Mg Reklam 2
lisans koleji
Sıradaki Haber: Novada Park’ta şenlikler başladı
Beysade

Celal Çiftçi ASML’de Kutlu Doğum coşkusu

Özel Celal Çiftçi Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Yönetim Kurulu Başkanı Celal Çiftçi, “Yüce dinimizin tüm öğretileri ve Peygamber Efendimizin tutum ve davranışları, hepimiz için yol göstericidir. Kendisine güvenilmeyen, başkalarına zarar veren ve çirkin emellerine yüce dinimizi alet eden kimselerin İslam dini ile bir ilgisi olamaz.” dedi.

Celal Çiftçi ASML’de Kutlu Doğum coşkusu
  • 21-04-2017 16:57

Haber: Ahmet Can

Özel Celal Çiftçi Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nde Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri, birçok program çerçevesinde kutlandı. Kutlu Doğum Haftası, bu yıl 'Hz. Peygamber ve Güven Toplumu' teması çerçevesinde Celal Çiftçi ASML’de kutlandı. Yapılan etkinliklere Gazeteci ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Celal Çiftçi, Karaköprü Belediye Başkan Vekili Bekir Sıtkı Akyol, Karaköprü Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Nimetoğlu, Gazateci-Yazar Müslüm Abacı, Olay gazetesi Yazı İşleri Müdürü Dilek Çiftçi, Eyyübiye Emlak ve İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Fuat Balcı, Sultan Eğitim Girişimcilik ve Kültür Derneği Başkanı Gülten Balcı, öğrenciler ve davetliler katıldı.

YÜZLERCE KİŞİYE TİRİT İKRAMI

Seminerlerin yanı sıra, Hadis’i Şerif yarışmaları, sunumlar, ilahi konserleri, Hz. Muhammed’in hayatı ile ilgili yarışmaların yanı sıra öğrenciler, dün gün boyunca manevi bir ortamda Kutlu Doğum Haftası’nı yaşadı. Bunun yanında programların sonunda Gazeteci ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı ve Özel Celal Çiftçi Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Yönetim Kurulu Başkanı Celal Çiftçi tarafından yaklaşık 300 öğrenciye, öğretmenlere ve davetlilere tirit ikramı yapıldı. Kutlu Doğum Haftası kapsamında okulda yapılan konferansta ise Olay gazetesi Yazı İşleri Müdürü Dilek Çiftçi tarafından ‘Peygamberimizin Hayatı’ adlı sunum yapıldı. Maneviyat içinde geçen Kutlu Doğum Haftası programı, Kuran-i Kerim tilaveti ile başladı. Yapılan program ve gül dağıtımının ardından Tirit ikramı ile son buldu.

ÇİFTÇİ: ‘SİZE DÜŞEN İLK VAZİFE KENDİ DİNİNİZİ İYİCE ÖĞRENMEK’

Konferansta konuşan Olay Gazetesi Yazı İşleri Müdürü ve Eğitimci-Yazar Dilek Çiftçi, Kutlu Doğum Haftası’nı etkinlik dışına çıkarıp peygamberimizi rehber alarak geçirmek gerektiğini ifade etti. Çiftçi, “Kutlu Doğum Haftası dediğimiz zaman Resulullah’ın dünyaya teşrifleri akla geliyor. Lakin biz Kutlu Doğum Haftası’nı bir etkinlik düzeyinde değil, aslında buradan kendimize çıkarmamız gereken dersler ne olmalı diye düşünüyoruz. Biz kalıp Kutlu Doğum Haftası’nı bir etkinlikle kutlarsak, bunu herkes yapıyor, bir farkı olmaz. Ruhaniyetimizde ne yapmalıyız? Bizler peygamberimizi yüreğimizde yeniden dünyaya gelmiş gibi inşa ederek onun getirdiği vahyi, vazifesini en iyi şekilde anlayarak ve dini İslam’ı onun yaşadığı gibi hayatımıza geçirdiğimiz gibi geçireceğiz. Ondan sonra diyeceğiz ki Kutlu Doğum Haftası’nı takva ile anlamışız. Günahlardan hicret edip peygamberin yoluna girebiliyorsak, peygamberin yaşadığı gibi yaşayabiliyorsak, hayatımızın içinde onlara ait izler varsa, biz diyeceğiz ki Kutlu Doğum Haftası’nı bu yıl hakkıyla ihya ettik. Bugün kendi ülkemizin dışında Müslüman kimliğinden dolayı katledilen insanlar var. Bakın, bu çok önemli bir detaydır. Müslüman kimliği diyorum, Müslümanlığını yaşayan demiyorum. Bu yüzden evet sizler, sizin Müslüman kimliğini hedef alınırken, İslami fobi diye hortlanırken size düşen ilk vazife kendi dininizi iyice öğrenmek ve öğrendiğiniz dini hayata geçirmek. Siz bunu yaptığınız zaman ümmet olmayı başarmışsınızdır, siz bunu yaptığınız zaman peygamberimizin Kutlu Doğum Haftası’nı ihya etmişsinizdir. Yoksa bizim bu yaptığımız Kutlu Doğum Haftaları sadece bir etkinlik olarak havada kalır.” dedi.

AKYOL: ‘BURADAN ALMAMIZ GEREKEN BİRTAKIM DERSLER VARDIR’

Karaköprü Belediye Başkan Vekili Bekir Sıtkı Akyol, Kutlu Doğum Haftası’nda çıkarılması gereken dersler olduğunun altını çizdi. Akyol, “Kutlu Doğum Haftası peygamber efendimizin dünyaya geldiği haftadır. Yani bizim buradan almamız gereken birtakım dersler vardır. Çok zor şartlar altında bu dini peygamber efendimiz yanındaki arkadaşlarıyla beraber 2-3 kişi ile başlamışlar. Akabinde milyonlarca kişiye ulaşmış bir dinin fertleriyiz. Dinimizin kıymetini bilmemiz gerekiyor. O yolu nasıl geçtiklerini, nasıl eziyet çektiklerini öğrenmemiz gerekir. Bunları öğrenirsek, onların yaptıklarını ve gördükleri eziyetleri öğrenirsek biz dinimize daha fazla sahip çıkacağız ve kendimizi bazı yeni şeylerden arındıracağız. Ben öğrencilerimize de başarılar diliyorum, birbirlerini sevmelerini, birbirlerini dışlamamalarını ve saygı, sevgili ile birbirlerine yaklaşmalarını istiyorum.” diye konuştu.

Konuşmaların ve konferansın ardından okul yönetiminin hazırladığı ve soruları bilenlere hediyelerin verildiği bir yarışma düzenlendi. Hz. Muhammed’in hayatı ile ilgili öğretmenler tarafından sorular soruldu, soruları bilenler ise ödüllendirildi. Daha sonra geçtiğimiz günlerde Hadis’i Şerif ezberleme yarışması yapıldı. Dereceye giren öğrenciler, protokol tarafından hediyeler takdim edildi. Konferansın sonunda ise konferansa katılan tüm öğrencilere Hz. Muhammed’i simgeleyen kırmızı gül hediye edildi.

CELAL ÇİFTÇİ: ‘PEYGAMBER EFENDİMİZİN TUTUM VE DAVRANIŞLARI, HEPİMİZ İÇİN YOL GÖSTERİCİDİR’

Program ile ilgili konuşan Özel Celal Çiftçi Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Yönetim Kurulu Başkanı Celal Çiftçi, Peygamberimizin davranışlarının yol gösterici olduğuna vurgu yaparak, “Peygamber efendimiz bütün dünyaya huzur, barış, kardeşlik, birlik, beraberlik, güzel ahlak ve temelinde de manevi iklimi tebliğ etmiştir. 1989’dan beri kutlanan Kutlu Doğum Haftası'nın bu yılki başlığı 'Hz. Peygamber ve Güven Toplumu'dur. Yüce dinimizin tüm öğretileri ve Peygamber Efendimizin tutum ve davranışları, hepimiz için yol göstericidir. Kendisine güvenilmeyen, başkalarına zarar veren ve çirkin emellerine yüce dinimizi alet eden kimselerin İslam dini ile bir ilgisi olamaz. Kutlu Doğum Haftası'nın birliğe, beraberliğe ve kardeşliğe vesile olmasını temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.HABERE AİT RESİMLER

HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

HABER ARŞİVİ
ÇOK OKUNAN HABERLER