Yılmaztekin gündemi değerlendirdi

Şanlıurfa Milletvekili Kemalettin Yılmaztekin Mecliste gündemi değerlendirdi. Yılmaztekin, “Türkiye çok önemli ve hayati bir süreçten geçiyor.” dedi.

Yılmaztekin gündemi değerlendirdi

2017 Merkezi Bütçe Kanun Tasarısı görüşmelerinde gündemi değerlendiren Şanlıurfa Milletvekili Kemalettin Yılmaztekin, önemli açıklamalarda bulundu. Milletvekili Yılmaztekin, “Öncelikle İstanbul’da 10 Aralık akşamı emperyalist uşağı hain PKK’nın alçak saldırısıyla şehit olan kahraman polis ve sivillerimize, 15 Temmuz gecesi kukla ve şarlatan FETÖ’nün işgal teşebbüsüne karşı gelirken dağlar gibi dimdik duran şehitlerimize, Halep’te namusları ve izzetleri için ahlaksız ve hain ittifaka karşı canlarını feda eden aziz şehitlerimize ve daha nice coğrafyada zulme karşı anıt gibi yükselen bir direniş sergileyen İslam’ın şerefli evlatlarına hürmeti, selamı ve rahmeti borç biliyorum.” dedi

‘Türkiye çok önemli ve hayati bir süreçten geçiyor’

“Türkiye Çok önemli ve hayati bir süreçten geçiyor. Türkiye’nin her zaman ve her şeye sorgusuz ve sualsiz itaat etmesine alışkın vahşi batı bize son dönemlerde bu yüzden şiddetli şekilde saldırıyor.” diyen Kemalettin Yılmaztekin, “Milli duruş ve refleksiyle hem kendi özüne dönen hem de kendisine umut bağlamış geniş coğrafyalara umut olan Türkiye, her gün daha da güçlenerek tarih sahnesinde hak ettiği yere doğru yol almaktadır. Ben Şanlıurfalı bir Arap olarak ve aynı zamanda kadim Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bir vatandaşı ve bu şerefli milletin bir ferdi olarak, bu mücadelenin neferi olmaktan gurur duyuyorum. Bu şerefli mücadelemi her yerde sürdüreceğime and ettim, yemin ettim.” diye konuştu.

‘Her türlü icraat içerisine girenleri takip ediyoruz’

“Milletin partisinin iktidara geldiği günden beri çeşitli darbe girişimleri, e-muhtıralar, parti kapatma davaları, Gezi zırvaları, 17-25 Aralık yargı darbesi girişimi, 6-7 Ekim hain girişimiyle şiddetini arttıran, son olarak 15 Temmuz İşgal girişimi ile taçlandırılmak istenilen ülkemizin kuşatılması girişimi, son dönemde ekonomik temelli olarak sürdürülmeye çalışılmaktadır.” diye ifade eden Yılmaztekin, “Türk halkı akın akın döviz bozdurup ekonomisine katkı sunmaya çalışırken piyasadan dolarlarını çekenleri, Türkiye’nin menfaatine olmayan her türlü icraat içerisine girenleri görüyor ve takip ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Ak Partili Şanlıurfa Milletvekili Kemalettin Yılmaztekin, “Darbeden 3-4 gün sonra kredi notumuzu düşürenleri, Türkiye’yi ‘yatırım yapılması tehlikeli ülke’ statüsüne geçirenleri not aldığımız gibi, bu kötü niyetli söylemlerin arkasına sığınarak ülkenin beka mücadelesini ucuz siyasi emellerine kurban verenleri de, Türkiye düşmanlarının ağzıyla siyaset güdenleri de, not aldık almaya da devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

‘Türkiye yeniden yapılanma dönemine girmiştir’

“Türkiye bugün artık geri dönülemez bir muasır, yeniden yapılanma dönemine girmiştir. Çağa uygun bu yeniden yapılanma dönemi Türk halkının bizzat kendi iradesiyle tesis edilecek ve meşruiyetini doğrudan milletimizden alacaktır.” diyen Yılmaztekin, “Başkanlık, partili cumhurbaşkanlığı veya adına ne derseniz deyin bu sistemin hayata geçirilmesiyle ülkemizde ve bölgemizde yaşanan gelişmelere ayak uyduran geride kalmayan bir Türkiye’nin, yeniden tarih sahnesine çıkışına şahitlik edeceğiz. Biz her türlü önlemi almakla birlikte sömürgecilerin, onların uşaklarının ve onlara sırtını dayamış gayri milli odakların karalama kampanyalarına, itibarsızlaştırma çabalarına, demokrasiden uzak söylemlerine hiç kulak asmayacak, onların tüm sistemi kilitlemeye yönelik gösterdikleri çabayı kararlılığımızın ardında bırakacak, ve onları tarihte; ileride okunmasından bile imtina edilecek bir zillete terk edeceğiz. Bunu büyük ve güçlü Türkiye için, büyük ve güçlü Türkiye’ye umudunu bağlamış nice mazlumlar için yapacağız, yapmak zorundayız.” diye vurguladı.

‘Türkiye’den başka hiçbir ülke dert etmiyor’

Halep’teki saldırılara da değinen Milletvekili Yılmaztekin, “Halep’te yaşananlar hepimizin malumudur. Bir televizyon kanalında; oradaki yerli halka terörist, oradaki işgalcilere ise kurtarıcı diyen ahlaksızlar da, hepimizin malumudur. Bugün Halep’te 6 kilometre kareye sıkışan yüz binlerce insanı Türkiye’den başka hiçbir ülke dert etmemektedir. Ne o sırtımızı dayamamız istenilen; anlata anlata bitirilemeyen modern batı demokrasisi, ne de o batı demokrasisinin insan hakları beyannamaleri Halep’i görmeye, Halep’ten yükselen çığlığı dinlemeye yetecek kadar kadim ve üstün değildir.” sözlerinin altını çizdi.

“Üstün olan bu ülkenin medeniyeti ve bu Gazi Mecliste temsil edilen milletin değerleridir.” diyen Yılmaztekin, sözlerini şöyle sürdürdü: “Öyle ya da böyle galip gelecek olan da tam olarak bu değerlerdir bu medeniyettir. Şunu da belirtmeden geçemeyeceğim; Rabbim Halep’in intikamını alacaktır. Dünya buna hazır olsun. Halep’te ki çocuklar artık Allah’ındır ve onlar Allah katındadırlar. Fakat; bu çocukların gözyaşları ve kanları dünyayı yakacak ama dünya bunun farkında değil. Allah (C.C) Halep’in intikamını alırken herkes hassasiyetine göre nasibini alacak. Yalnızca; Halep’teki, Arakan’daki, Afrika’daki, çocuklar kurtulacak. Ve de diyorum ki, Ey insanlık, bizler kaybettik, çocuklar kazandı. Allah nezdinde çocuklar kazanacak ve bizler kaybedeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle sözlerime son veriyor, 2017 Merkezi bütçe düzenlemelerinin devletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Yüce meclisi saygıyla selamlıyorum.”HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

ÇOK OKUNAN HABERLER