Sıradaki Haber: Saraçoğlu, Şanlıurfaspor için reçetesini sundu

Başhekim ne yapmaya çalışıyor?

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi mutfağında, uzun süredir büyük sıkıntılar yaşanıyor. Bu sıkıntılar,  yüklenici firmaya bildirilmesine rağmen bir türlü giderilmedi.  Ancak Hastanenin Başhekimi Uzm. Dr. Abdurrahman Açıkgöz, yüklenici firmanın ceza almaması için ‘sorunun giderildiği’ yönünde İl Sağlık Müdürlüğüne resmi yazı gönderdi. Kamu menfaati yerine yüklenici firmanın zarar görmemesini sağlamayı amaçlayan Başhekim Açıkgöz hakkında soruşturma başlatılması isteniyor.

Başhekim ne yapmaya çalışıyor?
  • 26-07-2019 11:53

İbrahim Halil ASLAN / Şanlıurfa OLAY

Eyyübiye İlçesinde bulunan Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bulunan hastane mutfağındaki fırının bozuk olmasından dolayı yemek kalitesiz şekilde çıkıyor. Mutfakta görevli personeller tarafından 5 Temmuz’da fırının bozuk olduğu yönünde tutanak tutuldu. Bu sorun bir üst yazıyla Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğüne gönderildi.

Sağlık Müdürlüğü de, yüklenici firmaya eksikliklerin giderilmesi için 10 gün süre verdi. Böylece bu sürenin bittiği 22 Temmuz’a kadar söz konusu eksikliklerin giderilmemesi durumunda yüklenici firma hakkında yasal işlem başlatılacak ve 19 Bin TL para cezası uygulanacaktı. Ancak bu sürenin dolmasına rağmen mutfakta bulunan sıkıntılar yüklenici firma tarafından çözüme kavuşmadı. Hastane kamera kayıtlarında da görüntüler açık bir şekilde ortada.

 

Başhekim, açık bir şekilde suç işledi. 

Bu nedenle mutfakta görevli personeller olumlu rapor yazmayacaklarını belirtince, Hastanenin Başhekimi Uzm. Dr. Abdurrahman Açıkgöz, sorunların çözüme kavuşmamasına rağmen 22 Temmuz’da sadece kendi imzasını taşıyan bir tutanak tutarak, sorunların giderildiğini İl Sağlık Müdürlüğüne bildirdi. Normal şartlarda mutfak personelleri ve ilgili hastane müdür ile müdür yardımcılarının da imzasını taşıması gereken tutanakta, sadece Başhekim Açıkgöz’ün imzası bulunuyordu. Başhekim Açıkgöz’in bu davranışından dolayı yemek işlerini üstelenen yüklenici firmayı kolladığı görülüyor.

Sorunların giderilmemesine rağmen öncelikli görevi kamunun menfaatlerini korumak olan Açıkgöz’ün, firmanın menfaatlerine öncülük etmesi suç teşkil etmektedir.

 

Soruşturma açılacak mı?

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. M. Emre Erkuş’un A takımında olan ve Hilvan Devlet Hastanesi Başhekimiyken vekâleten ilin en büyük hastanesi olan Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne vekâleten Başhekim olarak atanan Açıkgöz hakkında bu konuyla ilgili soruşturma açılıp açılmayacağı kamuoyunda merak edilmeye başlandı.

İl Sağlık Müdürü Emre Erkuş ‘un geçen hafta Açıkgöz’ün raporu doğrultusunda Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sorgusuz sualsiz yönetimde büyük bir değişikliğe gitmesi de tepki toplamıştı.HABERE YORUM YAZIN
Ahmet Ahmet 26.07.2019

Sn.editör Allah rızası için 500 yataklı m.akif inan hastanesinin yemek sorununuda kaleme alın her gün 3- 4 günlük bayat ekmek yediriyorlar.ayrıca personel ayrı diyaliz hastalarına ayrı diğer hastalara farklı kalitede ekmek veriyorlar.biz istiyoruz ki tüm ekmekler diyalize nasılsa herkese aynı kalitede çıksın

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

HABER ARŞİVİ
ÇOK OKUNAN HABERLER