Varsın milletvekili seçtiklerimiz düşünsün

 1 Kasım 2015 Milletvekili Genel Seçimini başarı ile geride bıraktık.

 Seçimin ertesi gününde şahsen oldukça rahatlamış hissettim. Etrafımdaki birçok insana kendilerini nasıl hissettiklerini sorduğumda; benim gibi onlar da aynı rahatlığı hissettiklerini paylaştılar.

 Evet,

 Zihinlerde baş ağrısına yol açan bir sürü olumsuz düşünceden kurtulmuş olduk. Varsın milletvekili seçtiklerimiz düşünsün devletin bekasını, milletin dirliğini.

 Çok şükür,

 7 Haziran Milletvekili Genel Seçiminden bu güne kadar ülke olarak yaşadığımız belirsizlik yerini umuda bıraktı.

 Siyaset tarihimizdeki onca olumsuzluktan sonra, Milletimizin 2002 milletvekili genel seçimlerinde tek başına hükümet etme yetkisi verdiği Adalet ve Kalkınma Partisinin on üç yıllık iktidarında başta siyasal alanda olmak üzere birçok alanda istikrar hâkim olmuştu. Bu istikrar, 7 Haziran 2015 seçimleri sonucunda hiçbir partinin ek başına iktidar olamaması ve koalisyon hükümeti de kurulamaması nedeniyle yerini belirsizliğe bırakmıştı.

 Siyasetteki belirsizlikle beraber, ülke ekonomisi ile iç ve dış güvenlik alanlarında da ciddi olumsuzluklar baş göstermişti.

 Öyle ki, toplumsal düzenimize kasteden türlü provokasyonlarla ülke, geçmişteki kaotik dönemlere döndürülmeye çalışıldı.

 Bunların yanında coğrafyamızda yaşanan gelişmelerle ülkemizin geleceğine yönelik endişeleri artan Milletimiz, yeniden yapılan 1 Kasım 2015 seçimi sonucunda bir kez daha Adalet ve kalkınma Partisine tek başına iktidar olma şansı ve yetkisi verdi.

 Böylece Milletimiz, kendisinden gördüğü için 2002’de ve sonraki iki dönemde iktidar yetkisi verdiği Adalet ve Kalkınma Partisine 7 Haziran 2015 seçiminde tek başına iktidar olma izni vermeyerek vazgeçilmez olmadığını göstermiş, ancak yukarıda belirtilen genel gerekçelerle yeniden iktidar şansı tanıma noktasında iradesini ortaya koymuş oldu.

 Ülkemiz ve Milletimiz için hayırlı olsun.

 

 


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.