TFF 2. Lig'de perde açılıyor

TFF 2. Lig'de 2018-2019 sezonu hafta sonunda oynanacak müsabakalarla başlayacak.

TFF 2. Lig'de perde açılıyor
  • 31-08-2018 07:44

TFF 2. Lig'de yeni sezonda toplam 38 takım, 18'erli olarak beyaz ve kırmızı gruplarda çift devreli lig usulüne göre mücadele edecek.

Sezon sonunda her iki grupta birinci olan takımlar doğrudan 1. Lig'e yükselecek. Gruplarda 2, 3, 4 ve 5. sırayı alan takımlar, 1. Lig'e çıkacak 3. ekibin belirleneceği play-off müsabakalarına katılacak.

Ligde normal sezon sonunda her iki grupta 16, 17 ve 18. sıraları alan toplam 6 takım TFF 3. Lig'e düşecek.

Ligin yeni takımları

TFF 3. Lig'de geçen sezon başarılı olan 6 takım yeni sezonda TFF 2. Lig'de yer alacak.

Geçen sezon 3. Lig'de gruplarını lider tamamlayan Manisa Büyükşehir Belediyespor, Darıca Gençlerbirliği ve UTAŞ Uşakspor ile play-off'larda rakiplerine üstünlük sağlayan Ankara Demirspor, Tarsus İdmanyurdu ve Bayrampaşa, TFF 2. Lig'e yükselme hakkı elde etmişti.

Süper Lig'den takımlar

Daha önce Süper Lig'de yer alan bazı takımlar da TFF 2. Lig'de mücadele verecek.

Tarihlerinde Süper Lig tecrübesi bulunan Gaziantepspor, Samsunspor, Sakaryaspor, Manisaspor, Sarıyer, Hacettepe, Kahramanmaraşspor ve Fatih Karagümrük gibi takımlar yeni sezonda 2. Lig'de başarı kovalayacak.

Grup temsilcileri Gaziantepspor ve Manisaspor, sezona aldıkları altışar ceza puanıyla başlayacak.


Fatih Karagümrük'ün dikkati çeken yapılanması

TFF 2. Lig takımlarından Fatih Karagümrük bu sezonki kadro yapılanmasıyla dikkati çekiyor.

Süleyman Hurma'nın başkanlığını yaptığı Fatih Karagümrük'te yeni sezon öncesinde teknik direktörlüğe Yusuf Şimşek getirildi.

Kırmızı Grup'ta mücadele edecek Fatih Karagümrük, kadrosuna Süper Lig tecrübeleri bulunan Mehmet Batdal, Erkan Zengin, Yiğit İncedemir, Sanharib Malki, Şenol Can, Merter Yüce, Turgut Doğan Şahin ile Benjamin Fuchs'u dahil etti.

İlk hafta programı

TFF 2. Lig'de ilk hafta maçlarının programı şöyle:

Kırmızı Grup

2 Eylül Pazar:

16.30 Konya Anadolu Selçukspor-Tuzlaspor (Stadı henüz açıklanmadı)
16.30 Etimesgut Belediyespor-Kırklarelispor (Etimesgut Belediyesi Atatürk)
17.00 Fatih Karagümrük-Menemen Belediyespor (Bahçelievler İl Özel İdare)
17.00 Bandırmaspor-Kahramanmaraşspor (Bandırma 17 Eylül)
17.00 Pendikspor-Sivas Belediyespor (Pendik)
17.00 Manisa Büyükşehir Belediyespor-Zonguldak Kömürspor (Mümin Özkasap Spor Tesisleri)
17.00 Darıca Gençlerbirliği-Tokatspor (Darıca İlçe)
20.00 Tarsus İdmanyurdu-BUGSAŞ Spor (Tarsus İlçe)
20.00 Şanlıurfaspor-Fethiyespor (Şanlıurfa GAP)

Beyaz Grup

1 Eylül Cumartesi:

16.30 Hacettepe-UTAŞ Uşakspor (OSTİM)
16.30 Keçiörengücü-Sakaryaspor (Aktepe)

2 Eylül Pazar:

16.00 Gaziantepspor-Ankara Demirspor (Gaziantep)
16.30 Niğde Anadolu Futbol Kulübü-İnegölspor (Niğde 5 Şubat)
16.30 Kastamonuspor 1966-Sancaktepe Belediyespor (Gazi)
17.00 Bodrum Belediyespor-Eyüpspor (Bodrum İlçe)
17.00 Sarıyer-Manisaspor (Yusuf Ziya Öniş)
17.00 Bayrampaşa-Gümüşhanespor (Bayrampaşa Çetin Emeç)
20.00 Samsunspor-Amed Sportif Faaliyetler (Samsun Yeni 19 Mayıs)



HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

ÇOK OKUNAN HABERLER