Lisanss
dclisans
Sıradaki Haber: Urfa’da Vali yardımcıları ve kaymakamların yeri değişti

Beyazgül: Urfa trafiği rahatlayacak

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa trafiğini rahatlatmak için mesai gözetmeksizin çalıştıklarını belirterek,  Çevik Kuvvet katlı köprülü kavşağı ve Karakoyun Köprülü Kavşağının biran önce bitirilmesi için gayret gösterdiklerini belirtti.

Beyazgül: Urfa trafiği rahatlayacak
  • 08-08-2019 09:29

İBRAHİM HALİL ASLAN/ŞANLIURFA OLAY

31 Mart seçimlerde Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Zeynel Abidin Beyazgül, Büyükşehir Belediyesinin yaptığı ve yapacağı çalışmalardan bahsetti. Şanlıurfa’nın gelişimi için Büyükşehir Belediyesi teknik kadrolarıyla çalışmalarına başladıklarını belirten Başkan Beyazgül, “Göreve geldiğimiz ilk günden buyana gerek teknik kadrolarımız ile gerek ise Büyükşehir Belediyesi yönetim kadrolarımızla Şanlıurfa’nın sorunlarını tek tek masaya yatırdık. Şanlıurfa trafiğinin rahatlaması adına Karakoyun köprülü kavşağın ile ilgili protokol yaparak bölgenin alt yapı ve asfaltlama çalışmalarını tamamladık. Aynı şekilde Karayolları Genel Müdürlüğümüzün ihaleye verdiği Çevik Kuvvet katlı köprülü kavşağı için Bakanlığımız ile görüşmelerimiz çok olumlu geçti ve çalışmaların hızlandırılması için söz almıştık. İnşallah ilerleyen günlerde Kuzey-Güney yönünde geçişler açılacak. Hamd olsun ki çalışmalar hızlı bir şekilde ilerliyor ve Şanlıurfa trafiğini rahatlatacak olan iki köprülü kavşağımızın çalışmaları çok hızlı bir şekilde ilerliyor” dedi.

“AMACIMIZ ŞANLIURFA TRAFİĞİNİN RAHATLATILMASI”

Beyazgül, gerek yeni yerleşim yerlerinde gerek,  ilçelerde gerek ise kırsal mahallerde önceden planladıkları asfaltlama çalışmalarını da sürdürdüklerini vurgulayan Beyazgül, “Büyükşehir Belediyesi olarak kent merkezinde aynı anda 10 bulvarın yapımını sürdürürken bir yandan da kırsalda beton yol ve stabilize çalışmalarımız devam ediyor. Karaköprü Abdülkadir Badıllı Bulvarında çöken yol ile ilgili vatandaşlarımızın taleplerini anında değerlendirerek vatandaşlarımızın mağdur olmaması için 24 saat içerisinde talimatlar vererek çalışma başlattık Şanlıurfa’mız için hayati öneme sahip olan Oto galericiler ve Meslek sitelerinin yollarını ve alt yapısını Büyükşehir Belediyesi olarak yapıyoruz. Şanlıurfa’nın yoğun olarak kullandığı bu alanları kısa sürede tamamlayarak esnafımızın oraya taşınmasını sağlayacağız, amacımız Şanlıurfa trafiğinin rahatlatılması” diye ifade etti.

KALE ETEĞİ PROJESİ İLE 283 KONUT VE 17 İŞ YERİ KAMULAŞTIRILIYOR

Kale Eteğinde 32 bin 100 metrekarelik alanda fizibilite çalışmalarını tamamladıklarını belirten Başkan Beyazgül, "Seçim çalışmalarımızda da çokça uğradığımız bir yerdi Kale Eteği. Buradaki hemşerilerimiz gayet sakin bir şekilde bugünü beklediler. İnsanlarımızın içerisinde bulundukları evlerin kayma ihtimali var. Bunun için öncelik olarak bu konuyu ele aldık. Biz her zaman 'halkımızın talebi bizim projemizdir' dedik. Halkımızın taleplerini arasında burasının ilk sırada olması gerektiğine karar verdik. Evler gayet kötü. Buradaki insanımız 'evimiz her an kayabilir' korkusu ile yaşıyor. Bugün burası ile ilgili çalışmayı bitirdik. Görev geldiğimizin ilk haftası arkadaşlarımıza talimat verdim. Alt yapı çalışmalarını, zeminde mülkiyet çalışmalarını, üst yapı çalışmaları tamamlandı ve Meclisimizde kamulaştırma kararını aldı. Buradaki herhangi bir vatandaşımız 'Evet, ben artık paramı alayım. Buradan çıkayım' dediği zaman gelip paralarını alabilirler. Evlerini teslim ederler ve bizler de onların geleceği için çalışmamızı tamamlamış olacağız" diye dile getirdi.

 

YEREL YÖNETİMLER TOPLANTISI ile ŞANLIURFA’MIZ İÇİN ÇOK GÜZEL SONUÇLAR ELDE ETTİK

Beyazgül, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü;

“Göreve gelir gelmez Şanlıurfa’nın altyapı, üst yapı, turizm potansiyeli üzerine çalışmalar hazırlayarak projelerimizi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sunma imkânı bulduk. Ankara’da kaynak arama ve proje takibi için birçok ziyaretlerimiz oldu ve hamd olsun ki Şanlıurfa’mız için çok güzel sonuçlar elde ettik. Bunun ile birlikte geçtiğimiz gün Şanlıurfa’mız Yerel Yönetimler Bölge toplantısına ev sahipliği yaptı bu Şanlıurfa’mız için bir şanstı ve bizler bunu İlçe Belediye Başkanları arkadaşlarımız ile çok güzel yönettik. Bakanımız Mehmet Özhaseki’ningirişimleri ile Şanlıurfa’mıza gelen ilgili Bakan Yardımcılarına sorunlarımızı, taleplerimizi iletme imkânı bulduk. Şanlıurfa’mızı daha iyi yerlere taşıyacağımız Projelerimizi Bakanımız Mehmet Özhaseki’ye anlatarak desteklerini talep ettik oda sağ olsun ilgili Bakanlıkları arayarak taleplerimizi iletti, randevular aldı. Bizlerde ilerleyen günlerde Ankara’ya ziyaretler düzenleyerek Şanlıurfa’mız ile ilgili önemli projelerimizi birlikte görüşeceğiz”

ŞEFFAF BELEDİYECİLİK İLKESİ İLE HAREKET EDİYORUZ

Büyükşehir Belediye Başkanlığımız döneminde şeffaf Belediyecilik ilkesi ile hareket edeceklerini belirten Başkan Beyazgül, “Tasarufu önemsiyoruz ve bu konuda önemli adımlar attık. Göreve geldiğimizde ilk olarak Büyükşehir ile ilgili nasıl tasarruf edebilirizi sorduk ve mevcutta bulunan araç filomuzda azaltmaya gitmek oldu. Bunun ile birlikte Büyükşehir Belediyesinde ihale sürecini değiştirerek tek çatı altında ihale sürecini getirdik ve bunları denetleyen bir mekanizma yaptık. Bizler şeffaf belediyeciliği önemsiyoruz ve Kamunun malını kamuya en doğru şekilde harcamak için uğraşıyoruz. ŞUSKİ Genel Müdürlüğümüzde aynı şekilde kendi enerjimizi kullanmak için bir yandan GES sistemlerine bir yandan da ilgili kurumumuzla tarife değişikliğine giderek büyük bir tasarruf sağladık” şeklinde konuştu.

 

TOPLU TAŞIMADA VE ULAŞIMDA KALİTEMİZİ YÜKSELTECEĞİZ
“Ulaşım da ve toplu taşımada standartları yükselteceğiz” diyen Başkan Beyazgül, “Büyükşehir Belediyesi olarak toplu taşımada ve ulaşım konularında bir çok ödüle layık görüldük. Toplu taşıma araç filomuzu geliştirmek için 57 tane son teknoloji ile donatılmış modern yeni araç alacağız ve bunun ile birlikte yeni yerleşim yerlerine seferler başlatarak vatandaşlarımızın toplu ulaşım kalitesini yükselteceğiz. Trafik izleme merkezimizde anlık değerlendirmeleri yaparak yoğunluğun yaşandığı bölgelere anında ek seferler düzenleyeceğiz bizler ulaşım konusuna çok önem veriyoruz. Aynı şekilde Çocuk Trafik Eğitim Parkımızın yapımı hızlı bir şekilde ilerliyor buradaki amacımız da çocuklarımızın küçük yaşlardan itibaren trafik eğitimini uygulamalı bir şekilde alması” dedi.

 

ÇALIŞMALAR HIZLANDI

Açıklamasında yeşil alan projelerinden de bahseden Başkan Beyazgül, şunları kaydetti;

“Şanlıurfa kent merkezinde vatandaşlarımızın rahat bir nefes alabilmesi için yeşil alan projelerini önemsiyoruz bu kapsamda GAP Vadisi 4. Etap çalışmalarının tamamlanması için gerekli talimatları verdik. Yeşil ile iç içe olan bir Şanlıurfa için mevcut yeşil alanlarımız az ve bunun ile ilgili yeni çalışmalar başlatarak bizim dönemizde Yeşil bir Şanlıurfa hayali kuruyoruz. Şanlıurfa bilindiği üzere Peygamberler Şehri bizlerde bu değeri gün yüzüne çıkartmak için paydaş kurumlar ile çalışmalar başlattık. Şuanda Eyüp Nebi Camisi ve külliyesi projesi tam hız ilerliyor ve burası tamamlandığı zaman inanç turizmi açısından önemli bir yere sahip olacak. Biz Şanlıurfa’yı topyekûn bir şekilde kalkındıracağız tarihi potansiyelimizin farkındayız ve Allah’ın izni ile Kale eteği kamulaştırması, Kızılkoyun mağaralarındaki 35 yapının yıkılması, eski tarihi sokaklarımızın ve evlerimizin restore edilmesi ile bu değerler gün yüzüne çıkacak.

 

SOSYAL BELEDİYECİLİĞİ GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ İLE BİRLEŞTİRECEĞİZ

Şanlıurfa’da yaklaşık 2 Milyon vatandaşımız var ve bu tarihi ile Şanla dolu olan şehrimizin Büyükşehir Belediye Başkanı olmak gurur verici. Vatandaşların talepleri bizler için önemli, çalışmalarımızı ibadet aşkı ile yapıyoruz. Bizler istişareye önem veren bir Belediyecilik anlayışı getirmek istiyoruz bu yüzden Şanlıurfa’mızda yapılacak olan etkinlikler ve çalışmalar öncesi Büyükşehir Belediye kadrolarını Sivil Toplum Kuruluşları ile bir araya getirerek yapılacak olan çalışmaların anında cevaplanması için çalışıyoruz.”HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

HABER ARŞİVİ
ÇOK OKUNAN HABERLER