Metrolife baner

‘’II. Abdülhamid dönemi eğitim politikaları’’ konulu panel

6 İl’den İl Milli Eğitim Müdürleri ve 6 Akademisyen tarafından Yönetici Akademisi Sürekli Eğitim Merkezinde gerçekleştirilen panel saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

‘’II. Abdülhamid dönemi eğitim politikaları’’ konulu panel
  • 28-03-2018 12:21

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü Murat Aşım, Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen, Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ramazan Tekdemir Akademisyenler; Prof. Dr. Fatmagül Demirel, Yrd. Doç. Dr. Reşit Gündoğdu, Yrd. Doç. Dr. Mustafa Öcal, Okul Müdürü Rıfat Günday, Prof. Dr. Mustafa Gündüz ve Doç. Dr. Yasemin Tümer Erdem’in yanı sıra İl Müftüsü İhsan Açık, Tarım İl Müdürü Dr. Murat Çakmaklı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan KeşküşOkul İdarecileri ve Öğretmenlerin katılımıyla gerçekleşti.

‘’ II. Abdülhamid Dönemi Eğitim Politikaları ‘’ konulu panelde bir konuşma yapan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ‘’ Kendimizi tanımaya, geçmişimizi tanımaya hepimizin ihtiyacı var. Geçmişimize sahip çıkarak yeniden keşfetmeye, özüne, esasına, geleneğine, örfüne uygun teamülleri görmeye ihtiyacımız var. Bu gün Türkiye genelinde ve Şanlıurfa’da yapmaya çalıştığımız, mücadelesini verdiğimiz eğitim meselesi bu yüzden bu kadar önemlidir. Eğitimi sağlam temellere oturtmaz, buradaki sorunları, sıkıntıları gidermezsek, medeniyetin inşaası şansını kaybederiz. Aslında bu gün eğitim adına bizlerin yapmaya çalıştığı Abdülhamid Han’ın yapmak istediğinden farklı değildir.’’ Dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan konuşmasında Türkiye genelinde olduğu gibi Şanlıurfa’da da eğitim seferberliği başlattıklarına değinen Turan, konuşmasının devamında ‘’ İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Sayın Valimizin öncülüğündeve sizlerin desteğiyle birçok başarıyı hep birlikte gerçekleştiriyoruz. Daha önce Öğretmen arkadaşlarımızla II. Abdülhamid döneminde eğitimde neler yapılmış diye kendi aramızda konuşurken böyle bir programla bu konuyu birlikte icra edelim dedik. İl Milli Eğitim Müdürlerimiz, Akademisyenlerimiz ilimize teşrif ettiler, eğitim camiamız adına kendilerine çok teşekkür ediyorum. II. Abdülhamid döneminde, eğitim adına birçok atılım gerçekleştirilmiştir. Mesleki Eğitim, Yüksekokul, Kız çocuklarının okuması gibi konularda önemli çalışmalar yapılmıştır.’’ Dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan’ın konuşması sonrası panel; Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü Murat Aşım’ın II. Abdülhamid Döneminde Basın Yayın ve Ölçülebilir Veriler, Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ramazan Tekdemir’in II. Abdülhamid Döneminde Kızların Eğitimi, Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen’in II Abdülhamid Döneminde Engellilerin Eğitimi, Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı’nın II. Abdülhamid Dönemi Eğitim Üzerine Araştırmalarda Yöntem ve İdeoloji, Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger’in II. Abdülhamid Döneminde Din Eğitimi konulu sunumlarını yapmalarıyla devam etti.

Yaklaşık 10’ar dakikalık süren sunumlar sonrası verilen ara ile birlikte panel, Akademisyenler; Prof. Dr. Fatmagül Demirel, Yrd. Doç. Dr. Reşit Gündoğdu, Yrd. Doç. Dr. Mustafa Öcal, Okul Müdürü Rıfat Günday, Prof. Dr. Mustafa Gündüz ve Yrd. Doç. Dr. Yasemin Tümer Erdem’in Harran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Bürhan Akpınar Başkanlığında II. Abdülhamid Dönemi Eğitim Politikaları ile ilgili akademik bilgilendirmede bulundular.

Panel, Akademisyenlerin katılımcılar tarafından sorulan soruları cevapladığı, soru - cevap bölümüyle son buldu.

 

 

 HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

HABER ARŞİVİ
ÇOK OKUNAN HABERLER