dclisans
Sıradaki Haber: Büyükelçi Önen, Türkiye-Çin işbirliği için seferber

Başkan Çiftçi, TGC Başkanı Olcayto'yu ziyaret etti

Şanlıurfa Gazeteci ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Celal Çiftçi ve gazetemizin imtiyaz sahibi Celal Çiftçi, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Başkanı Turgay Olcayto'yu ziyaret etti.

Başkan Çiftçi, TGC Başkanı Olcayto'yu ziyaret etti
  • 14-09-2018 11:10

İBRAHİM HALİL KAHRAMAN

Şanlıurfa Gazeteci ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Celal Çiftçi, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto ile bir araya geldi. Meslekteki sorunların konuşulduğu ziyarette, son dönemde fiyatı bir hayli artan kağıt sorunu da ele alındı. Döviz kurlarının yükselmesinden dolayı ithal kağıdın fiyatının  çok yükseldiğine dikkat çeken Celal Çiftçi, cemiyetler ve gazeteler olarak bu soruna çözüm bulmaları gerektiğini söyledi.

TGC Başkanı Olcayto ise, ithal kağıdın büyük bir sorun haline geldiğini belirterek, kağıt sorununu anlatmak için bir heyet oluşturduklarını ve yetkililerle temasa geçtiklerini söyledi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin de bir heyet oluşturduğunu aktaran Olcayto, görüşme için yetkililerden haber beklediklerini ifade etti. Olcayto, ithal kağıt krizinin hükümeti de rahatsız ettiği yönünde duyumlar aldıklarını da dile getirdi.

Ziyaret, daha sonra gündem hakkında yapılan görüş alışverişiyle sona erdi.

 

TGC’den kağıt sorunu için medya zirvesi

Bu arada gazetelerin ve yayıncıların kağıt krizi masaya yatırıldı. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Basın Müzesi’nde kağıt sorununu ele alan bir toplantı yaptı. Toplantıya ulusal ve yerel basının temsilcileri katıldı. Gazete temsilcilerinin önerileri raporlaştırılarak Cumhurbaşkanlığına sunulacak.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti 11 Eylül 2018 Salı günü saat 11.00’de Çemberlitaş’taki Basın Müzesi’nde Gazete ve Yayıncılıkta Kağıt Sorunu Toplantısı düzenledi. Tüm yaygın gazetelerle yerel gazetelerin, dergilerin ve meslek örgütü temsilcilerinin davet edildiği toplantıda gazetelerin dövize bağlı olarak ağırlaşan kağıt sorunu ele alındı. Toplantıyı Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) adına Başkan Turgay Olcayto yönetti. TGC adına toplantıda Genel Sekreter Sibel Güneş ve Yönetim Kurul Üyesi Gülseren Ergezer Güver de bulundu.

Toplantıya Hürriyet Gazetesi’nden Vahap Munyar, Sefer Levent, Milliyet Gazetesi’nden Mete Belovacıklı, Serkan Arman, Cumhuriyet Gazetesi’nden Olcay Büyüktaş, Yeni ŞafakGazetesi’nden İdris Saruhan, Aydınlık Gazetesi’nden İlker Yücel, Şule Perinçek, Dünya Gazetesi’nden Talip Aktaş, Birgün Gazetesi’nden İbrahim Aydın, Evrensel Gazetesi’nden Fatih Polat,  Karar Gazetesi’nden Erhan Zorba, Yenigün Gazetesi’nden Engin Köklüçınar, Leman Dergisi’nden Zafer Aknar, Ali Yavuz, Yeni Çağ ve Günboyu Gazetesi’nden Zeki Efe,Yeni İstanbul Gazetesi’nden Arif Gündoğdu, Gölcük Haber Gazetesi’nden Nurettin Şenemre katıldı.

Toplantıda meslek örgütlerinden Türkiye Gazeteciler Sendikası Genel Sekreteri İlkay Kaya, Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Kenan Kocatürk ve Başkan Vekili Fahri Aral yer aldı. Davetli olan DİSK Basın İş mazereti nedeniyle  toplantıya katılamadı. Toplantıda gazetelerin ve yayıncıların kağıt sorunu için çözüm önerileri paylaşıldı. Toplantı sonunda çözüm önerilerini içeren bir rapor hazırlanarak Cumhurbaşkanlığı’na ulaştırılacak.

 

 

 HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

HABER ARŞİVİ
ÇOK OKUNAN HABERLER