Metrolife baner
Günak sağ reklam

Yeni gençlik çaresizlik sendromu yaşıyor

Yaşam koçu ve Kişisel gelişim uzmanı Serap Selen Altındal, yeni gençliğin çok büyük kaygı, stres, öfkeyle yaşama, tüketim kültüründe çaresizlik sendromu yaşadıklarını gördüğünü söyledi.

Yeni gençlik çaresizlik sendromu yaşıyor
  • 21-12-2017 12:36

İbrahim Halil Aslan/Şanlıurfa OLAY

Yaşam koçu ve Kişisel gelişim uzmanı Serap Selen Altındal, “En önemlisi madde bağımlılığına giden bir gençlik var karşımızda. Suç işlemeye meyilli çocuklarımız mutsuz. Ailesinde problemler yaşayan çocuklar hepsi çok zeki akıllı bir gençlik geliyor. İstiyorum ki ideal gençlik aşılanmalı ve yeni gençliğe bilinçli hedefleri misyon, vizyonları olan bir gençlik yetiştirelim. Tembel sadece tüketen bir nesil değil. Bunun içinde bilgilendirme eğitim seminerleri veriyorum. Bu konularda en iyisini yapmaya çalışıyorum. NLP teknikleriyle ilaçsız tedavi olan alternatif tıp tekniklerini kullanıyorum" dedi.

 Olumsuz düşüncelerden olumlu düşünceye sevk etme, çocukluktan kalma travmaları bilinç altı çalışmasıyla içsel çatışmalar ve dışsal çatışmaların nerden geldiğini bularak sonuç odaklı bireyde terapi yöntemiyle yaşam koçluğuyla bulundukları yerden olmak istedikleri yere gitmeyi sağlıyorum” diye konuştu.Okullarda öğrenci koçluğu eğitim seminerleri verdiğini ifade eden Altındal, “Çok çalışıp çok başarı elde etmenin kolaylıkları ile ilgili çalışma teknikleri, sınavda kaygı, stres yok etme başarı oranını yükseltme öğrencilerin idealist bir gençlik olarak büyümeyi anlatıyorum” ifadelerini kullandı.

 Yaşam koçu ve Kişisel gelişim uzmanı Serap Selen Altındal, NLP ile ilgili de şunları söyledi:

Kısaca NLP nedir??

“NLP, yaşamımızda üzerinde düşünmeden, otomatik olarak gerçekleştirmiş olduğumuz algılama, düşünme ve davranış süreçlerini, bilinçli hale getirme ve geliştirmede üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda, zihnin işleyişi ile ilgili, yetmişli yılların sonlarına doğru Amerika'da geliştirilmiş bir model ve metodolojidir. Kişisel yetenek ve becerilerin açığa çıkarılıp pekiştirilmesinde kullanılan NLP, duygu, düşünce ve davranış kalıplarını bilinçli hale getirip hedef odaklı ve yapıcı bir şekilde geliştirmede kullanılan bir dizi yöntemler sunar.Dilbilimci Prof. John Grinder ve Matematikci - Gestalt Terapisi uzmanı Dr. Richard Bandler tarafından olağan üstün başarılı terapi uzmanlarının analiz edilmesi ile model haline getirilen NLP teknikleri, Psikoloji, Sibernetik, Nöroloji, Filoloji gibi bilimlerin ışığında geliştirilip artık günümüzde terapi alanının dışında, yönetim, eğitim, sağlık, aile, satış ve spor bilimlerinde de başarılı bir şekilde kullanılabilmektedir. Kişisel yetenek ve becerilerin açığa çıkarılıp pekiştirilmesinde kullanılan NLP, duygu, düşünce ve davranış kalıplarını bilinçli hale getirip hedef odaklı ve yapıcı bir şekilde geliştirmede kullanılan bir dizi yöntemler sunar.NLP'nin altyapısını, insanların çevrelerini nasıl algılayıp ne şekilde tepki gösterdikleri, nasıl iletişim kurdukları ve davranış kalıpları üzerinde yapılan araştırmalar oluşturur.NLP de bu tür araştırmalar özellikle kendi alanlarında çok başarılı olan insanların stratejileri üzerinde yoğunlaştırılmıştır. Buna NLP de "Modelleme" (Modelling) denir ve günümüzde hızlı öğrenme "Accelerated Learning" in önemli bir parçasıdır. NLP araştırmaları sonucunda geliştirilen bilgi teknik ve yöntemler, insanlar arasındaki iletişimi pekiştirmede kullanıldığı gibi, hedef ve çözüm bulma süreçlerinde de yıllardır başarılı bir şekilde kullanılmaktadır.

 Hangi durumlarda NLP ‘ den yararlanmalıyız?

İyi bir evliliğim işim olduğu halde mutu olamıyorum

Doktorlar organik bir problem bulamadı ama çok ağrı çekiyorum

Aile içi içsel çatışmalardan kurtulamıyorum 

.Kaygı ve stres içindeyim

.Hafızamın güçlü olduğunu biliyorum ama önüne geçemiyorum

. Büyüdüğümü biliyorum fakat çocuk gibi davranmaktan vazgeçemiyorum

.Çok başarılı olduğum halde kendimi başarılı hissedemiyorum,

.Yanlış olduğunu bildiğim halde inatçılıktan ve bencil olmaktan negatif olumsuz düşünceden kendimi alamıyorum,

. Yanlış olduğunu biliyorum ama (sigara, alkol, kumar , uyuşturucu )kullanmaktan kendimi alamıyorum.

. Çok değerli olduğumu bildiğim halde kendimi bir türlü değerli hissedemiyorum özgüven eksikliği yaşıyorum

. Hayatıma kendim yön veremiyorum hep birilerine ihtiyaç duyuyorum takıntılarımı yenemiyorum

Bunlar gibi sorunlar yaşıyorsanız NLP ‘den faydalanmalıyız.

 

 

 

 HABERE YORUM YAZIN
gonca gonca 21.12.2017

güzel bir paylaşım olmuş selen hanımın her daim başarılarınız dileriz gonca kaya

Zeynep Zeynep 21.12.2017

Öğrenciniz olarak sizinle gurur duyuyorum

Seren Seren 27.01.2018

Hocam tebrik ederim

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

HABER ARŞİVİ
ÇOK OKUNAN HABERLER