Metrolife baner
Günak sağ reklam

Gençler Mimarlar Odasına talip

Değişim Zamanı sloganı ile aday olan Mimar Kasım Ceylan ve listesindeki meslektaşları önceki gün haber merkezimizi ziyaret etti.

Gençler Mimarlar Odasına talip
  • 22-12-2017 18:36

Mimarlar Odası Şanlıurfa temsilciliğine aday olay genç Mimar Kasım Ceylan ve genç arkadaşları Mimarlar Odası için iddialı olduklarını belirterek, “Oda seçimini kazandığımızda diğer arkadaşlarımızın bize destek olmasını bekliyoruz. Aynı şekilde onlar kazandıklarında da biz onlara destek olacağız. Çünkü mesele kimin kazandığı değil; kent için neler yapabileceğidir” dedi.

Mimar Kasım Ceylan şunları söyledi;

Öncelikle oda seçimlerimizin Urfa açısından uzun zamandır suskun ve pasif kalan meslek örgütlerinin kadim kent Urfa’mızın sosyal, toplumsal, ekonomik ve kentleşme alanlarında gelişiminde yapıcı yönde yol almasına vesile olacağına inanıyorum. Bizlerde bu anlamda "Kendimiz ve Kentimiz için Değişim Zamanı" sloganı ile oda yönetimine aday olduk. Değerli meslektaşlarımız ile birlikte odamızı yönetmeye talibiz.. Önümüzdeki süreçte kentimizin her alanda sorunlarının çözümü ve gelişimine katkı sunma çabası ve gayreti içerisinde olacağız.

İlk etapta 12. Genel Kurul olma münasebetiyle önümüze belirlediğimiz 12 hedef koyduk. Öncelikle Tarihi toplumsal ve inanç bakımından dünyanın en önemli kentlerinden biri olan Urfa’mızın Harran Üniversitesinde mimarlık ve şehir planlama bölümlerinin açılmamış olmasını önemli bir kayıp ve eksik olarak görüyoruz. İlimizde bu bölümlerin olması şehrin sorunlarının çözümü ve kent gelişiminin akademik düzlemde ele alınması ile birlikte meslek yaşamı ve öğrenciler arası paylaşım, tarihi mekanlarımızın ulusal ve uluslararası platformlarda güçlü tanıtılması ve şehrin ekonomisine katkı sunması için üniversite ve mimarlık bölümlerinin çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu konuda somut ve kapsamlı çalışmalar yapılması için öncü rol oynayıp yoğun bir çalışma yürütülmesini hedeflemekteyiz.

Kentimize baktığımızda bugüne kadar yapılan eski vilayet, ŞUTİM, otogar, 11 Nisan Stadının yeri, eski sanayi ve daha birçok projenin hala tartışma konusu olduğu ve kentimize kalıcı çözüm sunmadığı gibi kamuoyunu da tatmin etmediğini görmekteyiz. Önümüzdeki süreçte halkımızın tamamını ilgilendiren bu ve buna benzer projelerin katılımcı çoğulcu akademik ve mümkünse objektif yarışma projeleri ile yapılması için çaba göstermek yine önemli hedeflerimiz arasındadır. Yine bütün meslek alanlarında olduğu gibi kadın meslektaşlarımız ile ilgili çalıştayları düzenleyip bütün meslek örgütlerinde kadın dayanışmasını artırmak için çaba içerisinde olacağız.

Kent vizyonunu geliştirmek adına Yurt dışı ve yurt içi teknik geziler düzenlemek, mimarlık kütüphanesini nitelikli bir hale getirmek, eğitim programları, seminerler, sempozyumlar organize etmek yine çok önemsediğimiz hedeflerimiz arasında bulunmaktadır. Türkiye’nin en büyük 10 ili arasında bulunan Şanlıurfa’mızın diğer meslek örgütlerinin bir çoğu gibi mimarlar odamız da hala temsilcilik düzeyinde olup Antep şubeye bağlıdır. Mimarlar Odası Şanlıurfa temsilciliğimizin  Gaziantep şubeden ayrılıp şube statüsü kazanması karar alma süreçlerinde hayati önem taşıdığı için bu konuda hep beraber yoğun bir çaba içerisine gitmemiz gerekiyor. Daha ifade edilmesi gereken birçok konunun olduğu bilinci ile bütün meslektaşlarımızın desteğini istiyor Mimarlar Odası seçimlerimizin hayırlı olmasını dilerizHABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

HABER ARŞİVİ
ÇOK OKUNAN HABERLER