gözyaşlarını tutamadı. Güzelçiçek’in babası Olay Medya Yönetim Kurulu Başkanı Celal Çiftçi’ye “oğlumun bu başarısından dolayı duygulandım. Bir baba için en gurur verici an budur” dedi.

“BİR BASAMAK DAHA YUKARIYA DAHA İLERİYE TAŞIMAK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ”
Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Ahmet Güzelçiçek, amaçlarının hastanenin başarı çıtasını bir basamak yukarı çıkarmak olduğunu ifade ederek, “Rektörlüğümüz uygun gördüler ve bizde bu göreve yaklaşık bir haftadır başladık. Bizden önce Profesör Doktor Mehmet Akif Altay hocama biz çok teşekkür ederiz. Buraya emekleri oldu, inşallah bundan sonra da bir basamak daha yukarıya daha ileriye taşımak için elimizden geleni yapacağız. Bizim burada ana ilkemiz hiç kimseyle kavga etmeden, hiç kimseyle tartışmadan bütün hocalarımızla iyi bir diyalog içerisinde olup onların da tecrübelerinden de istifade ederek bu hastanenin hizmet çıtasını bir basamak ileriye taşımak en büyük ilkemiz olacak. Burada inşallah bunu yaparken de adaletten, hakkaniyetten ve belirli ilkelerden taviz vermeden bir düzen ve bir sistem kurmak en büyük gayemiz olacak. Sistem kurulduğu zaman kişilere bağlı olmaksızın çark kendiliğinden işlemeye başlayacak. İlin sağlık sorunlarını kaldıran hastane yarın çok ciddi bir sıkıntı olmadan kendi çarkında ilerlemeye ve hizmet etmeye devam edecek” dedi.

“ÇALIŞANLARIMIZ MEMNUN OLURSA HİZMET ALAN MEMNUN OLACAK”
Başhekim Güzelçiçek, hastanede çalışan personelin memnun olmasını sağlayarak hastalara iyi bir hizmet sunacaklarını belirterek, “Şuna inanıyoruz. Buradan vatandaş hizmet almakta, memnun bir olan bir çalışan kendi memnunsa hizmet alanında da vatandaşı da memnun edecek. Öncelikle bizim ana gayemiz çalışanlarımız memnun olacak. Çalışanlarımız memnun olursa hizmet alan memnun olacak. Bu anlamda önceden çalışmakta belli bir gayreti ve fedakârlığı yapan insanlar takdir edilecek. Burada başhekimliğin yetkisi dâhilinde maddi ve manevi olarak takdir edilecek. Çalışmayan insanlarda orada çalıştırmak için elimizden geleni de yapacağız” diye konuştu.

“BURADA HAYIRLI HİZMETLER YAPMAK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ”
Güzelçiçek, hastanede hizmet yapmak için ellerinden gelen gayreti göstereceklerinin altını çizerek şöyle devam etti:

“Biz inşallah burada hayırlı hizmetler yapmak için elimizden geleni yapacağız. Bu makamın da geçici olduğunun da bilincindeyiz. Ayrılırken de hakkaniyetli bir şekilde, bu insanlar bu işi hakkaniyetle yaptılar ve bir basamak yukarı taşıdılar.  Bir sitem kurmaya çalıştılar ya da kurdular. Hayırlı hizmetler yaptılar. İnşallah dedirt edecek sözler ardımızda bırakacağız.”HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

HABER ARŞİVİ
ÇOK OKUNAN HABERLER