Yılmaztekin meclites İç Tüzük Değişikliğini savundu

Şanlıurfa AK Parti Milletvekili Kemalettin Yılmaztekin, içtüzük değişikliğiyle ilgili teklifin görüşülmesi sırasında TBMM'de söz aldı.

Yılmaztekin meclites İç Tüzük Değişikliğini savundu
  • 28-07-2017 15:44

Anayasa Komisyonu tarafından TBMM Genel Kurul Gündemine taşınan iç tüzük değişikliğini savunan Yılmaztekin, şunları kaydetti:''Burada tüm milletvekillerimizin de malumu olan konu, mevcut içtüzüğün işleyişi kilitlemeye ve tıkamaya yönelik olduğudur Milletin temsil edildiği bu meclis çatısı altında vekillerin her türlü tartışma içerisine girmesi düşüncelerini özgürce dile getirebilmeleri elbette en tabii haklarıdır Ancak bunu yapmakla, işleyişi tamamen kilitlemek çok farklı olgulardır Ben bunu daha önceden ifade etmiştim Türkiye çevresi güllük gülistanlık, mistik bir ada ülkesi değildir.

Çevresi ateş çemberinde yoğrulan her zaman akrebin kıskacında olan bir devlet için zamanı kıymetli kullanmak ve değerlendirmek çok önemli bir husustur Devletimiz yeni sistem ile nasıl çevresinde yaşananlara karşı güçlü refleksler verebilecek duruma geliyorsa Meclisimiz de aynı şekilde etkin yetkin ve işleyen bir meclis olarak yeniden bir tanımlamaya muhtaç durumdadır.  Bu sebeple elzem bir nitelik taşıyan bu düzenlemenin meclisimize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.  Biz diyoruz ki, Mekke Allah'ın haremidir. Medine Resulullah'ın haremidir. Kudüs ise, mü'minlerin haremidir. Allah ve Rasulü haremine sahip çıkar ve korur fakat Kudüs'e sahip çıkmak tüm ümmetin namus borcudur. Biz Kudüs'e sahip çıkacağız.  Oradaki bir avuç insandan ayakları titreyenlerin, tanksız, topsuz, silahsız insanları plajda oynayan çocukları keyfi olarak katleden zalimlerin bu zulüm altında ezilmeleri HAKTIR. Bunun bilincinde olarak Kudüs'ü Mescid'i Aksa'yı kutsal topraklarımızı Haremimizi müdafaa etmek durumundayız.” (Haber Merkezi)HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

ÇOK OKUNAN HABERLER