kadir evliyaoğlu
olay reklam sol
ufuklar koleji sol
Şanlıurfa
20 Mayıs, 2024, Pazartesi
 • DOLAR
  32.20
 • EURO
  35.02
 • ALTIN
  2503.2
 • BIST
  10751.63
 • BTC
  66873$
Ufuklar

Karaköprü'de gençler sınavlara okuma evlerinde hazırlanıyor

Karaköprü'de gençler sınavlara okuma evlerinde hazırlanıyor
Karaköprü Belediyesinin eğitime kazandırdığı okuma evleri sınavlara hazırlanan ve ders çalışan gençlerin uğrak yeri olurken, öğrenciler gerek sınavlara gerekse okul derslerine burada hazırlanıyor.

Karaköprü Belediyesinin eğitime katkı sağlamak amacıyla ilçeye kazandırdığı okuma evleri ile halk kütüphanesi sınavlara hazırlanan ve sakin bir ortamda ders çalışmak isteyen öğrencilerin uğrak yeri oldu.

Atakent, Esentepe, Seyrantepe ve Doğukent mahallelerindeki okuma evine gelen öğrenciler temiz ve sessiz bir ortamda ders çalışma fırsatı bulurken, bu hizmeti kendilerine sunan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’ye teşekkür etti.

YKS, KPSS, ALES, TUS ve YDS gibi sınavlara hazırlanmak için okuma evlerinde ders çalışmayı seçen öğrenciler burada sessiz bir ortamda ders çalışırken, ortaokul ve lise öğrencileri de okul derslerine burada çalışıyorlar.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, geleceği şekillendirecek olan gençlere bu yolda destek verme adına onlar için konforlu ders çalışma alanları oluşturduklarını dile getirdi.

Baydilli, “Bizim ilk görevimiz tabi ki ilçemizi hizmetle kalkındırmaktır. Ancak biz şehri imar ederken nesli ihya edecek çalışmalar yapmazsa bu şehre yatırım yapmanın da önemi kalmayacağına inanıyoruz. Bu minvalde geleceğimiz olan gençlere de yatırım yapmamız gerekiyor ki gelecekte yetişmiş gençlerle memleketimiz daha güzel yarınlara yürüsün.

Her mahallemize okuma salonu kazandırma hedefimizle ilçeye kazandırdığımız Esentepe, Seyrantepe, Doğukent ve Atakent mahallelerimizde faaliyette bulunan okuma evlerimizde gençlerimiz gelip ders çalışıyor ve sınavlara hazırlanıyor. Onlara sessiz ve konforlu bir alanda ders çalışma imkânı sağlıyoruz. İnşallah diğer mahallelerimize de okuma evleri kazandıracağız ve daha fazla gencin faydalanmasını sağlayacağız.

Ramazan ayında da hizmet saatlerini iftar sonrasına da uzatarak gençlerimizin daha fazla yararlanmasını sağladık. Her şeyi gençlerin talebine göre onların rahat edeceği şekilde ayarlamaya çalışıyoruz. Tüm gençlerimize derslerinde ve sınavlarında başarılar diliyorum.”

Okuma evlerinden faydalanan gençler de bu hizmeti için Başkan Baydilli’ye teşekkür ederek sınavlara hazırlanmalarında okuma evlerinin büyük faydasını gördüklerini dile getirdiler.

Ramazan ayı boyunca Esentepe, Atakent ve Seyrantepe Okuma Evleri sabah 08.00-18.00 ile iftardan sonra 20.00-23.00 saatleri arasında hizmet verecek.

Halk kütüphanesi ve Doğukent okuma evi ise 08.00-17.00 saatleri arasında hizmet vermeye devam edecek.

ysd yatay

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!