Mg Reklam 2
lisans koleji
Sıradaki Haber: Şanlıurfa yeniden moral buldu
Beysade

Harran Üniversitesinde korona ayarı

Harran Üniversitesi, hibrit eğitim modelini uygulamaya hazırlanıyor. 

Harran Üniversitesinde korona ayarı
  • 02-09-2020 10:39

Yeni sistemlerle eğitim anlayışına farklılık getirmeyi planlayan Harran Üniversitesi, önceliği öğrencilerin dersleri çok iyi şekilde takip edebilecekleri bir alt yapıya veriyor. 

 

Rektör Prof.Dr.Mehmet Sabri Çelik, Hibrit sistemde 14 haftanın 1 haftasının yüz yüze olabileceğini duyurdu. Çelik, ''Programa bağlı olarak derslerin çoğunluğu uzaktan, uygulamalı derslerde ise en fazla 7 hafta yüz yüze'' ifadelerini paylaştı. 

 

Harran Üniversitesi'nden yapılan 2020-2021 Akademik yılına ilişkin açıklamada, 'Önlisans, Lisans ve Lisansüstü Programları için 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi Öğretim Usul ve Esasları'nın belirlendiği belirtilerek şöyle denildi: 

 

''Harran Üniversitesi önlisans ve lisans eğitiminde 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Güz döneminde yüz yüze ve uzaktan öğretimi birlikte yürütme şeklinde karma (hibrit) bir usul izlenecektir. 

 

Buna göre; Teorik dersler uzaktan öğretim yoluyla verilecektir. Ancak, hazırlık sınıflarında okutulan dersler koşullar elverdiği ölçüde yüz yüze öğretimle yürütülür. 

 

Teori ve uygulamadan oluşan derslerin, teorik kısmı uzaktan öğretim yoluyla, uygulama kısmı ise koşullar elverdiğinde sıkıştırılmış/yoğunlaştırılmış bir uygulama programı çerçevesinde yüz yüze olarak yürütülür. 

 

Sadece uygulamadan oluşan dersler koşullar elverdiği ölçüde yüz yüze öğretimle yürütülür. 

 

Müfredatta teorik olarak yer alan derslerin uzaktan öğretim şeklinde yürütülmesinde, pratik (uygulama) ihtiyacı olduğunda bu dersler ilgili birimin uygun göreceği hafta/haftalarda yüz yüze yapılabilir. 

 

Harran Üniversitesi Fen, Sağlık ve Sosyal Bilimler Enstitüleri tarafından lisansüstü eğitimde yürütülen dersler, tez savunmaları, tez izleme komite toplantıları, doktora tez önerileri, doktora yeterlik sınavları ve seminerler yüz yüze ve/veya uzaktan öğretim yoluyla yürütülür. 

 

Hangi derslerin yüz yüze, hangi derslerin uzaktan öğretim yoluyla, hangi derslerin karma (hibrit) öğretim yoluyla verileceği 9 Eylül 2020 tarihinde ilgili birimin web sayfasında ilan edilecektir.

 

Karma (hibrit) yöntemle verilecek derslerin hangi haftalarda yüz yüze, hangi haftalarda uzaktan öğretim yoluyla verileceği de 9 Eylül 2020 tarihinde ilgili birimin web sayfasında ilan edilecektir.''HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

HABER ARŞİVİ
ÇOK OKUNAN HABERLER