BEYAZGÜL
Sağ Reklam 2
  • 31.03.2016
Halil İrdem

Halil İrdem

Hayatınızı durdurmayın!

 

Hayat devam ediyor. Her şeye rağmen. Yani teröre, ekonomi sıkıntılara, siyasi kargaşalara ve tüm yapay olumsuzluklara rağmen.

 

Zaten terörün ve bu tüm olumsuzlukların ana nedeni ve amacı hayatın durma noktasına getirilmesidir.

 

Bundan etkileniyor muyuz?

 Evet, olumsuz yönden maalesef etkileniyoruz.

 Etkilenmesek olmaz mı?

Keşke!

 

Ama zaten terörün ve bazı mihrakların amacı da bu değil mi?

 

Hayatın durma noktasına gelmesi, yani felç olması ve sonrasında ekonomi krizin baş göstermesi, bununla birlikte ister istemez topyekûn halk isyanlarına dönüşmesi.

 

 Sonrasında da hükumetin düşmesi ve şöyle böyle olması vesaire vesaire.

 

Ya daha sonra ne olacak?

 

Kim kazanacak?

 

Zararlı çıkacak olan kim?

 

En çok zararlı olacak olan kim?

 

Bütün bu sorulara verecek cevabı olan var mı?

 

Ben size söyleyeyim. Biz hepimiz zararlı çıkacağız.  Yani Türkiye halkı olarak herkes.

Nasıl mı? Okumaya devam edelim lütfen.

 

Ağa ile kölesi köyden şehre inmişler. Köyün çıkışında nasıl olmuşsa şeytan ağayı tırtıklamış ve ağa, kölesine: “Köle sen şu hayvan pisliğini yersen ağalığı sana devredeceğim” demiş. Köle önce inanmamış  ama sonrasında ağanın ciddi olduğuna kanaat getirince zorlanarak da olsa af buyurun bir parça hayvan pisliğini yemiş.

 

Ağa ağadır sözünde durmasa olmaz. Aynen söz verdiği gibi ağalığı ona devretmiş ve ona kölelik etmiş. Çarşıdan alacağını almışlar vereceğini vermişler evlerinin yolunu tutmuşlar. 

 

Köle bu durumun ağanın zoruna gittiğini anlamış ve ağaya yeni bir teklif sunmuş. “Ağam” demiş sen şu hayvan pisliğini yersen sana ağalığı tekrar iade edeceğim. Olur mu olmaz mı? Bu durumu köydekilere nasıl izah edecekler derken ağa da mecburen kabul etmiş. Ve o da o pislikten yemiş, ağalığına tekrar kavuşmuş. Köyün girişinde ağa kölesine, “Köle! Biz sabahleyin köyden çıkarken sen köleydin ben ağa idim. Şimdi köye giriyoruz gene ben ağayım sen kölesin. Değişen bir şey yok. O ZAMAN BİZ O PİSLİĞİ NİYE YEDİK?” der.

 

Biz de bütün bu kargaşalar, kutuplaşmalar, tarafgirlikler hem de fanatik derecedeki ayrışmaların sonucunda biz aynı biz olacağız. Sonra sakın biz de demeyelim

 “BU PİSLİĞİ NİYE YEDİK”

 

Huzurla kalın…

 

 


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.