Ahlaki yozlaşma

Görüyor musunuz

 Ne hale geldi şu toplum?

 Batıda yaşanan ne kadar ahlaksızlık varsa bugün toplumumuzda da yaşanır oldu.

Has kültürümüzden ne kaldı?

 Onların yerine kin, nefret, şiddet, zorbalık, eziyet etme, taciz etme, tehdit gibi uygarlık dışı tutum ve davranışlar egemen hale geldi.

 Küreselleşmenin etkisi ile yaşanan değişimle emperyalizmin kültürümüzde yaptığı tahribat gerçekten çok büyük oldu.

 Kimilerine göre toplum, her geçen gün daha iyi yönde gelişmektedir; birey özgürleşmektedir. Yazık ki, öyle değil.

 Toplum çözüldü dense yeridir.

 Toplumdan soyutlanmış, toplumla bütünleşememiş birey sayısı arttıkça toplumsal norm ve değerlere aykırı davranışlar da o nispette artmaktadır.

 Eskiden bastırılmış ne kadar sapkın tutum ve davranış varsa başat hale getirildiler. Getirildiler, çünkü birileri tarafından medya kullanılarak sistemli bir şekilde yürütülen çalışmalar var.

 Onlarca televizyon kanalının büyük çoğunluğu düpedüz ahlaksızlığı teşvik eden programları ekranlara taşımaktalar.

 Sabahtan akşama, gün boyu çıplaklık, namus kavramına ilişkin hassasiyetlere aykırı kötü örnek ve davranışlar, konuşmalarla dolu…

 Çocukları ekran karşısına mahkûm eden çizgi film ve oyunların içerikleri şiddeti, yıkımı ve sapkınlığı aşılıyor.

 Geçtiğimiz Ramazan ayında toplumda sayıları her gün daha da artan "lezbiyen", "gey", "biseksüel" ve "transgender"lerden oluşan ciddi bir kalabalık, “Onur Yürüyüşü” adı altında toplumun kutsalına saldırarak yürüyüş yaptılar.

 Toplumda öyle bir kanıksama oluşmuş ki, ahlaka aykırı şeyler karşısında tepki vermez olduğundan, televizyon kanalları artık kutsal zamanlarda dahi hassasiyet göstermez oldular.

 Durum öyle vahim ki, toplumda vicdan yok olmuş; geçen günlerde İstanbul’da esnaftan on-on beş kişi bir olup, hiç yerine ellerine geçirdikleri her madde ile linç etmeye kalkıştıkları bir yabancı turist, kendini savunmak adına onlara karşılık vermişken, bu olay karşısında dahi çok kişi haklı haksız düşünmeden yabancı turiste karşı zorbalık yapan on-on beş kişinin yanında yer alabiliyor.

 Hakikaten kabul edilebilir değil, böyle gidemez…

 

 

 


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.