Yeni Başkan Şanlıurfa’mız için hayırlı olsun

Boşalan Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı makamına, Kentin belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, iktidar partisi teşkilatları, milletvekilleri, Başbakan ve kamuoyunun ortak teveccühü ve güveni ile Karaköprü Belediye Başkanı Avukat Nihat Çiftçi getirildi.

 Şanlıurfa’mız için hayırlı olsun.

 Yeni Başkan, bir yanıyla köylü, bir yanıyla şehir çocuğu; belediyecilikte deneyimli, dinamik ve heyecanlı birisi…

 Öyle sanıyorum ki, omuzlarına yüklenen yükün ne denli ağır ve büyük sorumluluk gerektirdiğinin farkındalığını da taşıyordur.

 Elbette her işin bir zorluğu vardır, ama yeni başkanın işinin çok zor olduğunu düşünenlerden değilim.

 Çünkü başarılı bir yönetim için insanüstü bir güç gerekmiyor.

 Şanlıurfa’nın şehircilik sorunları herkes tarafından biliniyor. Halkın belediye başkanlarından ne beklediği de…

 Başkanın da bu memleketin çocuğu olarak, aynı zamanda belde ve ilçe belediye başkanlığı yapmış, yapmakta olan biri olarak büyükşehir belediyesinin eksiklik ve gerekliliklerini iyi bildiğini düşünüyorum.

 Başkan, sorumluluk bilincinde, adâletten ayrılmadan, vicdanlı, iyi niyetli olur, yapacağı işlerde halkın çoğunluğunun rızasını gözetir, alçak gönüllü ve ölçülü olur, hiçbir zalime zulmünde, hiçbir günahkâra cürmünde yardım etmeyen kimseler arasından müşavirler edinir ve her iş’te istişare eder ve yakınındakilere dikkat edip, halktan uzak ve ayrı kalmazsa işi kolay olur.

 Başarılı da olur, halkın sevgisini de kazanır…

 Umuyor ve diliyorum ki,

 Dünya’nın ilk kenti olduğu halde ‘Dünya Kenti’ olamadan, modernizmin etkisinde keşmekeşleşip,  bugüne kadar modern kentleşmeyi de yazık ki gerçekleştiremeyen Şanlıurfa’mız,

 Tarihi geçmişine layık bir yeniden inşa ile ihya edilsin,

 Sosyolojik bakış açısı olmadan yapılacak şehircilik hizmetlerinin eksik olacağı akıldan çıkarılmasın,

 Kapitalist sistemin artık her yerde egemen olduğu gerçeği göz önünde tutulmakla beraber Kent, feodal beylerin yerini alan kapital beylerin rant odağı olmaktan çıkarılsın,

 Ve yaşanabilir bir Kent haline getirilsin…

 

 


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.