BEYAZGÜL
İbrahim Halil  Duyar

İbrahim Halil Duyar

Çiftçi ile Urfa uçabilir

Bir önceki yazımızda da detayına değindiğimiz, Şanlıurfa B.B.’nin boşalan koltuğuna Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi Getirildi.

Sayın Çiftçi’nin Belediyecilik karnesi hepinizce malum. Kısacık bir zaman diliminde Karaköprü’yü sosyal belediyecilik anlayışıyla belli bir seviyenin üzerine çıkarmış olan başarılı Belediye Başkanının, bundan böyle Büyükşehir Belediyesini yönetecek olması ise Şanlıurfa için çok iyi bir şans. Bürokratik engellerle karşılaşmadığı takdirde, Çiftçi’nin Şanlıurfa’yı uçuracağını düşünüyorum.

Geniş perspektiften bakabilmeyi bilen, büyük düşünen, çalışan bir Belediye Başkanının, Büyükşehir’de işi çokta zor olmamalı. Ancak, kendisinden beklentisi olan kitlenin artık yüz binlerde değil, milyonlarda olduğunu da unutmamalı.

 

 

İstatiksel verilerin neresinden bakarsanız, Başkanlık için en uygun aday olarak Sayın Çiftçi çıkar. Tabii ki bunun altında Belediyecilik tecrübesinin, geniş vizyonunun ve genç yaşının verdiği dinamizm’de yatıyor.

Sayın Çiftçi, Ak Partili olsun olmasın, hemen herkesin sempati duyduğu, sevdiği, takdir ettiği bir halk adamı. Halkın ne istediğini bilen, ihtiyaçların neler olduğunu iyi analiz edebilen biri.  Bu Sayın Çiftçi için olumlu bir faktör. Bu nedenle Sayın Çiftçi’nin de kimseyi ve hiçbir zümreyi üzmeden, siyasi ve dini görüşleri ne olursa olsun, en kenarından en merkezine kadar tüm mahallelerin ve ilçelerin hizmetine eşit şekilde koşması gerekmektedir. Adil bir liderlikte bunu gerektirir. İhtiyaç ve beklentilerin aciliyet sırasını iyi belirlemeli, bürokratik işlemleri hızlandırarak projeleri hızlı bir şekilde hayat geçirmeli, hizmete susamış olan Kıymetli Urfa halkı için gözle görülür ciddi eylem ve müdahalelerle şehrin kalbine dokunmaya başlamalıdır.

İlçe Belediyesinde gösterdiği performans ve başarıyı Büyükşehir Belediyesinde gösterebilir, halkı üzmez, halkı dinler ve dahası çok şeyler yaparsa bu şehre; Çiftçi bir sonraki yerel seçimlerde Büyükşehir Belediye Başkanı olabilmenin yolunu açar, önümüzdeki 10 yıl içerisinde T.B.M.M.’de kendini bir koltuk rezerve edebilir.

Şayet bekleneni veremez, İlçe Belediyesinde ki Çiftçi gider ve yerine bambaşka bir olumsuz Çiftçi gelirse, bundan sonraki dönemlerde İlçe Belediye Başkanlığı bile bir hayal olur onun için, bunu da unutmamalı.

Şimdi maç zamanı; Urfa tribünde, Çiftçi sahada. Beklentiler yüksek.

Göster kendini Sayın Başkan! Bu şehrin direksiyonu sende! Uçur uçurabilirsen…


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.