dclisans
Sıradaki Haber: Türkmen:Şanlıurfa'da turizm patlaması bekliyoruz

Eğitimcilerin en büyük problemi: Çocukların Bakımı

Şanlıurfa Aktif Eğitimciler Sendikası Şube Başkanı Osman Çakmak, eğitim çalışanlarının en büyük problemlerinin çocuklarının bakımı olduğunu ve bu problemler eğitim çalışanlarının motivasyonunu düşürdüğünü söyledi.

Eğitimcilerin en büyük problemi: Çocukların Bakımı
  • 11-04-2015 08:45

Şube başkanı Osman Çakmak: "Çocukların bakımı eğitim çalışanlarının en temel sorularından birini teşkil etmektedir. Hatta ailevi problemlere bile sebep olacak kadar ciddi bir sorundur. Özellikle ailelerinden uzakta görev yapan öğretmenlerin çocuklarını emin ellerde yetiştirmeleriyle alakalı yaşamış oldukları kaygı, performanslarını olumsuz yönde etkilemektedir. 

Çocukları için güvenilir bir bakıcı bulup bulamama endişesi hem kendi iç dünyalarında bir çalkantı meydana getirmekte hem de ders verdiği öğrenciler açısından çalışma verimini olumsuz etkilemektedir. Eğitim çalışanlarından maksimum düzeyde yararlanmak ve çocuklarından ayrı kalmadan çalışmalarını sürdürebilmeleri için çocuk bakımı ile ilgili sorunlarına çözüm bulunması gerekmektedir. "dedi.

Şube başkanı Osman Çakmak, Anayasanın Ailenin Korunması ve Çocuk Hakları başlıklı 41. maddesi “Aile, Türk toplumunun temelidir ve eşler arasında eşitliğe dayanır. Devlet, ailenin huzur ve refahı ile özellikle ananın ve çocukların korunması ve aile planlamasının öğretimi ile uygulanmasını sağlamak için gerekli tedbirleri alır." gereği çocukların fiziksel, ruhsal gelişimi açısından annesinin bakım gözetim altında olması uluslararası ve ulusal yasalarla emredilmiş olup idarenin bu bağlayıcı yasalar gereğince sorunlara çözüm üretmesi gerekmektedir.

 

ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

Okullarda bir dersliğin çalışan annelerin küçük yaştaki çocukları için ayrılması ve gerekli personelin görevlendirmesi realiteye uygun, gerçekleştirilebilir bir uygulamadır. Birçok derslikten oluşan bir eğitim kurumunun bir dersliğinin bu uygulama için ayrılması, amacına uygun tefriş edilerek donatılması ve yeteri kadar personelin görevlendirilmesi mali açısından da çözülebilir bir işlemdir. 

Ayrıca bu hizmetten yararlanacaklardan -anaokullarında toplanan katkı parası gibi- personeli mali olarak incitmeyen belli bir oranda katkı payı alarak maliyet düşünülebilir.

Böyle bir uygulama sayesinde çocuk ile anne arasındaki bağ kopmamış olacaktır.     

Öğretmenlik mesleği toplum tarafından prestij kazanacak olup Milli Eğitim Bakanlığının saygınlığı ve tercih edilirliği artmış olacaktır. En önemlisi de eğitim personeli anne ve babanın motivasyonu artacaktır." Ifadelerini kullandı.

Moda tasarımı mı yoksa beden sergilemek mi Moda deyince aklımıza ilk gelen güzel kıyafetler oluyor,moda deyince aklımıza ilk bayanlar geliyor sex izle geliyor,topluma moda farklı bir şekilde empoze edilmiş durumda,bugün modayı takip etmek istiyorsanız,modaya uymak istiyorsanız soyunmanız lazım,bedeninizi sergilemeniz lazım yoksa modanın bir parçası olmazsınız,birleri bir kıyafet hazırlar bunları en güzel kadınların vücudun da sergilerle ve bu kadınların peşinden erkekler koşar,ve moda derki eğer sizde bu kıyafetleri giyerseniz sizinde vücudunuz çok iyi görünür,eğer siz de bu kıyafetler ile gezerseniz sizin peşinizden de erkekler koşar,peki bu erkekler kadınların peşinden neden koşarlar,yada soruyu değiştirelim.kadınlar erkeklerin neden peşinde koşmasını ister hiç düşündünüz mü? kadın beğenilmek ister erkek sahip olmak ister,kadın peşinden koşulmasını ister,erkek kadını sikmek ister,erkek sex izle ,moda seks satar.bakın bunların hepsi bir biri ile ilintilidir aslında demek istediğim şu moda kıyafet satmaz sadece moda seks satar,sizi seksileştirir ambalajınızı değiştirir,sizi daha farklı bir pakette sunar,kime sunar erkeğe sunar tabi ki de.Erkekler de moda olayı daha farklıdır erkek şık görünmek ister modern görünmek ister giydiği kıyafetler erkeğe seksilik katmaz,çünkü kadınlar erkeğin vücudun dan önce ilk önce yüzüne bakar,erkeklerde ise tam tersidir,ilk önce kadının sex izle sonra göğüslerine sonra dudaklarına en sonda yüzüne bakar,erkek sikebilecek bir şeyler arar her zaman kadınlar öyle değil,kadınlar güvenebileceği erkekler ararlar ilk önce,burada size sıralamalardan bahsediyorum,kim için ne önce gelir,yoksa bahsettiğim konular kadın içinde erkek içinde önemli konulardır. sohbet hattı ücretleri


Editör:

HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

HABER ARŞİVİ
ÇOK OKUNAN HABERLER