Metrolife baner

Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Başladı

Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Başladı
 • 09-08-2018 17:07

2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI EKDERS ÜCRETİ KARŞILIĞI ÖĞRETMENLİK BAŞVURU KLAVUZU 

 07/08/2018 tarihi itibari ile 1. dönem ek ders karşılığı ücretli öğretmenlik başvuruları başlamış olup, başvurular sadece e-devlet üzerinden yapılacaktır. İhtiyaç halinde görevlendirmeler başvuruda belirtilen esaslara göre yapılacaktır.

 İÇİNDEKİLER

 1.İLGİLİ MEVZUAT

 2.GENEL AÇIKLAMALAR

 3.2018-2019 ÖĞRETİM YILI DERS ÜCRETİ KARŞILIĞI ÖĞRETMENLİK İÇİN GENEL ŞARTLAR

 4.BAŞVURU İŞLEMİNİN YAPILMASI 

5.İSTENİLECEK EVRAKLAR

 6.GÖREVLENDİRMELERİN YAPILMASINA DAİR ESASLAR

 1.İLGİLİ MEVZUAT

 • Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ekders Saatlerine ilişkin 01/12/2016 tarih ve2016/11350 sayılı karar

 • Talim ve Terbiye Kurulunun 9 No’lu kararı

 • Talim ve Terbiye Kurulunun 119 No’lu kararı

 • Talim ve Terbiye Kurulunun 155 No’lu kararı

 • Talim ve Terbiye Kurulunun 133 No’lu kararı

 • Talim ve Terbiye Kurulunun 80 No’lu kararı

 • M.E.B. Norm Kadro Yönetmeliği

 • Merkezi Bütçe Kanunu

 • 657 sayılı DMK’nun 48. Ve 176. Maddesi

 • MEB’in Okul Öncesi Genel Müdürlüğü 02/09/2010 tarih ve2757 sayılı yazısı

   2.GENEL AÇIKLAMALAR

 1. Bu klavuz 2018-2019 eğitim öğretim yılında ders ücreti karşılığı öğretmenlik için başvuru ve yerleştirmelere ilişkin usul ve esasları belirlemek için oluşturulmuştur.

 2. Üniversitelerin öğretmenlik mesleği ile lgili lisans programlarından mezun olanlar öncelikli olmak üzere lisans programları ve ön lisans programı mezunlarının başvuruları kabul edilecek, ortaöğretim mezunu adayların müracaatları kabul edilmeyecektir.

 3. 2018-2019 eğitim öğretim yılında ücretli öğretmen görevlendirmesi başvuru onay sürecinde kılavuzda belirtilen şartlar dışında oluşabilecek öğretmen ihtiyacını karşılamada Milli Eğitim Müdürlüğü sorumludur.

 4. 2.dönem ihtiyaç duyulması halinde yeniden başvuru alınacaktır.

   

3.2018-2019 ÖĞRETİM YILI DERS ÜCRETİ KARŞILIĞI ÖĞRETMENLİK İÇİN GENEL ŞARTLAR

 1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

 2. Kamu haklarından mahrum bulunmamak

 3. Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile,kasten işlenen suçtan dolayı 1 yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına yada affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap,rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifaasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerine aklama veya kaçaçılık suçlarından mahkum olmamak.

 4. Sağlık durumunun öğretmenlik görevini yapmasına engel olmadığına sağlık ocaklarından son 6 aylık süre içinde alacağı sağlık raporu ile belgelendirmek.

 5. Erkek adaylar için askerlikle ilişkisi bulunmamak.( Askerliğini yapmış, askerlikten muaf ya da askerliği tecil edilmiş olmak.)

 6. Yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar bakımından öğrenimini yurtiçindeki yüksek öğrenim kurumlarına veya programlarına denkliği yapılmış olmak.

 7. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumuna bağlı olarak çalışmamak.

 8. 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı ders ücreti karşılığı öğretmenlik başvurusunu yapan adayların müracatları 2018-2019 eğitim öğretim yılı içerisinde geçerlidir.

 9. Sabıka kaydı ile ilgili adliyeden veya e-devletten son 6 aylık süre içinde aldığı adli sicil kayıt belgesi ile belgelendirmek.

 10. Başvurada yanlış beyan bulunan adaylar tespit edildiği anda olur iptal edilip yasal işlem başlatılacaktır.

4.BAŞVURU İŞLEMİNİN YAPILMASI

 

1.Başvurular e-devlet üzerinden yapılacaktır.

 2.Başvuruda bulunan adaylar, başvuruda istenen evrakları eksiksiz olarak başvuru başvuru formuna ek yaparak Harran İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İnsan Kaynakları şubesine teslim edeceklerdir.( Bu belgeler görevlendirme yapıldıktan sonra teslim alınacaktır. Görevlendirme yapılmadan önce teslim alınmayacaktır.)

 5.İSTENECEK EVRAKLAR-Bu belgeler görevlendirme yapıldıktan sonra teslim alınacaktır. Görevlendirme yapılmadan önce teslim alınmayacaktır.

 Başvuru için ilçe milli eğitim müdürlüğüne dilekçe haricinde elden mavi kapaklı dosya içerisinde getirilecek evraklar( Belgelerin asılları ibraz edilerek fotokopileri teslim edilecektir.)

       1-ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU FORMU (Aşagıdaki linkten alınacaktır)

       2-Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı ve fotokopisi- e devletten mezuniyet belgesi alınabilir.

       3-(Varsa) Pedogojik formosyon belgesi aslı ve fotokopis

       4-(Varsa) KPSS sonuç belgesi

       5-(varsa) Kurs seminer belgesi aslı ve fotokopisi

       6-Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi

       7-Sabıka kaydı( e-devlet üzerinden  alınabilir)

       8-Bir adet vesikalık fotoğraf

     9-Askerlik durum belgesi ( e-devlet üzerinden  alınabilir)

 

 6.GÖREVLENDİRMELERİN YAPILMASINA DAİR ESASLAR

 

 1. Görevlendirmeler, Müdürlüğünüze bağlı okul ve kurumların belirttikleri ihtiyaçlara göre yapılacaktır.

 2. E devlet sisteminden başvurusunu tamamlayan adayların güvenlik soruşturması yapılarak görevlendirme onayı alınacak, SGK girişinin yapılmasının ardından okul/kurumdaki görevine başlatılması sağlanacaktır.

 3. Yerine kadrolu atama yapıldığı ya da görevlendirildiği kurumda ilgili alanda ihtiyaç kalmaması gibi adayın kendisinden kaynaklanmayan sebeplerle görevi sona eren adaya, talep etmesi halinde başka kurumlarda ihtiyaç bulunduğunda öncelik tanınacaktır.

 4. Ücretli öğretmenlik görevlendirilmesi 2018-2019 eğitim-öğretim yılı için yapılacaktır. Bu süre dolmadan mazeretsiz olarak görevden ayrılanlar bir sonraki eğitim-öğretim yılı için yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

 5. Önceki yıllarda çalıştığı kurumda açık olan ve başvuru yapan kişinin istemesi halinde okul müdürününde bilgisi alınarak görevlendirmesi yapılacaktır.HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

HABER ARŞİVİ
ÇOK OKUNAN HABERLER