dclisans
Sıradaki Haber: Şanlıurfalı şehit gözyaşlarıyla uğurlandı

Şehitlerimizin isimleri ve memleketleri belli oldu!

İstanbul'da düzenlenen bombalı saldırıda şehit olanların isimleri ve memleketleri belli oldu.

Şehitlerimizin isimleri ve memleketleri belli oldu!
  • 11-12-2016 15:33

Şehit ateşi Malatya’ya düştü

İstanbul'da düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan 29 kişiden polis memuru Okan Doğan’ın acı haberi memleketi Malatya’ya ulaştı.

Sabah erken saatlerde emniyet yetkilileri acı haberi vermek için şehit polis memuru Okan Doğan’ın (22) babaevinin bulunduğu Battalgazi ilçesi Selçuklu Mahallesi Plevne Sokağa geldi. Tek erkek çocuklarının şehit olduğu haberini alan anne Nadriye ve baba Yusuf Doğan ile kız kardeşi sinir krizleri geçirdi. Acılı aile fertlerine olay yerinde bulunan sağlık görevlileri müdahale ederken, acı haberin kısa sürede duyulması ile akrabaları da eve akın etti. Şehidin baba ocağı Türk bayrakları ile donatıldı. Belediye ekipleri ise taziye çadırı kurmak için çalışma başlattı.

Şehit polis Doğan’ın yaklaşık 2 yıllık polis olduğu ve ilk görev yerinin de İstanbul olduğu öğrenildi. Şehit polisin yarın memleketi Malatya’da defnedilmesi bekleniliyor.

Terör saldırısında özel güvenlik şube müdürü şehit oldu

Beşiktaş'taki hain terör saldırısında İstanbul Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürü Vefa Karakurdu da şehit oldu.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Beşiktaş'ta hain terör saldırısı sonrası yaptığı açıklamada, "29 şehidimiz var. Bir emniyet müdürü ve bir emniyet amiri olmak üzere toplam 27 polis arkadaşımız şehit" demişti. Hain saldırıda şehit olanlardan birinin İstanbul Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürü Vefa Karakurdu olduğu öğrenildi.

Çorum'a şehit ateşi düştü

İstanbul Beşiktaş'ta Vodafone Arena yakınında maç sonrası çevik kuvvet otobüsüne yönelik hain saldırıda şehit olan polis memuru Mehmet Zengin'in Çorumlu olduğu öğrenildi.

İstanbul'da 29 kişinin şehit olduğu, 166 kişinin yaralandığı iki bombalı saldırıda şehit olan 21 yaşındaki polis memuru Mehmet Zengin'in Çorum nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenildi. Şehit polisin cenazesinin yarın öğlen Ankara’da kılınacak cenaze namazı sonrası defnedileceği öğrenildi.

Akhisarlı polis Ali Aksoy şehit düştü

Dün gece İstanbul’da Beşiktaş ile Bursaspor maçı çıkışı Vodafone Arena Stadyumu civarında meydana gelen 2 patlamada 27’si polis 29 kişi şehit düştü. Akhisarlı 26 yaşındaki Ali Aksoy'un da şehit düşen polislerin içinde yer aldığı bildirildi.

3 yıllık polis olan ve İstanbul Bayrampaşa Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünde görevli olan Ali Aksoy’un kardeşi ve çiftçilik yapan annesi Medine Aksoy ile babası Ömer Aksoy Akhisar’ın Sarıçalı Mahallesi'nde ikamet ediyor. Anne ve babanın teşhis için bu sabah saatlerinde İstanbul’a gittiği bildirildi.

Adana'ya şehit ateşi düştü

İstanbul Beşiktaş'ta dün gece Çevik Kuvvet ekiplerine yönelik düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan 29 kişiden birinin Adanalı Adem Oğuz olduğu ortaya çıktı.

Adana'nın Aladağ ilçesi Gıcak Mahallesi nüfusuna kayıtlı olan 6 yıllık polis memuru Adem Oğuz (31), ilk görev yeri olan İstanbul'da düzenlenen bombalı saldırıda şehit oldu. Şehidin Belediye Evleri Mahallesi'ndeki babaevinde acı haberi alan annesi Yeter Oğuz, fenalaşarak hastaneye kaldırıldı. Baba Ali Oğuz'un ise teşhis ve cenaze işlemleri için İstanbul'a gittiği öğrenildi.

Şehit polis memuru Adem Oğuz'un Belkıs Oğuz ile 1,5 yıl önce evlendiği ve Fatih Selim adlı 6 aylık bir oğlu olduğu öğrenildi. 5 kardeş içinde tek erkek evlat olduğu öğrenilen şehit polisin Türk bayrağı asılan tek taklı babaevine yakınları ve komşuları taziye için akın etti. Evin önünde bir ambulans hazır bekletilirken, şehidin naaşının memleketi Aladağ ilçesi Gıcak Mahallesi'nde toprağa verileceği bildirildi.

Şehit ateşi Gaziantep'e düştü

İstanbul Beşiktaş'taki terör saldırısında şehit olan Çevik Kuvvet polislerinden Adem Serin'in Gaziantep'teki ailesine acı haber verildi. Şehidin bir ay sonra nişanlanacağı öğrenildi.

İstanbul Beşiktaş'teki terör saldırısında şehit olan Adem Serin'in acı haberi, Gaziantep'in Şehitkamil ilçesine bağlı Eyüp Sultan Mahallesi 38. Cadde'de oturan ailesine verildi. Acı haber üzerine Şehitkamil Belediyesinde temizlik işçisi olarak çalışan baba Adem ve anne İsminur Serin gözyaşlarına boğuldu. Şehidin baba ocağı ve evin bulunduğu mahalle Türk bayrakları ile donatıldı. Acılı anne, evin penceresinden uzanarak duvara asılı bayrağa sarıldı. "Benim içim yandı, Allah onların ocağına ateş düşürsün. Onlar Adem'imi aldılar, onların da ocağı yansın" diye feryat ederek baygınlık geçiren acılı anneye mahallede hazır bekletilen sağlık ekipleri tarafından müdahale edildi.

Yaklaşık 4 yıldır İstanbul'da görev yapan Adem Serin'in yeni sözlendiği ve 1 ay sonra nişan yapmaya hazırlandığı öğrenildi. Şehit haberi ile büyük üzüntü duyduğunu belirten Mahalle Muhtarı Vakıf Turak, şehidi 1 ay sonra nişan için beklediklerini anlatarak, "Abdestli namazlı bir gençti. Mahalledeki herkes kendisini çok severdi. 5 kardeşin en büyüğüydü. Hepimiz çok üzüldük. Sözlüydü, bir ay sonra gelmeye, nişan yapmaya hazırlanıyordu. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz" diye konuştu.

İstanbul'un şehit polis memuru Adem Serin'in ilk görev yeri olduğu öğrenildi.

Şehit ateşi Kayseri’ye düştü

 İstanbul’daki hain saldırıda şehit olan Çevik Kuvvet polislerinden Yasin İke’nin memleketi Kayseri’ye acı haber ulaştı.

Dün akşam Beşiktaş-Bursaspor maçı sonrasında meydana gelen hain saldırıda şehit olan 38 kişiden birinin Kayseri doğumlu 23 yaşındaki polis memuru Yasin İke olduğu belirlendi. Şehit polisin Kayseri’deki ailesine acı haber bu sabah ulaştı. Acı haberi alınca fenalaşan Yasin İke’nin anne ve babası Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

İstanbul’daki hain saldırıda Vanlı polis de şehit oldu

Dün akşam İstanbul’da meydana gelen hain terör saldırısında şehit düşen 38 kişi arasında Van’ın Muradiye ilçesi nüfusuna kayıtlı polis memuru Soner İdil’in de bulunduğu belirtildi. AK Parti Muradiye Gençlik Kolları Başkanı Selçuk Yay, sosyal paylaşım sitesindeki hesabında şehit polis memuru İdil’in fotoğrafıyla birlikte şu notü paylaştı:

“Dün akşamki terörün kahpe girişimi sonucu Muradiyeli arkadaşım, kardeşim Soner İdil şehit olmuştur. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.”

Şehit polis memuru Soner İdil, sosyal paylaşım sitesindeki hesabında gitar çalarak şarkı söylediği bir videosunu paylaşmış.

Şehit ateşi Şanlıurfa’ya düştü

 İstanbul’da dün gece düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan polis memurlarından Süleyman Sorkut’un Şanlıurfa’nın Siverek ilçesi nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, İstanbul’da dün gece gerçekleştirilen saldırıda şehit olan polis memurlarından Süleyman Sorkut’un Diyarbakır’da ikamet ettiği ve Şanlıurfa’nın Siverek ilçesi nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenildi. Bugün havayoluyla Diyarbakır’a getirilecek olan şehidin cenazesinin saat 14.00’de düzenlenecek törenin ardından Siverek Şehitliği'ne defnedileceği öğrenildi.

Temmuz 2016’da polis memuru olarak göreve başlayan Süleyman Sorkut’un ağabeyi Yunus Ferhat Sorkut’un ise Didim Cumhuriyet Savcısı olduğu öğrenildi.

Şehit ateşi Bursa’ya da düştü

 İstanbul’daki patlamada şehit olan polis memuru Hüseyin Akyüz’ün Bursa’daki baba ocağına ateş düştü.

Beşiktaş-Bursaspor maçının ardından Vodafone Arena'da görevli çevik kuvvet ekibine yönelik bombalı saldırıda 30’u polis olmak üzere 38 kişi şehit olmuş ve 155 kişi de yaralanmıştı. Beşiktaş'taki bombalı saldırıda şehit olan polis memuru Hüseyin Akyüz’ün Bursa’daki baba ocağına ateş düştü. 1,5 senelik polis memuru olan 23 yaşındaki şehidin Alaattinbey Mahallesi'nde ikamet eden ailesine acı haber verildi. 4 kardeşin en küçüğü olan Hüseyin’in şahadet haberi ailesine telefonla bildirilirken, yakınları baba ocağına akın etti. 56 yaşındaki baba Nizam Akyüz taziyeye gelenleri kabul ederken, yakınlarının İstanbul’a cenazeyi almaya gittiği ifade edildi. Memleketi Erzurum olan Akyüz’ün ikizi Hasan’ın ise Karabük’te üniversitede okuduğu öğrenildi.

Şehit ateşi Muş'a düştü

 İstanbul Beşiktaş'taki bombalı saldırıda şehit olan polis memuru Murat Yılmaz'ın Muş'taki baba ocağına ateş düştü.

Beşiktaş-Bursaspor maçının ardından Vodafone Arena'da görevli Çevik Kuvvet ekibine yönelik bombalı saldırıda 30’u polis olmak üzere 38 kişi şehit olmuş ve 155 kişi de yaralanmıştı. Beşiktaş'taki bombalı saldırıda şehit olan polis memuru Murat Yılmaz'ın Muş'taki baba ocağına ateş düştü. Acı haberin duyulmasıyla birlikte şehidin Sunay Mahallesi'ndeki ailesinin evine vatandaşlar akın etti. Şehidin evi bayraklarla donatılırken, Vali Seddar Yavuz, Belediye Başkanı Feyat Asya, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Emniyet Müdürü Zafer Aktaş da şehidin yakınlarını yalnız bırakmadı.

Taziye evinde gazetecilere açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Feyat Asya, acılarının büyük olduğunu söyleyerek, "Dün İstanbul'daki Bursa maçından sonra menfur bir saldırı sonucu ülkemizde 30 polisimiz ve 8 sivil vatandaşımız olmak üzere toplam 38 şehidimiz var. Şehitlerimizin içinde bir Muşlu polis kardeşimiz de şehadet mertebesine ulaşmış. Bir kez daha terörü, terörizmi, teröriste yardım edeni, bütün bağlantılarını lanetliyoruz. Birliğimize, beraberliğimize kast eden bu hain saldırı kesinlikle amacına ulaşmayacağı, bir bütün olarak şehidimizin ailesiyle, bütün Muşlular olarak ayaktayız. Sabahın erken saatlerinde acı haberi alır almaz herkes şehidimizin ailesinin yanında yer almaktadır. Ülkemizin birlik ve beraberliğinin yanında yer almaktadır. Allah'ın laneti bu menfur saldırıyı gerçekleştirenlere, destekçilerinin üzerinde olsun. Bugün bütün İslam aleminin heyecanla beklediği, Peygamber Efendimizin doğum yıl dönümü heyecanla beklenirken, bu menfur saldırıyı gerçekleştirenlerin, terörün hiçbir kutsalının olmadığını bir kez daha görmüş bulunmaktayız" dedi.

Şehidin dayısı olan Sunay Mahallesi Muhtarı Şahin Çiftçi de, hainlerin emellerine ulaşamayacağını belirterek, "Dün Bursa-Beşiktaş maçından hemen sonra bir hain saldırı olmuştur. 2 yıl önce mezun olup çevik kuvvette göreve başlayan yeğenim de bu hain saldırıda şehit düşmüştür. Bu saldırıyı kınıyorum. Bizim canımız yandı, başkasının canı yanmasın. Allah mekanlarını cennet etsin, milletimizin başı sağ olsun. Bu hainler emellerine varamayacaklar" diye konuştu.

2 yıl önce göreve başlayan ve bekar olan şehit polis memuru Murat Yılmaz, Neriman ve Nazım Yılmaz çiftinin 4 çocuğunun en küçüğüydü.

Şehit ateşi Hatay'a düştü

Beşiktaş’ta görevli çevik kuvvet ekibine yönelik bombalı saldırıda şehit düşen polis memuru İlker Uylaş’ın (29) Hatay’daki baba ocağına ateş düştü.

İstanbul’da Vodafone Arena'da görevli çevik kuvvet ekibine yönelik yapılan bombalı saldırıda şehit düşen Hataylı polis İlker Uylaş’ın (26), merkez Antakya ilçesinde ikamet eden, Hatay Emniyet Müdürlüğünde görevli bekçi olan baba Behçet Uylaş'a, oğlunun şehit haberi emniyet görevlileri tarafından verildi. 7 yıllık polis memuru olan oğlunun şehit haberini alan annesi Havva Uylaş fenalık geçirdi. Acı haberi aldıktan sonra güçlükle ayakla durabilen şehidin babası Behçet Uylaş’ı yakınları teskin etmeye çalıştı. Şehidin baba evine Türk bayrağı asılarak hainlere lanet yağdırıldı.

Şehidin amcasının oğlu Kenan Uylaş, İlker Uylaş’ın 15 Temmuz’dan birkaç gün önce evlendiğini belirterek, “15 Temmuz nedeniyle İstanbul’da görev yaptığı için oraya çağırıldı. Zaten birkaç günlük evliydi. Hemen görevi başına gitti. Polisliğe isteyerek severek gitmişti. O sıralarda üniversiteyi de kazanmıştı. Uluslararası ilişkiler fakat tercih etmedi. Gitti polisliğe görev yapmak için. Zaten abisi ve babası da polistir. Severek isteyerek gitti. Fakat kader böyleymiş. İsyan etmek doğru olmaz. Fakat bu zalimler elbet başına gelecekleri düşünsünler. Burada olmasa da ahirette elbet cezalarını görecekler. Bunu beklesinler. Allah razı olsun Türk milleti Allah’ın izni ile ayaktadır. Türk milleti yıkılmaz. Bu vatan bölünmez. Allahın izni ile ben ölürüm, sen ölürsün herkes ölür. Vatan için canımız sağolsun. Onlar cezayı çekecek günü beklesinler. Belki bugün, belki yarın, belki ahirette ama cezayı çekecekler” dedi.

Şehit İlker Uylaş'ın cenazesinin Hatay Asri Mezarlığı'ndaki şehitlikte toprağa verileceği açıklandı.

Konya şehit ateşiyle yandı

İstanbul’daki bombalı terör saldırılarında şehit olan polis memuru Metin Düzgün’ün Konya’daki baba ocağına ateş düştü.

İstanbul Beşiktaş’ta dün akşam teröristler tarafından bomba yüklü araçla ve canlı bombayla iki ayrı saldırı düzenlenmesinin ardından şehit düşen çevik kuvvet polisi Metin Düzgün’ün Konya’daki annesi Hatice Düzgün’e acı haber ulaştı. Şehidin annesine acı haber küçük oğlunun evinde verildi. Aileye haberin yetkililer tarafından verilmesinin ardından evin balkonuna Türk bayrağı asıldı. Haberi duyan komşuları ve yakınları eve akın etti. Anne Hatice Düzgün haberi aldığında fenalaştı. 7. kattan sedyeyle aşağı indirilen acılı anne dışarıda bekleyen ambulansa taşınarak hastaneye götürüldü.

Öte yandan, baba Harun Düzgün’ün oğlunun şehit olduğu haberi aldıktan sonra diğer oğlu Çetin Düzgün ile birlikte cenazeyi almak için İstanbul’a gittiği, eşi Hatice Düzgün’ü de oğlunun evine bıraktığı öğrenildi. Bir buçuk yıl önce göreve başlayan Metin Düzgün’ün nişanlı olduğu belirtildi.

Şehit ateşi Isparta'ya düştü

İstanbul’daki bombalı terör saldırısında şehit düşen polis memuru Durmuş Öcal'ın acı haberi memleketi Isparta'ya ulaştı.

Beşiktaş’taki saldırıda şehit olan polis Durmuş Öcal’ın Doğancı Mahallesi'ndeki baba evine acı haber ulaştı. Şehidin babası Şerafettin Öcal ile annesi Keziban Öcal'ın acı haberi alınca İstanbul'a gittiği öğrenildi. Şehidin baba evinin bulunduğu eve ve sokağa Isparta Belediyesi ekiplerince Türk bayrağı asıldı. Belediye tarafından dağıtmak için eve su getirildi. Taziyeleri ise şehidin akrabaları kabul etti.

Şehit polis Durmuş Öcal'ın daha 5 ay önce Afyonkarahisar Polis MYO'dan mezun olduktan sonra 8 Temmuz 2016 tarihinde İstanbul Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünde görev başladığı öğrenildi. Bekar olan Öcal'ın iki kardeşinin olduğu öğrenildi.

İzmir’e şehit ateşi düştü

İstanbul’daki hain terör saldırısında şehit düşen polis memuru Hüseyin Dalgılıç’ın İzmir’deki baba ocağına ateş düştü. Şehit Dalgılıç'ın ocak ayında ikinci kez baba olmaya hazırlandığı öğrenildi.

İstanbul Beşiktaş'ta düzenlenen hain terör saldırısında İzmirli 33 yaşındaki polis memuru Hüseyin Dalgılıç şehit düştü. 6 yıllık polis olduğu öğrenilen şehidin İzmir Bornova’da yaşayan ailesi acı haberle yıkıldı. Baba ocağının bulunduğu sokağa Türk bayrakları asıldı. Nevcihan ve Şaban çiftinin üç çocuğundan en büyüğü olan şehit Dalgılıç’ın 4 yıldır evli olduğu meslektaşı Çiğdem Dalgılıç ile 1,5 yaşında Karaca isminde bir kızı olduğu ve Dalgılıç çiftinin ocak ayında bir bebek daha beklediği öğrenildi.

Şehidin kardeşi Atilla Dalgılıç, “Vatan sağ olsun. Vatan için daha akacak kan var. Onu da biz vereceğiz. Gerekirse benim çocuklarım, askere gidecek olan kardeşlerim, nice askerler vatan için her şeyi yapacak. Kendimize güldürmeyeceğiz. Ağabeyimle en son 3-4 gün önce görüşmüştük. İstanbul Beşiktaş’ta trafikte görev yapıyordu. Eşi ile daha görüşemedik. Belki haberi bile yoktur. Allah bize yardım etsin. Bunun acısını ifade edemiyorum” dedi.

Haber Videosu
HABERE YORUM YAZIN
Kasım Kasım 12.12.2016

Allah rahmet eylesin...

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

HABER ARŞİVİ
ÇOK OKUNAN HABERLER