BEYAZGÜL
İbrahim Halil  Duyar

İbrahim Halil Duyar

OSMANBEY’DE MUTLU SON!

             Her daim “Sahipsiz” dediğimiz bu kent, belki de “Sahiplenilmişti” bu kez, hem de uzun bir aradan sonra… Çeyrek asrı bulan efsane proje “Osmanbey Kampüsü” tam umutlar tükenecekken hayat buldu. Birçok hükümeti, onlarca vekili, sayısız bürokratı görüp geçiren Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi, neyse ki usta ellerle hayat buldu. Sanırım artık hamle sırası Urfalınındır ve Urfalı sahip çıkmalıdır hastanesine…

 

Bu yadsınamaz hizmetin hayat bulmasında şüphesiz minnet duyulması gereken birçok vefakâr Urfa sevdalısının emeği vardır. Sayın Bakanımız Faruk Çelik Beyefendinin teşvikleri, Sayın Rektör Hocamız Prof. Dr. Ramazan Taşaltın’ın yönetimiyle filizlenmiştir bu proje. Fakat saha çalışmalarında en çok vefayı gösteren, çaba sarf eden ve samimi bir şekilde “Gecesini gündüzüne katan” birkaç önemli emekçi insan daha vardır ki; Bunlar tabir-i caiz ise adeta “Can suyu” vermişlerdir bu projeye.

 

Projede tartışmasız emek sahibi olan, öncelikle Başhekim Sayın Prof. Dr. İ. Can Kürkçüoğlu hocamız ve Yardımcıları, Hastane idaresinden Sayın Başmüdür Abdullah Göçmez, Hastane Müdürü Müslüm Cesur, Müdür Yardımcıları Mustafa Çakallı ve Ömer Kızıldemir Beyefendiler ve Başhemşirelik ekibidir.

Bu devasa hastanede her şey o kadar mükemmel ve itinayla dizayn edilmişti ki, isimlerini zikrettiğim bu kıymetli idari ekibin, günlerini gecelere katarak emek verdikleri her yanıyla yansıyordu gözlere.

600 yatak kapasitesi ile bölgenin en büyük sağlık tesisi olmak ve kurumun tamamını “A sınıf” bir kalite ile donatmak, elbette ki usta ellerden başkasının yapabileceği bir iş değildi.

Hizmet veren özel hastane standartlarının da üzerinde bir kalitede, nezih ve geniş hasta odaları, son model tıbbi cihazlar, ameliyathaneler ve yoğun bakım odaları, sosyal çevre alanları, otoparklar, …

İlimizin sağlıksal taleplerine cesurca talip olan bu hastanede “İnsan gibi muamele görüp, kaliteli sağlık hizmeti almak” için ne gerekiyorsa düşünülüp yapılmıştı. 15 Şubat’ta kent insanının hizmetine sunulan sağlık üssü, artık biz Urfalılara emanet edilmiştir ve Urfa halkı da bu emanete gözü gibi bakmalıdır.

Sağlık hizmeti noktasında Urfa halkını başka illerin yolunu aşındırmaya mecbur bırakmayıp, bölgenin en iyi sağlık tesisini inşa ederek neticelendiren bu ekip, eminim ki; Emekleri görmezden gelinip, emanete ihanet edildiğinde en çok üzüleceklerdir.

Biz Urfalılara düşen, yalnızca emeğe saygı duyarak, bize sunulan “Kaliteli Hizmetten” kaliteli bir şekilde faydalanmaktır. Zira geçmişte yaptığımız hataları tekrarlayacak olursak, samimi bir şekilde söyleyebilirim ki; Ayağımıza gelen fırsatı tepmiş oluruz.

En az evlerimiz kadar konforlu olan bu hastaneye, şayet bizlerde evlerimiz kadar sahip çıkıp temiz kullanırsak, sizi temin ederim ki; Bu kent insanının önümüzdeki 50 yıl başka illerin hastanelerine ihtiyacı kalmayacaktır.

Bu hususta en önemli faktör, ilimize gelecek olan yeni hekim ve hocalarımızı kaçırmamak olmalıdır. İbrahim’in torunları olarak, “İbrahim-i” gibi davranıp, güler yüzlü misafirperver kimliğimizi muhafaza edebilirsek, gelecek olan hekimlerin “Türkiye’nin en iyilerinden” olacağından da şüphe duymamamız gerekir.

Hem kim istemez ki; En iyi hastanede, Türkiye’nin en iyi doktorlarından sağlık hizmeti almak?

Vesselam; Günahıyla, sevabıyla ne yaptıysak yaptık. Bundan sonra bizlere düşen “ne kadar saygı, o kadar kazanç” parolasıyla yol almaktır.

 


En azından ben istemezdim bin bir emekle meydana getirdiğim bir yapıta başkalarının hoyratça davranmasını! Hem kim ister ki?

Şüphesiz hepimizin birer hasta adayı olduğu şu Dünya’da, bir gün yolumuzun düşebileceği bir hastaneyi temiz ve kaliteli bulmak en büyük temennimizdir.

Zira; Bir Urfalı olarak benim yeni bir hastane için bir 25 yıl daha beklemeye hiç tahammülüm yok, sizlerin varsa bilemem!

Bu meyanda; Emeği geçenlere teşekkürümüzü, emaneti sahiplenerek etmiş olmalıyız.

Sağlıklı günlerin temennisiyle…

Esen Kalın!


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.