Şanlıurfa Barosu 33. Olağan Genel Kurulu yapıldı

Şanlıurfa Barosu 33. Olağan Genel Kurulu bugün Şanlıurfa baro yeni hizmet binası konferans salonunda gerçekleşti.

Şanlıurfa Barosu 33. Olağan Genel Kurulu yapıldı

Haber: Mehmet Kaması

Şanlıurfa Barosu 33. Olağan Genel Kurul toplantısı yapıldı. Baro başkanlık seçimleri öncesinde yapılan Genel Kurul toplantısına divan başkanlığı görevini Halit Göllüoğlu yaparken divan üyeliklerini de Berfin Gökkan, Eren Akalın ve İbrahim Akdoğan yaptı. Kurul toplantısına katılanlar ise Şanlıurfa Barosuna bağlı avukatlar ve Şanlıurfa Baro Başkanı Hikmet Delebe katıldı. 33. Olağan Genel Kurul toplantısında birçok sorun ve sıkıntılar ele alınırken yeni yapılacak olan Baro Başkanlık seçimleri adayları Avukat Serdil İzol ve Avukat Ahmet Tüysüz yönetim listelerini kurula sundu. Burada yaptıkları konuşmalarda yapacak çalışmaların vaatlerinde bulundu.

Açılış konuşmasını yapan Şanlıurfa Baro Başkanı Hikmet Delebe, “Barolar bir meslek örgütüdür. Aynı zamanda insan haklarını savunan demokrasiyi kişileştirme anlamında da adımlar atması lazımdır.” dedi.

‘Sığınmacı konusunda en büyük yükü Şanlıurfa Barosu çekti’

Barolar bir meslek örgütüdür” diyen Şanlıurfa Baro Başkanı Hikmet Delebe, “Aynı zamanda insan haklarını savunan demokrasiyi kişileştirme anlamında da adımlar atması lazımdır. Avukatlık yasasının bizlere vermiş olduğu yetkilere çevremizde olup biten hadiselere Binayen sessiz kalmamalıyız. İnsan hakları ihaleleri olduğu zaman Urfa barosu oraya yetişti. Yani meslektaşlarımıza yönelik kötü muameleler olduğu zaman Urfa barosu bütün imkanlarını kullanarak oraya yetişme çalıştı. Bundan 5 yıl önce başlayan Suriye iç savaşını nedeni ile Urfa’ya birçok sığınmacı geldi. Bu sebepten dolayı sığınmacı konusunda en büyük yükü Şanlıurfa Barosu çekti.” dedi.

‘Şanlıurfa Barosu tarihinin en yoğun yıllarını yaşadı’

Mülteci Hakları Merkezi Türkiye’deki 79 baro içerisinde ilk kez Urfa barosu içerisinde meydana geldiğini ifade eden Hikmet Delebe, “Bizler baromuzun kurumsal kimliğini meslektaşlarımıza sunmak adına bu komisyonumuzu sürekli aktif halde tuttuk. 64 yaşında olan Şanlıurfa Barosu belki tarihinin en yoğun günlerini yaşadı. Malumunuz önce Suruç’ta gelen patlama daha sonra Ceylanpınar’da iki polisin hayatını kaybettiği olay ve sonrasın iki buçuk yıl süren çözüm süreci bizim dönemimizde ortadan kaldırıldı. Baroların CMK hizmetlerini durdurma gibi bir yetkisi yok. Buna rağmen biz bu hizmeti durdurduk buradaki gayemiz Urfa emniyeti avukatlar mesleklerini icra ederken önlerine engel çıkarmamasıdır.” diye konuştu.

Adayların seçilme durumunda çalışmaları

Açılış konuşmaları ardından kürsüye çıkan yeni Baro Başkan Adayları Ahmet Tüysüz ve Serdıl İzol başkan seçilmesi haline yapacakları çalışmaları genel kurula aktardı. Kürsiye ilk çıkan isim olan Ahmet Tüysüz burada Şanlıurfa Barosunda bulunan eksiklikleri ve başkan seçilmesi durumunda ne gibi sorunları çözeceğini ve ne gibi hizmetleri yapacağını aktardı.

İşte Şanlıurfa Baro Başkan Adayı Avukat Ahmet Tüysüz’ün vaatleri;

Uygulamalı staj eğitimi modeli, Fotokopi odasının yenilenmesi, UYAP ile entegre çalışan duruşma takip sistemini ücretsiz olarak avukatların hizmetine sunmak, Avukatların mesleği boyunca kullandığı malzemelerin bağışlanıp yapılacak bir baro müzesi, İlçelerde Şanlıurfa Barosuna bağlı ilçe temsilci kurulunun oluşturulması, İlçe adliyelerinde Şanlıurfa Barosuna bağlı avukatlara özel bütçe uygulaması ile Hakkaniyetli hizmet sağlanması, Şanlıurfa Barosuna bağla avukatların çocuklarına ücretsiz kreş yapılması, Avukat ve avukat ailelerine yönelik yurt içinde ve yurt dışında yapılacak olan Sosyal ve Eğitimsel faaliyetlerin yapılması, Şanlıurfa Barosunda otopark plaka tanıma sistemi bu ve buna benzer vaatler sunuldu.

 

Baro Başkan Adayı Avukat Ahmet Tüysüz ardından 33. Olağan Kurula yönetimini sundu. Baro Başkan Adayı Ahmet Tüysüzün yönetim listesi şu şekilde;

Yönetim Kurulu Adayları

Av. Bülent Kurt, Av. Çiğdem Kendirci, Av. Mustafa Hançer, Av. Ahmet Esat Beyaz, Av. Muhammed Buşmak, Av. Hüseyin Kandemir, Av. Ramazan Dağ, Av. Kazım Yaşar, Av. Fırat Gül ve Av. M.Ali Ekinci

Disiplin Kurulu Adayları

Av. Hüseyin Mısır, Av. A.Aydın Furuncuoğlu, Av. Faruk Kara, Av. Osman Coşkun, Av. Mustafa Kaya

Denetleme Kurulu Adayları

Av. Remzi Akpirinç, Av. Mustafa Aygün, Av. Mehmet Şahin

Türkiye Barolar Birliği Delege Adayları

Av. Vasfi Gözelekli, Av. Velid Aba, Av. Mustafa Hartavi, A. Hüseyin Güzeloğlu.

Şanlıurfa Baro Başkan Adayı Avukat Ahmet Tüysüz’den sonra bu sefer kürsüye gelen Serdıl İzol burada vaatlerini ve yönetim listesini genel kurula sundu. İşte Baro Başkan adayı Serdıl İzolun vaatleri ve yönetim listesi;

Vaatlerini sunan Serdıl izol mesleğe yeni başlamış ya da mesleğe başlamakla birlikte ilk üç yıl içerisinde ekonomik zorluklar çekebileceği düşünülen tüm avukatların desteklenmesi gerektiğini söyleyen Serdıl İzol atölye çalışmaları ile bilgiye ulaşma imkanı, genişletilmiş yetililerle daha aktif bir acil müdahale komisyonun oluşturulması, Şanlıurfa adliyesi ek hizmet binasına vezne açılması, avukat kütüphanesi ve bilgi odası, cezaevlerine servis, avukatlara gece aracı uygulaması, cübbe odası, idari yapılanma, baro internet sayfasının daha aktiv hale getirilmesi, eğitim ve serfitifa programları, yurt dışı gezileri ve kolay vize ve en son olarak indirimler kampanyaların uygulanması vaatleri verildi.

Vaatleri ardında yönetim listesini açıklayan Serdıl İzol başkan seçilmesi halinde yönetiminde şu kişilere yer verecek.

Yönetim Kurulu Adayları

Av. Güldal Beyazağaç Tuncel, Av. Hasan Avcı, Av. Emin Baran, Av. Mehmet Emin Uyguner, Av. Bülent Özışık, Av. Ronayi Paydaş, Av. Osman Elden, Av. Serhat Demiryere, Av. Cenap Karakeçili ve Av. Barış Ata yönetim kurulu üyeleri.

Denetleme Kurulu Adayları

Av. Ünal Elçi, Av. Fethi Kılıç ve Av. İbrahim Halil Badıllı

Disiplin Kurulu Adayları

Av. Mehmet Yıldırım, Av. Emrullah Akbaş, Av. İbrahim Altundağ, Av. Vedat Kaya ve Av. Halil Baturay

Türkiye Barolar Birliği Delege Adayları

Av. Eyyüp Sabri Çepik, Av. İbrahim Dedecan, Av. Hikmet Delebe Av. Fuat Necati Öncel

 

 


Editör:

HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

ÇOK OKUNAN HABERLER
ANKET

EN ÇOK ÇALIŞAN ŞANLIURFA MİLLETVEKİLİ HANGİSİ