dclisans
Sıradaki Haber: Harran Üniversitesi Rektörü Taşaltın’dan 23 Nisan mesajı

Büyükelçi Önen’den 23 Nisan mesajı

Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) Pekin Büyükelçisi Abdülkadir Emin Önen, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Önen mesajında, yapılan her şeyin vatan için, geleceğimiz olan çocuklarımız için ve onlara daha huzurlu ve güvenli gelecek bırakmak için olduğunu söyledi.

Büyükelçi Önen’den 23 Nisan mesajı
  • 22-04-2018 19:07

“Herşey vatan için, çocuklarımız için”

Bayramını bütün dünya çocukları ile paylaşan ilk ve tek ülkeyiz

     Dünya'da bayramı bütün dünya çocukları ile paylaşan ilk ve tek ülkenin Türkiye olduğunu hatırlatan Türkiye’nin Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) Pekin Büyükelçisi Abdülkadir Emin Önen, “Türkiye Büyük Millet Meclisinin açıldığı ve Türk halkının var olma veya yok olma savaşları içinde egemenliğini ilân ettiği tarih, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olan bu günü, milletçe büyük bir coşkuyla kutlamaktayız. Bu yıl Şanlıurfa’mızda da daha bir güzel kutlama oluyor. Dünya çocukları ilk defa bu yıl Ankara dışında kutlamalara katılıyor. Bilindiği gibi; 23 Nisan, tarihimizin dönüm noktalarından biridir. Milletimiz, eğemenliğini, yurdumuzu ele geçirmek isteyen düşmanlara ve bunlarla işbirliği yapanlara karşı savaşarak kazanmıştır. Bu nedenle egemenliğimiz, ulusal varlığımızın başında gelir. Bizler bu günde çocuklarımıza, kendilerine emanet edilen değerleri ve emanetlerin büyüklüğünü anlatacağız. Günümüz büyükleri, sonraki kuşaklara daha iyi bir Türkiye bırakmak durumunda ve sorumluluğundadır. Bu, ülkemize ve yarının büyükleri çocuklarımıza olan en temel görevimizdir. Onun için Türkiye Cumhuriyeti topraklarında aynı bayrak altında birlikte yaşayan, birbirleriyle kız alıp vermiş, akraba olmuş olan Türk-Kürt-Arap-Ermeni, hatta Alevi-Sunni ayrımı yapılmaksızın Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde yapılan çalışmalarımızın hayırla sonuçlanması için çaba sarf etmekteyiz. Herkes üzerine düşeni mutlaka yapmalı. Bizleri birbirimize düşürmek isteyen, ülkemizi bölme gayreti içinde olanlara karşı hep birlikte olmalı ve onların oyununu bozmalıyız. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi; Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir' şiarıyla Kurtuluş Savaşını başlatan aziz milletimiz, tüm imkansızlıklara rağmen, ayağına pranga vurulmasına izin vermemiş, o çetin mücadeleyi zaferle neticelendirmiştir. Millî iradenin tecelligâhı, İstiklal Harbimizin karargâhı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi, aynı zamanda bağımsızlığımızın sembolüdür. İşte bu anlayışla bizler de, millî iradeye musallat olan güçleri bertaraf etmenin, çocuklarımıza daha huzurlu ve güvenli bir gelecek bırakmanın mücadelesini veriyoruz” dedi.

 

Geleceğimiz olan çocuklarımıza daha iyi bir Türkiye bırakacağız

     Büyükelçi Önen, “Milli iradenin hâkimiyetiyle birlikte, Türkiye tarihi başarılar elde etmeye başlamış; bölgesine model teşkil eden, bölge ülkeleri tarafından örnek alınan bir ülke konumuna yükselmiştir. Türkiye, hızla gelişen demokrasisi, rekor düzeyde büyüyen ekonomisi, itibarlı dış politikasıyla, uluslararası toplum nezdinde de saygın, sözü dinlenen, görüşlerine değer verilen bir ülke konumundadır. Her gün biraz daha fazla ve azimle çalışarak, el birliğiyle gelecek kuşaklara daha iyi bir Türkiye bırakmak için çalışmalarımızı hızlandırmalıyız. İşte bugün, milli iradenin hâkimiyetiyle birlikte, Türkiye’miz tarihi başarılar elde etmeye başlamış, bölgesine model teşkil eden, bölge ülkeleri tarafından örnek alınan bir ülke konumuna yükselmiştir. Kendi evlatlarımızla birlikte bölgemizin ve dünyanın tüm çocuklarına huzurlu ve müreffeh bir gelecek bırakmak için var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz. 24 Haziran seçimleri sonrasında ise daha güvenli ve şevkle çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Herşey vatan için, geleceğimiz olan çocuklarımız için. Bu vesileyle yarının büyükleri çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, dünyanın bütün çocuklarına barış ve mutluluk getirmesini diliyoruz” diye konuştu.

 

Gayretlerimiz hem bizim, hem dünya çocukları için

     Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıldönümüne çok büyük bir heyecanla hazırlandıklarını hatırlatan ve 2023 yılında dünyanın en büyük ilk 10 ekonomisi arasına girmek için yoğun gayret sarf ettiklerini belirten Pekin Büyükelçimiz Emin Önen, mesajında şu ifadelere yer verdi;

     “Biz hem kendi çocuklarımıza hem de dünyanın bütün çocuklarına çok daha güzel, çok daha iyi bir gelecek hazırlamak, onlara yaşanabilir bir dünya teslim etmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma hedefiyle başlattığımız medeniyet yürüyüşümüz, inanıyorum ki, 24 Haziran seçimleri sonrasında çok daha hızlanacak, demokrasimiz daha da güç kazanacaktır. En büyük arzumuz, çocuklarımıza bugün olduğundan çok daha parlak bir gelecek hazırlayabilmektir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının, dünyanın bütün çocuklarına barış ve mutluluk getirmesini diliyoruz.”HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

HABER ARŞİVİ
ÇOK OKUNAN HABERLER