BEYAZGÜL
Sağ Reklam 2
  • 08.02.2016
İbrahim Halil  Duyar

İbrahim Halil Duyar

Her şeyimiz Tastamam!

Harikalar ülkesinde yaşıyor olmak ve harikalar diyarında sabahın ilk güneşine göz açmak ne güzeldir bir bilseniz. Zira, benim canım ülkem, her karışıyla bir harikalar diyarı.
Öyle ki; Valilerin, Bakanların, Belediye Başkanlarının artık yapacak hiçbir şeyleri kalmamış şu üç günlük dünya hayatında.
Günün hangi saatinde ajanslara baksanız, ya Bakana “Tablo” hediye eden Vali haberlerini, ya sergi açılışı yapan Belediye Başkanlarının haberlerini görürsünüz.

Belediye Başkanlarının açılışlara katılma hastalıkları kronikleşmiş görünüyor. Hangi Belediye’nin internet sayfasına baksanız; Açılışlar, seminerler, sertifikalar, hediyeler…
Zira Valilik için de bu böyle!

Bakan gelmiş, tablo verelim! Falanca gelmiş plaket verelim! Filanca gelmiş ziyaret edelim!

Şehrin her köşesinde ayrı bir problem, her köşesinde farklı bir eziyet varken, bürokratların “Hayal Dünyasında Yaşama” ritüelleri artık sıkıcı gelmeye başlıyor.
Bir kaçını ayıracak olsanız, geriye kalan hiçbir vekilin geride kalan 3 aylık süreçte seçildiği bölge için hiçbir şey yapmadığını görürsünüz! Makamları işgal ederek her şeyi büyükşehirden bekleyen ilçe belediyelerini, kamu kurumlarındaki müdürleri…
Bunların hiç birinin aklınıza gelebilecek bir hizmetini sayabilir misiniz?

Benim bildiğim, ilimizde 50’den fazla kamu il müdürlüğü var ve ne var ki; Bu makamların yaptığı görünen hiçbir şey yok. Durum bu kadar net. Şimdi ben buna ne yazayım?
Sağlık müesseselerinin usulsüz işlemlerine kayıtsız kalan Sosyal Güvelik Kurumunu mu yazayım? Ambulansın içinde sigara içenlerden bir türlü haberi olamayan Sağlık İl Müdürlüğünü mü yazayım? Henüz buluğ çağına dahi ermemiş çocuklara ezan okutturan müezzinlere işlem yapmayan İl Müftülüğünü mü yazayım? Kimi yazayım?
Kentin her köşesi bir dokunuş, bir müdahale beklerken; Hangi kamu kurumunun internet sitesine baksanız tablo aynı! Açılışlar, sergiler, hediyeler..!
En alttan en üste kadar nereye değseniz dökülür!
Eğitimde yıllardır 77. sıralarda kalan bir ilde Milli Eğitim Müdürlüğü ne iş yapar?

Artan hırsızlık ve fuhuş vakalarında İl Emniyet Müdürlüğü, yaşanan toplumsal bazlı bulaşıcı hastalıklarda Toplum Sağlığı Müdürlüğü, Cehaletin küntleştiği bu dönemde İl Kütüphaneler Müdürlüğü…

Daha fazlasını saymaya gerek var mı? Bugün il bazında hizmet vermesi gereken 50’den fazla kamu müdürlüklerinden hangisini irdeleseniz, boşa harcanan zamandan, boş vermişlikten başka bir şey göremezsiniz.
Halk Eğitim Müdürlüğünün içinde mesai saatinde elinde yanan sigara ile dolaşan çalışanları da gördükten sonra hepten yerle bir oldu umutlarım.

 

Eğer bir ilde, ismi bile “Halkı Eğitmek” olan bir kurumda, idareciler daha kendi çalışanlarını bile eğitememişse, bu müdürler lütfen bir zahmet valizlerini de toplayıp gitsinler!
Ülkenin hem makamını, hem parasını bu şekilde tüketmek ne kadar kalleşçeyse, buna sessiz kalmak da bir o kadar haincedir.
Şahit olduğum bu utanılası manzaraları şikayet edeyim diyorum. Ama sonra diyorum ki, “Kimi kime şikayet edeceksin?”
Herkes bir birine plaket vermekle meşgul iken, kim dinler seni be adam!


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.