Sıradaki Haber: Arap Birliği İşgalci İsrail’i kınadı

Diyarbakır Belediyesi memur alımı sonuçları ne zaman açıklanacak?

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi zabıta, itfaiye eri ve kamu personeli alımı başvuru sonuçları neden açıklanmadı? Sonuçlar ne zaman açıklanacak? İşte detaylar...

Diyarbakır Belediyesi memur alımı sonuçları ne zaman açıklanacak?
  • 14-03-2019 09:36

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı, geçtiğimiz ay 387 memur alımı için ilana çıktı. En az lise mezunu adaylar arasından 60 KPSS ile yapılan memur alımına 25 bin civarında başvuru oldu.

Rekor düzeyde başvuru sonrası sonuçlar beklenmeye başlandı.

 

İLANDA 7-10 MART YAZIYOR

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı memur alımı ilanında , 6 Mart günü sona erecek başvuruların ardından sıralamaya girenlerin listelerinin 7 ile 10 Mart tarihleri arasında duyurulacağına yer verildi. Ancak 10 Mart geride kaldı ve sonuçlar hala açıklanmadı.

Adaylar ise sonuçların neden açıklanmadığını araştırmaya başladı.

Bu konuda henüz bir açıklama gelmedi ancak , 25 binden fazla kişinin başvuru yapması nedeniyle sonuçların geciktiği tahmin ediliyor. Başvuru yapan tüm adayların sisteme kaydedilmesi ve KPSS puan sıralamasına tabi tutulması, her kadro için belirlenecek listelerin yayımlanması , fazla başvuru olması nedeniyle gecikiyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na Zabıta Memuru, Belediye Trafik Memuru, İtfaiye Eri, Bilet Satış Memuru, Çocuk Eğitimcisi, Fotoğrafçı, Kameraman gibi birçok alanda memur alımı yapılacak. Kurum tarafından yapılan açıklamada “Sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar ve KPSS puanları ile sınav yeri ve zamanı 7 Mart ve 10 Mart tarihleri arasında belediyenin resmi internet sitesi üzerinden duyurulacaktır.” denilmişti.

 

 

DİYARBAKIR MEMUR ALIMI SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

- T.C. Kimlik numarası ile ÖSYM kayıtlarının uyumunu kontrol etmek suretiyle adaylar KPSS puanlarına göre sıralanarak, en yüksek puanlı adaydan başlamak üzere atama yapılacak boş kadro sayısının beş katı oranında aday sözlü sınava çağrılacaktır.

- Sınava çağrılacak son sıradaki adayla aynı puana sahip olan diğer adaylar da sınava çağrılacaktır.

- Sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar ve KPSS puanları ile sınav yeri ve zamanı 7-10/03/2019 tarihleri arasında belediyemiz internet adresinde ilan edilecektir. Başvuruları kabul edilip sınava çağrılan adaylar, kimlik bilgileri ile sınav yeri ve tarihinin bulunduğu "Sınav Giriş Belgesine" www.diyarbakir.bel.tr adresinden erişebileceklerdir. Bu belge sınava girişte ibraz edilecektir. Sınava katılma hakkı elde edemeyen adaylara herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır.

 

SINAV NE ZAMAN YAPILACAK?

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine bağlı kültür kongre merkezi hizmet binasında (Yenişehir istasyon caddesi no:65)sınav giriş belgelerinde belirtilen tarih ve saatte sözlü sınav yapılacaktır. Ayrıca itfaiye eri için sınav giriş belgelerinde belirtilen tarih ve saatte başlamak üzere uygulamalı sınav yapılacaktır.

- Sözlü sınav ve uygulamalı sınav aynı gün içinde bitirilemez ise ertesi gün devam edilecektir.

 

Sınav Konuları:

Türkiye Cumhuriyeti Anayasası

Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu

Mahalli İdareler ile ilgili Temel Mevzuat konuları ile kadro unvanına ilişkin mesleki ve uygulamalı bilgi ve yeteneğin ölçülmesini kapsar.

İtfaiye eri sınavı; sözlü ve uygulamalı olmak üzere iki bölüm halinde yapılacaktır.

 

Uygulamalı sınav; kadro unvanına ilişkin mesleki bilgi ve yeteneğin ölçülmesi ile araç kullanımı ve sportif dayanıklılık gibi özelliklerin ölçülmesini kapsayacak şekilde yapılır.

 

HANGİ BRANŞLARDA ALIM YAPILACAK?

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Zabıta Memuru, Belediye Trafik Memuru, İtfaiye Eri, Bilet Satış Memuru, Çocuk Eğitimcisi, Fotoğrafçı, Kameraman, Muhasebeci, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, Temizlik Hizmetlisi, Mühendis, Sosyolog, Şoför, Evlendirme Memuru, Psikolog ve Tekniker gibi farklı branşlarda, çeşitli lisans ve ön lisans programları ile lise mezunu vatandaşlar arasında memur alımı yapacak.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere Belediye Zabıta Yönetmeliği, Belediye İtfaiye Yönetmeliği ve Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla memur alınacaktır.HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

HABER ARŞİVİ
ÇOK OKUNAN HABERLER