dclisans
Sıradaki Haber: Meteorolojiden sevindirici haber

Sulama suyu yolu bozdu

Bu yıl Suruç ile Akçakale arasında Edebe Köyü yakınlarına bırakılan sulama suyundan sonra manzara değişmedi. Sulama için bırakılan sulama suyu patlayınca su yola kadar geldi.

Sulama suyu yolu bozdu
  • 09-03-2017 10:00

Haber: M. Faruk Deveci

Uzun bir süre yolda kalan su yol­dan geç­me­ye ça­lı­şan va­tan­daş­la­ra zor anlar ya­şat­tı. Va­tan­daş­lar suyun yolda bir­kaç saat kal­ma­sı ha­lin­de yolun bun­dan sonra kul­la­nı­la­ma­ya­cak hale ge­le­ce­ği­ni ifade etti. Küçük bir gö­le­ti an­dı­ran su bi­ri­kin­ti­le­ri yolda deri çu­kur­la­rın açıl­ma­sı­na neden oldu. 
‘Yol kul­la­nıl­ma­ya­cak du­ru­ma geliyor’
Çev­re­de ya­şa­yan va­tan­daş­lar ise du­ru­ma biz çözüm bu­lun­ma­sı için yet­ki­li­le­re ses­le­ne­rek, “ bu yıl su­la­rın bı­ra­kıl­ma­sıy­la sif­tah yaptı, be­ra­be­rin­de as­falt yolu da sü­rük­lü­yor yol kul­la­nıl­ma­ya­cak du­ru­ma ge­li­yor. Bu sabah ora­dan ge­çer­ken gör­dük 1-2 saat daha devam eder­se yol kul­la­nıl­maz. Bunun so­ru­nu orayı ona­ran ku­rum­dan mı yoksa suyun gi­decek yeri ol­ma­dı­ğın­dan mı yet­ki­li­ler­den ri­ca­mız bir çözüm bul­sun­lar bu­ra­ya. Bu boşa akan sudan ve yol­dan he­pi­mi­zin payı var­dır yet­ki­li­ler­den ri­ca­mız bu so­ru­na çare bul­ma­lı­la­rı­dır” dedi.HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

HABER ARŞİVİ
ÇOK OKUNAN HABERLER