BEYAZGÜL
Sağ Reklam 2
  • 02.11.2015
İbrahim Halil  Duyar

İbrahim Halil Duyar

Görünen köy!

 

Her defasında “Biz demiştik!” belirtecini kullanmak istemiyorum ama, ne var ki durumda tam olarak bundan ibaret. 7 Haziran seçimlerinde nasıl ki “7’ye 5 AK Parti kazanır” tezinde haklı çıktıysak, 1 Kasım seçimlerinde “9’a 3” derken de bu tezin sağlamlığına inandık.

Yaklaşık 1 ay kadar önce “Doğru Hamle” başlığıyla köşemizde ele aldığımız seçim konulu yazımızda, halkın ne istediğini anlamanın önemine vurgu yapmış, halk ne istediğini iyi biliyor diyerek de sonlandırmıştık yazımızı. İşte o günkü yazı da 1 Kasım sonuçları 9 AK Parti 3 HDP şeklinde sonuçlanır şeklindeki tahminimizi de yine halkın nabzını tutarak yaptık. Biz bu tahminleri kaleme alırken her ne kadar anket şirketleri bizim aksimizi söylese de, dün çıkan sonuçlarla birlikte halkın iradesi bizi doğruladı.

 

 

Sözüm ona; Bu işlerin masa başında olmayacağını bir kez daha öğrenmiş, öğretmiş olduk birilerine. Biz halktık, halkta bizdi. Bu sebeple bizim için “Görünen Köy” birileri için sürpriz oluverdi.

AK Parti’nin Şanlıurfa genelinde aldığı toplam oy, yeni Türkiye’nin gelişen Şanlıurfa’sı için yeni bir miladın perdesini açmıştır. AK Parti Genel Merkezinin de, Yerel Yönetiminin de bu jesti görmezden geleceklerini düşünmüyorum. Doğu illeri arasında AK Partinin diğer siyasi partiler karşısında açık ara önde bitirdiği nadide illerden olan Şanlıurfa’da, Kentleşmenin, metropolleşmenin adımları bundan böyle daha hızlı ve daha kararlı bir şekilde atılacaktır.

Yurt genelinde herkese ve herkesime seçim vaadinde bulunan AK Parti’nin, Türk halkını hem kişisel bazda hem de yerel hizmet bazında oldukça memnun edeceği de yine bizler için “Görünen Köyler” arasındadır.

Ezici bir çoğunlukla her iki kişiden birinin oyunu alarak tek başına yetkiyi eline alan bu parti için, bugünden itibaren elbette ki bozuk tezler ile saldırılacak, seçim galibiyetine çamur atılacak ve hatta aklın bile kabul etmeyeceği ifadeler ile zafer alaşağı edilmeye çalışılacaktır. Fakat şunu bilmek gerekir ki; Siyasi görüşler ne olursa olsun, doğruya doğru demek evvelce insanlığın hamurundandır.

Türk Halkı; Muhalefet olmayı dahi beceremeyen, üretimden ziyade tüketmeyi tercih eden, “Hayır”dan hayır bekleyen, Atatürk’ün kurduğu partide Anayasanın ilk 3 maddesini değiştirmekten bahseden siyasilere “Siz değil biz biliriz” demiştir.

Eğer Muhalefet bu kadar basiretsiz ise, evvelinde iğneyi kendine çuvaldızı başkasına ayırmalıdır.

Başarısız insanların başarıyı küçümsemeye hakları yoktur. Bu seçimin galibi AK Parti’dir ve siyasi görüşünüz ne olursa olsun, başarıyı alkışlamak da insani duruşumuzdur…


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.