Günak sağ reklam

Hizb-ut Tahrir: Zulüm yapılıyor

Hizb-ut Tahrir heyeti Şanlıurfa Olay Gazetesine yaptığı ziyarette, tutuklu bulunan üyelerine haksızlık yaptığını savundu.

Hizb-ut Tahrir: Zulüm yapılıyor
  • 09-01-2018 11:12

Haber: İbrahim Halil Kahraman

Fetullahçı Terör Örgütü tarafından kurulun kumpas ile bir çok vatandaşın hapishanelerde olduğu iddia ediliyor. Bu iddia da olanlardan Hizb-ut Tahrir. FETÖ’nün Hizb-ut Tahrircileri kumpasa getirip hapse attırdığı iddiasında olan Hiz-ut Tahrir, davası Yargıtay tarafından da onandı. Şanlıurfa Olay Gazetesi’ne ziyarette bulunan

 Hizb-ut Tahrir heyeti, kendi üyelerinin FETÖ kumpasına kurban edildiğini belirterek, “Yapılan haksızlık giderilsin.” dedi.

FETÖ İslami kesimleri hedef gösterdi

Şanlıurfa Olay Gazetesine ziyarette bulunan heyet, “Türkiye’de dünden bugüne bağımsızlığı hep sorgulanan yargı sistemi 17/25 Aralık operasyonlarıyla ortaya çıkan gelişmelerden sonra güvenilirliğini ve herkes için adilliğini kaybetmiştir. Yargı sistemi özellikle son 15 yıl içerisinde ‘PDY- FETÖ’nin eline geçmesiyle birlikte kendi dışındaki tüm İslami kesimleri düşman olarak görmüş ve yok etmeye kalkmıştır. “ dedi.

FETÖ hukuku olumsuz etkiledi

Hain FTEÖ darbe girişiminin yargı üzerinde olumsuz etki yaptığını söyleyen Heyet, “15 Temmuz darbe girişimi sonrasında ise maalesef Türkiye’de yargı sistemi temel hukuk prensipleri yerine bu yapının hukuk prensiplerine göre uygulanmıştır. FETÖ bu çerçevede Düşman ceza hukuku prensibi ile hareket ederek kendisine muhalif gördüğü tüm kesimleri uydurma deliller ve zorlama yorumlarla cezaevlerine mahkûm etmiştir.” diye konuştu.

450 yıl hapis cezası aldı

“Bu hukuk dışı uygulamalardan belki de en fazla mağdur olan kesimlerden biri de Hizb-ut Tahrir üyeleridir.” diyen Heyet, “Türkiye’de ve 40 küsur ülkede faaliyet yapan ve kimi ülkelerde de legal anlamda fikri ve siyasi metodu benimsediğini ilan eden ve şiddeti benimsemeyen Hizb-ut Tahrire geçtiğimiz ay Ankara Yargıtay 16. Ceza Dairesi tarafından ceza yağdı. 78 kişiye toplamda 450 yıl ceza verildi.” şeklinde konuştu.

Ceza veren hakimler cezaevinde

Hizb-ut Tahrir üyelerine verilen cezaların haksız olduğunu söyleyen Heyet, “Daha önce İstanbul, Adana, Ankara, Erzurum ve Van Ağır Ceza Mahkemelerinde yargılanan Hizb-ut Tahrir üyeleri bu mahkemelerin FETÖ-PDY üyesi hâkim ve savcıları tarafından ağır ceza mahkemelerinde her birine 7,5 yıldan 15 yıla kadar cezaları verilmişti. 15 Temmuz darbe girişimi sonrası Hizb-ut Tahrir dosyalarına ceza yağdıran sayıları 60’ın üzerinde hâkim, savcı ve üyeler şu anda halen FETÖ’den tutuklu bulunuyor.” ifadelerine yer verdi.

Ergenekon ve Balyoz örnek gösterildi

Daha önce FETÖ’nün kurduğu kumpas olarak açıklanan davaları örnek gösteren Heyet, “Ergenekon ve Balyoz soruşturmalarında verilen cezaların FETÖ kumpası olduğu ilan edilmiş ve yüzlerce general hüküm giydiği halde cezaevlerinde beraat ettirilmiştir. Oysa 28 Şubat mağduru yüzlerce Müslüman halen cezaevlerinde tutuklu kalmaya devam etmektedir. Bu durum İslami camiaların tepkisini çekmektedir.” dedi.

Emniyet kararını gösterdi

Üyelerine verilen cezaların haksız olduğunu emniyetin kararıyla gösteren Heyet, “Hizb-ut Tahrire gelince Emniyet Genel Müdürlüğü’nün 12.08.2003 tarihinde Devlet Güvenlik Mahkemesine gönderdiği bilgi notunda ‘söz konusu örgütün bugüne kadar herhangi bir silahlı eylemine rastlanmamıştır’ denildiği halde dHizb-ut Tahrir yargılamalarında hükme bağlanan cezalara gösterilen gerekçeler ise hukuk açısından trajikomik bir hal almış görünüyor. İşte bazı örnekler; ‘Manevi cebir kullanarak devleti yıkmaya çalışmak’, ‘TC demokratik yollarla halkın desteğini ve sempatisini kazanması mümkün değildir, Bunun için mutlaka şiddete başvuracaklardır’ ‘Şu anda cebir ve şiddet kullanmıyorlar ama Raşid-i Hilafet devletini kurduklarında Hristiyanlarla savaşacaklar.” dedi.HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

HABER ARŞİVİ
ÇOK OKUNAN HABERLER