dclisans
Sıradaki Haber: "Usulsüz dinleme" iddianamesi mahkemede

ÜNİVERSİTE TANITIM FUARINDA UKÜ’YE YOĞUN İLGİ...

-ŞANLIURFA VALİLİĞİ VE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN DÜZENLENEN ‘6. MESLEKİ REHBERLİK VE KARİYER GÜNLERİ FUARI’ DÜZENLENEN TÖRENLE AÇILDI.

ÜNİVERSİTE TANITIM FUARINDA UKÜ’YE YOĞUN İLGİ...
  • 02-04-2015 17:37

Şanlıurfa Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Şanlıurfa Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği tarafından düzenlenen ‘6. Mesleki Rehberlik ve Kariyer Günleri Fuarı’ açıldı. Şanlıurfa Vali yardımcıları Uğur Sezer ve Aylin Kırcı, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ), stantında Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilcisi Adalet Yıldırım’dan üniversite hakkında bilgi aldı. Yıldırım, ‘’ Türkiye genelinde üniversitemize büyük bir ilgi var. Ama en çokta Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nden tercih ediliyoruz’’ ded.

 Şanlıurfa Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Şanlıurfa Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği tarafından geleneksel hale getirilen özel ve devlet üniversitelerinin katıldığı ‘6. Mesleki Rehberlik ve Kariyer Günleri Fuarı’ bir AVM’de düzenlenen törenle açıldı.

 Vali Yardımcıları Aylin Kırcı, Uğur Sezer, Merkez Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Ercan, Harran Üniversitesi Rektör Vekili  Prof. Dr. Ercan Yeni, bazı kurum ve kuruluş temsilcileri, davetliler ve öğrenciler katıldı.

 ŞANLIURFA 5. SIRADA

 Şanlıurfa Vali Yardımcısı Uğur Sezer, Şanlıurfa’nın her alanda olduğu gibi öğrenci alanında da büyük bir potansiyele sahip olduğunu belirterek, şöyle dedi:

 ‘’Şanlıurfa öğrenci potansiyeli bakımından Türkiye’de 5’nci sıradadır. Çok genç bir nüfusa sahibiz. Bu potansiyeli üniversitelerimizle birlikte iyi değerlendirdiğimiz taktirde lider olma yolundaki ülke statümüzü perçinleştiririz. Bu fuar geleneksel hale geldi ve her yıl üstüne koyarak ilerliyor. O nedenle valilik olarak her türlü desteği veriyoruz’’ dedi.

 

UKÜ STANTINA ZİYARET

UKÜ stantını ziyaret eden Şanlıurfa Vali yardımcıları Aylin Kırcı, Uğur Sezer ve  beraberindekiler, UKÜ Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilcisi Adalet Yıldırım’la bir süre sohbet ederek, üniversite hakkında bilgi aldı.

 UKÜ Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilcisi Yıldırım, UKÜ’nün bir kampüs üniversitesi olduğunu, öğrencilerin kendilerini ev ortamında hissetmelerini sağlamak için gereken tüm ayrıntıların düşünüldüğünü söyledi.

 UKÜ kampüsünde konforlu ve utra lüks yurtlardan-banka şubesine, lokantadan-pastaneye, kırtasiyeden-cep sinemasına, marketten-kafeye, spor kompleksinden-veli konaklama yerine kadar ihtiyaç yerlerinin bulunduğunu belirtti.

 UKÜ Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilcisi Adalet Yıldırım, kampüs alanında öğrencilerinin barınabileceği stüdyo ve apart tipi yurtlarının bulunduğunu, öğrencilerin isteğine göre 1 ile 6 kişilik oda seçeneklerinin yanı sıra yemekli-yemeksiz seçeneklerin de yer aldığını kaydederek, ‘’Öğrenci ve velilere ekonomik fiyat paket uygulamasıyla çeşitli alternatifler sunuyoruz’’ dedi.

 

ÖNCELİK KALİTELİ EĞİTİM

 UKÜ Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilcisi Yıldırım, UKÜ’nün güçlü bir akademik kadroya sahip olduğunu ve akademik kadrosunun nerdeyse tamamına yakınının kadrolu olduğunu ifade ederek, şöyle dedi.

 ‘’Akademik kadromuzun büyük bölümü kampüs alanındaki lojmanlarda öğrenciyle yan yana kalmaktadır. UKÜ kampüsünde modern derslikler, tam donanımlı laboratuarlar bulunmaktadır. Ayrıca her öğrenciye bir bilgisayar, 20 öğrenciye 1 öğretim görevlisi düşmektedir. UKÜ eksiksiz bir kütüphaneye de sahiptir. Yine yaptığı uluslararası anlaşmalarla öğrencilerinin dünyanın birçok ünlü kütüphanesinden internet üzerinden yararlanmasını sağlamakta kaliteli eğitimden kesinlikle ödün vermeden daha donanımlı öğrenciler yetiştirmektedir.

 

İKİ DİPLOMA İMKANI

 UKÜ’nin başka bir farkı ise, İngilizce eğitim gören öğrencilerine, ikinci diploma imkanı sunmasıdır. Son sınıfta öğrencilerini İngiltere’de öğrenim görmeye gönderen UKÜ, öğrencilerinin çift diploma sahibi olmasını sağlıyor. UKÜ böylece öğrencilerinin rakiplerinden tüm dünyada iş bulma konusunda birkaç adım daha önde olmasını sağlamış oluyor. UKÜ’nin diğer üniversitelerden bir başka farkı da Açık Kapı uygulamasıdır. Bu uygulama ile isteyen her öğrenci sınav kağıdını görme imkanına sahiptir. ’’

 GÜNEYDOĞU’YA ÖZEL ÖNEM

 UKÜ Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilcisi Yıldırım, UKÜ’yü 68 ülkeden öğrencinin yanı sıra Türkiye’den de tercih eden çok fazla öğrenci olduğunu belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

 ‘’UKÜ’ye Türkiye’den önemli sayıda öğrenci gelmektedir. Ancak, yaptığımız çalışmalarla Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin UKÜ’yü  daha iyi tanımasını sağladık. Türkiye genelinde üniversitemize büyük bir ilgi var. Ama en çokta Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nden tercih ediliyoruz. Bu çalışmalarımızda UKÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Mete Boyacı, Rektör Vekili Prof. Dr. Hikmet Seçim, Genel Sekreter Doç. Dr. Ahmet Adalıer ve Tanıtım Bölümü Başkanımız Barçın Boğaç’tan büyük destek alıyoruz. UKÜ yönetimi, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne özel bir önem veriyor. Bu konuda UKÜ yönetimi her türlü fedakarlığı yapmaktadır. ’’

 SABİT FİYAT VE BURS İMLANLARI

 UKÜ Güneydoğu Bölge Temsilcisi Adalet Yıldırım, üniversitelerinde sabit fiyat uygulandığını, bununda öğrencilerinin sonraki yıllarda artış olmadan rahat bir şekilde öğrenimlerine devam etmelerini sağladığını belirtti.

 Yıldırım, üniversitelerinin ÖSYM burslarının yanısıra ham puan, kardeş, başarı, ilk ve ikinci sıra tercih, özel paket, öğretmen çocuğu, DGS ve teşvik gibi burs imkanı sunduğunu kaydetti.

 Şanlıurfa 6. Mesleki Rehberlik ve Kariyer Günleri Fuarı’na 24’ü özel olmak üzere 44 üniversite katılıyor. Fuar, 3 gün gezilebilinecek.

 

 


Editör:

HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

HABER ARŞİVİ
ÇOK OKUNAN HABERLER